13 tipov ako si prírodne zvýšiť hladinu testosterónu

O testosteróne sme už písali v článku Testosterón a jeho vplyv na mužskú potenciu. Dnes se pozrieme predovšetkým na to, ako prírodnou cestou zvýšiť jeho hladinu.

1. Dostatok zinku

O zinku sa hovorí, že je to mužský minerál. Jeho dostatočné množstvo v jedálničku má pozitívny vplyv na výšku hladiny testosterónu. Takže by ste mali zaradiť potraviny obsahujúce zinok napr. mäso, ryby, morské plody, pečeň, vaječný žĺtok, mlieko, kefír, syry, strukoviny, orechy, ale aj kvalitná tmavá čokoláda (obsah kakaa by mal byť cca 90%). Pozor si však dajte na predávkovanie. Maximálna denná dávka zinku by nemala presiahnuť 40 mg.

Tablety na zvýšenie testosterónu

2. Žiadne nízkotučné potraviny

Pre tvorbu testosterónu je dôležitý vitamín A. Nachádza sa v potravinách, ktoré zmieňujeme vyššie, napríklad mlieko a mliečne výrobky, mäso, vajcia atď. Rozhodne však nie je obsiahnutý v nízkotučných potravinách, ako sú nízkotučné jogurty, nízkotučné mlieko atď.

3. Zelenina

Medzi potraviny, ktoré pomôžu zdvihnúť hladinu testosterónu, patrí kel, ružičkový kel, kapusta, brokolica, kaleráb. Tieto druhy zeleniny pomáhajú znížiť množstvo estrogénu. Dobré je tiež zaradiť cesnak ako zdroj alicínu. Ten taktiež pomáha zvyšovať hladinu testosterónu.

Brokolica pomáha zvyšovať hladinu testosterónu

Brokolica pomáha zvyšovať hladinu testosterónu

4. Nasýtené tuky

Telo potrebuje nasýtené tuky ako živočíšneho tak rastlinného pôvodu. Nájdeme ich v mäse, mliečnych výrobkoch, vaječných žĺtkoch, kokosoch, kokosovom oleji, olivovom oleji a olivách, orechoch, avokáde atď.

5. Dostatok slnka

Vďaka tomu, že sa budete dostatočne pohybovať vonku, v dosahu slnečných lúčov, pomôžete správnemu vstrebávaniu vitamínu D, ktorý nielen že zvyšuje hladinu testosterónu, ale je nepostrádateľný pre zdravý vývoj spermií a pre udržiavanie ich počtu.

6. Petržlen

Dôležitý je tiež vitamín K. Telo si ho samo vytvoriť nevie, takže si ho musíme brať z jedla. Je obsiahnutý v zelenej zelenine, ako je napríklad špenát alebo brokolica. Najviac je ho však v petržlene. Stačí si dať polievku, v ktorej sa petržlen varil.

Zdravá strava s väčším obsahom zelenej zeleniny

Zdravá strava s väčším obsahom zelenej zeleniny

7. Hýbte sa

Pre uvoľňovanie testosterónu je dobré cvičiť. Vhodné je v podstate akékoľvek cvičenie či šport. Nájdite si teda niečo, čo vás bude baviť. Cvičiť by ste mali tak 4-5x týždenne.

8. Častejší sex

Ak máte chuť na sex častejšie, máte aj vyššiu hladinu testosterónu. Ak budete mať vyššiu hladinu testosterónu, budete mať aj chuť na sex častejšie. Inými slovami, ak máte chuť na sex menej často, možno za to môže nižšia hladina testosterónu. A naopak.

TIP: Vplyvom dnešného uponáhľaného a stresujúceho spôsobu života si málokedy nájdeme čas sa v kľude najesť. Zároveň naša strava je často krát nekvalitná a neobsahuje potrebné minerály a vitamíny, ktoré telo potrebuje. Zerex ultragold svojím komplexným zložením dodáva telu všetko potrebné, aby bránil prirodzenému úbytku testosterónu a zníženiu chuti na milostný život.

9. Dostatok spánku

Je dokázané, že ak nebudete dostatočne oddýchnutý, bude sa vo vašom tele znižovať hladina rastového hormónu aj testosterónu. Telo nebude dostatočne oddýchnuté. Je preto dôležité spať denne aspoň 7-8 hodín.

10. Minimum stresu

Vďaka stresu sa v tele zvyšuje hladina kortizolu, ktorý nielen že môže blokovať účinky testosterónu, ale tiež zvyšuje ukladanie tukov a premenu testosterónu na estrogén. Ak teda chcete zvýšiť hladinu testosterónu vo vašom tele, prestaňte sa toľko stresovať.

11. Znížte príjem alkoholu

Alkohol totiž premieňa testosterón na estrogén. Takže alkohol a testosterón nejdú moc dohromady.

12. Bylinky

  • Senovka grécka (Trigonella foenum-graecum) Táto bylina zvyšuje uvoľňovanie DHEA a lutropínu a tým pomáha k zvýšeniu hladiny testosterónu.
  • Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) Táto bylina pomáha vyplavovaniu lutropínu do krvi. Vďaka tomu sa zvyšuje tvorba testosterónu. Okrem toho pomáha rozširovať cievy, takže sa do svalov môže dostať viac krvi. Viac sa dočítate v článku Tribulus terrestris a jeho účinky na naše zdravie
  • Ženšen (Panax ginseng) Tento koreň má vplyv na centrálnu nervovú sústavu. U mužov podporuje erekciu a pomáha budovať svalovú hmotu. Viac sa dočítate v článku Je ženšen účinným riešením na impotenciu?
  • Tongkat Ali (Eurycoma longifolia) Aj táto bylina má vplyv na tvorbu testosterónu. Býva obsiahnutá v niektorých výživových doplnkoch.

TIP: Produkt THRUST obsahuje okrem ženšenu zvyšné tri zložky (spomenuté vyššie) podporujúce zvýšenie hladiny testosterónu. Cenovo tento produkt vyjde drahšie, ale jeho cena je priamo úmerná kvalite/zloženiu produktu.

13. Udržiavanie správnej hmotnosti

Toto pravidlo je naozaj veľmi dôležité. Väčšie množstvo tuku v tele zvyšuje aktivitu enzýmu nazývaného aromatáza. Ten mení testosterón na estrogén. V dôsledku toho sa vám opäť ukladá ďalší tuk, a to predovšetkým v miestach, kde sa ukladá ženám, ako sú prsia, boky a stehná.

ZÁVER

Z vyššie uvedených bodov teda vyplýva, že najdôležitejšie pre zvýšenie a udržanie hladiny testosterónu je zdravý životný štýl a vyvážená strava s množstvom zeleniny. Žiadny alkohol, minimum stresu a veľa pohybu v dosahu slnečných lúčov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist