Ako sa môžu proti impotencii brániť muži s ischemickou chorobou srdca?

Ischemická choroba srdca (ICHS) patrí medzi najbežnejšie ochorenia srdca. Pri tomto ochorení je znížený tok krvi do srdca, kvôli čomu je obmedzená jeho činnosť. Ľudia s ischemickou chorobou srdca môžu pociťovať časté bolesti v oblasti srdca a ich riziko infarktu je vyššie, ako u bežnej populácie. Taktiež je obmedzený tok krvi do jednotlivých častí tela, s čím úzko súvisí aj vznik erektilnej dysfunkcie.

Ischemická choroba srdca a erektilná dysfunkcia

Keďže pre zabezpečenie vzniku a kvality erekcie je potrebný transport krvi do penisu, je samozrejmé, že muži s ICHS často trpia impotenciou. Obe tieto ochorenia zdieľajú viaceré faktory, ktoré ovplyvňujú ich vznik a vývoj.

Muži s ICHS, ktorí by sa radi vyhli impotencii alebo sa jej zbavili, môžu rôznymi krokmi ovplyvniť niektoré z rizikových faktorov oboch ochorení. Zlepšenie týchto faktorov môže pomôcť pri liečbe impotencie, no zároveň zlepšiť celkový zdravotný stav a zjemniť dopad ICHS na každodenný život.

Ischemická choroba srdca a impotencia

Ischemická choroba srdca a impotencia zdieľajú množstvo rizikových faktorov

Rizikové faktory ICHS a erektilnej dysfunkcie

  • Obezita – Obezita je v mnohých prípadoch spojená s nízkou hladinou testosterónu, čo je jeden z najdôležitejších mužských hormónov. Nedostatok testosterónu môže vo veľkej miere ovplyvniť kvalitu erekcie. Obezita je samozrejme zlá aj pre celkové zdravie organizmu a vplýva aj na riziko vzniku srdcovocievnych ochorení.
  • Diabetes – Erektilná dysfunkcia je u mužov s cukrovkou veľmi častá. Diabetes môže poškodiť nervy, tok krvi a znižovať hladinu testosterónu. Všetky spomínané dopady na ľudský organizmus môžu priamo či nepriamo prispievať k vzniku impotencie. Prečítajte si viac o vzťahu impotencie a cukrovky.
  • Vysoká hladina tukov v krvi – Zvýšená hladina tukov v krvi môže prispievať k vzniku aterosklerózy a tým potenciálne aj obmedzovať tok krvi do penisu.

Tablety na zvýšenie testosterónu

  • Vysoký krvný tlak – K vzniku aterosklerózy môže prispievať aj dlhodobo zvýšený krvný tlak. Existuje však aj jedno ďalšie spojenie. Viaceré lieky na znižovanie krvného tlaku môžu svojim pôsobením taktiež prispievať k vzniku impotencie.
  • FajčenieFajčenie je zlé prakticky pre každý aspekt života a zdravotného stavu. S ICHS a impotenciou však súvisí to, že tento zlozvyk môže poškodzovať cievy a taktiež týmto porušiť správny tok krvi do penisu.
  • Neaktívny životný štýl – Pravidelný pohyb a časté cvičenie napomáhajú udržiavať telo v dobrom stave. Aktívny životný štýl udržuje v dobrom stave aj cievy a podporuje správny tok krvi do všetkých častí tela, vrátane penisu.

Bojovanie proti všetkým vyššie uvedeným faktorom vám môže pomôcť v boji proti ischemickej chorobe srdca, ako aj erektilnej dysfunkcii. Ak potrebujete poradiť, najlepšie urobíte, ak sa obrátite na vášho lekára. Ten vám bude vedieť poradiť sám, alebo vám odporučí návštevu špecialistu.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist