Erekcia a jej stupne tvrdosti

0

Dôležitosť kvalitnej erekcie

K harmonickému spolunažívaniu partnerov patrí aj bezproblémový pohlavný styk a sexuálne uspokojenie. K tomu je ale dôležitá pevná a tvrdá erekcia partnera. Na lepšie posúdenie tvrdosti erekcie bola zavedená oficiálna stupnica tvrdosti erekcie tzv. EHS (erection hardness score).

Erekcia a jej stupne tvrdosti
Erekcia a jej stupne tvrdosti

Stupnica tvrdosti erekcie

Od svojho schválenia určuje 4 stupne tvrdosti erekcie.

1.stupeň : Penis je väčší než obvykle, ale nie je pevný. Pokiaľ sa u Vás tento stav pri stimulácii vyskytuje často, bezpodmienečne navštívte lekára.

2.stupeň : Penis je tvrdší, ale nie dostatočne tvrdý na vniknutie do vagíny (tzv. penetrácia). Muž cíti vzrušenie, ale penis sa tak nespráva a do vagíny nie je možné preniknúť. So stúpajúcim vzrušením erekcia buď mierne „pritvrdí“, alebo sa úplne vytratí. Pokiaľ sa Vám to stane prvý krát a pritom na mieste, kde sa necítite komfortne, tak nie je dôvod robiť hneď paniku. Pokiaľ sa vám ale daná situácia opakuje, nemali by ste to brať na ľahkú váhu a ísť za lekárom.

3.stupeň: Penis je dostatočne tvrdý na penetráciu, ale nie je úplne pevný. Stupeň stoporenia penisu je dostatočný na prienik, ale zväčša táto pevnosť nie je ideálna. Bežne sa stáva, že penis po vniknutí do pošvy nie je schopný udržať erekciu.

4.stupeň : Penis je úplne pevný a tvrdý. Ideálny stav erekcie.

Počas liečby sa odporúča pravidelné sledovanie účinkov predpísaného lieku, a práve na to je vhodná stupnica tvrdosti erekcie. Je to veľmi dobrý nástroj pre predbežné stanovenie závažnosti vášho stavu a zároveň je to dobrý nástroj na hodnotenie úspešnosti liečby.

 

4.5/5 - (10 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.