Tribulus terrestris a jeho účinky na naše zdravie

0

Čo je Kotvičník zemný (lat. Tribulus terrestris) ?

Tribulus terrestris
Tribulus terrestris.  foto: Miltos Gikas

Hovorí vám niečo názov Tribulus terrestris? Ak nie, tak vedzte, že pod týmto latinským pojmom sa ukrýva rastlina Kotvičník zemný, ktorý má širokospektrálne využitie. Najviac ho ocenia muži, ktorí trpia poruchou erekcie, neplodnosťou a tí, ktorí chcú mať mužnejšiu postavu.

Ide o plazivú jednoročnú rastlinu, ktorá je na prvý pohľad veľmi nenápadná. Tribulus terrestris pochádza z ázijskej oblasti. Táto rastlina je veľmi nenáročná. Možno ju pestovať jednoducho v kvetináčoch na oknách alebo na balkónoch. Kotvičník zemný nepotrebuje ani príliš častú zálievku. S nadhľadom sa dá povedať, že je to „burina“, ktorá je však veľmi užitočná.

Zber Kotvičníka zemného je pomerne jednoduchý. Jednoducho uchopíte rastlinu pri koreni, vytrhnete ju zo zeme a v ruke vám zostane dvojmetrový a až trojkilový chuchvalec vňati. Pritom si možno ani nevšimnete, že sa z rastliny vysype mnoho semienok, z ktorých v ďalšom roku vyrastú nové rastliny.

Prečo je táto rastlina taká výnimočná?

Výrobky, ktoré obsahujú extrakt z Kotvičníka zemného, dokážu stimulovať hladinu testosterónu. Čím vyššia je hladina testosterónu, tým lepšie dochádza k rozvoju svalovej hmoty, zlepšuje sa regenerácia organizmu, podporuje sa imunitný systém a svalová vytrvalosť. Okrem týchto účinkov je potrebné spomenúť ten hlavný a to, že Tribulus terrestris zlepšuje spermatogenézu, potenciu a tiež zvyšuje chuť na sex. Podľa dostupných štúdií pravidelne užívanie Tribulus terrestris výrazne zlepšuje hodnoty spermiogramu. Užívať ho môžu aj ženy, ktoré chcú otehotnieť.

V lekárstve sa Kotvičník zemný používa pri liečbe ischemickej choroby srdca a vysokého krvného tlaku. Pretože má tonizujúce účinky, využíva sa pri ťažkých operáciách. A v neposlednom rade pôsobí ako účinné analgetikum.

Už naši predkovia poznali pozitíva tejto nenápadnej rastliny. Tribulus terrestris má veľmi dobré účinky na zvýšenie vitality. Podľa dlhodobých výsledkov bolo zistené, že účinné látky Kotvičníka zemného zvyšujú libido. Niektorí ho prezývajú „bylina plodnosti“, pretože má preukázateľné účinky v liečbe mužskej neplodnosti. Užívať ho môžu aj ženy, pretože zlepšuje dozrievanie vajíčok.

Plazivá rastlina: Kotvičník zemný/Tribulus terrestris
Plazivá rastlina Kotvičník zemný  foto: Bernard DUPONT

Prírodná Viagra s osvedčenými účinkami

Prieskumy ukazujú, že impotencia/erektilná dysfunkcia trápi každého druhého muža nad 40 rokov. Väčšina z nich sa však hanbí tento zdravotný problém s niekým riešiť. Niektorí siahnu po nelegálnych liekoch na erekciu, iní skúšajú hľadať pomoc v bylinkách. Produkty z Tribulus terrestris môžete užívať aj v prípade, že žiadny problém nemáte. Ide o skvelého pomocníka, ktorý vám umožní zlepšiť sexuálny prežitok.

Chcete si dopriať kvalitné doplnky stravy, ktoré sú zdraviu veľmi prospešné, podporujú mužskú potenciu, obsahujú Tribulus terrestris a navyše neobsahujú žiadnu chémiu? Potom siahnite po prípravkoch ako sú napr: ZEREX (recenzia) , VIMAX (recenzia), EREXAN (recenzia)

w w w . Z E R E X . s k w w w . E R E X A N. s k w w w . V I M A X. c z

Tribulus terrestris extrakt

Vo výživových doplnkoch spomenutých vyššie sú okrem Kotvičníka zemného obsiahnuté aj iné zložky. Pokiaľ chcete len extrakt tejto rastliny, tak za skúšku určite stojí produkt overený mnohými zákazníkmi.

Tribulus terrestris tabletky

Pozrite si porovnanie extraktov rastlín, ktoré majú pozitívny vplyv na potenciu.

 

4/5 - (10 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.