Môže fajčenie ovplyvniť erekciu?

0

Fajčenie môže mať obrovský dopad na erekciu. Výskumy ukázali, že muži, ktorí fajčia, majú väčšie riziko vzniku erektilnej dysfunkcie. Problémy s erekciou sú často pri fajčiaroch omnoho rozsiahlejšie, a to hlavne pri mužoch, ktorí dlhodobo denne fajčia veľa cigariet. Problémy s erekciou však môžu byť spôsobené aj pasívnym fajčením.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplnkov stravy na podporu erekcie. Najpredávanejšie sú tabletky Zerex. Najlacnejšie sú tabletky Erexan a v poslednom roku získali u mužov prudký nárast popularity tabletky eJoy.

Ako fajčenie ohrozuje erekciu

Pre vznik erekcie je nesmierne dôležité správne prúdenie krvi do penisu. Chemikálie obsiahnuté v cigaretách môžu prúdenie krvi ovplyvňovať. Fajčenie môže poškodzovať endotel či spôsobovať aterosklerózu. Taktiež môže ovplyvňovať hladké svalstvo, ktoré sa musí uvoľniť, aby do penisu mohla prechádzať krv.

Je teda jasné, že tento škaredý zlozvyk môže poruchu erekcie spôsobovať hneď viacerými spôsobmi. Navyše, fajčenie môže taktiež znižovať hladinu oxidu dusnatého, ktorý hrá významnú úlohu pri mužskej erekcii.

Porucha erekcie
Porucha erekcie je nepríjemná pre muža aj pre jeho partnerku, no je možné ju liečiť

Skoncovanie s fajčením môže pomôcť

Ak muž prestane fajčiť, jeho problémy s erektilnou dysfunkciou sa často zmiernia. Ale aj ak sa vaša situácia zlepší, odporúčam vám navštíviť odborníka a prekonzultovať s ním váš zdravotný stav. Myslite na to, že poruchy erekcie môžu byť často znakom signalizujúcim problémy v iných častiach vášho tela. Nemali by ste ich preto brať na ľahkú váhu.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii

4.4/5 - (5 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.