Môže akupunktúra pomôcť pri impotencii?

Akupunktúra a impotencia

Akupunktúra sa po stáročia používa vo východnej medicíne na liečenie širokého spektra chorôb. Predstavuje systém vpichovania dlhých, tenkých ihiel do pokožky v strategických bodoch na tele. Ihly stimulujú nervy, svaly a spojivové tkanivo. Najčastejšie sa používa na uvoľnenie bolesti, ale má aj veľa iných predností.

Hoci väčšina ľudí zo Západu pozná akupunktúru, táto liečebná metóda je v tejto časti sveta stále pomerne nová. Akupunktúra si však získava obľubu ako liečba rôznych druhov problémov, vrátane impotencie resp. erektilnej dysfunkcie (ED). Nižšie v článku sa dočítate to, čo potrebujete vedieť, ak zvažujete akupunktúru ako liečbu ED.

Akupunktúra ako liečba erektilnej dysfunkcie

Akupunktúra ako liečba erektilnej dysfunkcie

Erektilná dysfunkcia má niekoľko príčin

Impotencia je definovaná ako neschopnosť dosiahnuť dostatočne pevnú erekciu pre uspokojivý pohlavný styk. Podľa najnovších prieskumov postihuje asi 50% mužov nad 40 rokov.

Erekcia je výsledkom zvýšeného krvného prítoku do penisu počas vzrušenia. Keď dochádza u muža k vzrušeniu, svaly v penise sa uvoľnia a umožnia tak väčší prílev krvi k penisu. Erekcia nastáva, keď je prílev krvi väčší ako odliv. Akýkoľvek problém, ktorý naruší tento zvýšený prítok krvi spôsobuje erektilnú dysfunkciu.

Existuje niekoľko príčin ED. Niektoré z nich sú fyziologické a týkajú sa prílišnej konzumácie alkoholu, chronického zdravotného stavu a liekov. Napríklad, akákoľvek choroba, ktorá mení prietok krvi, ako ateroskleróza alebo slabé cievy môže spôsobiť ED. Ale príčina môže byť aj taká prostá ako napríklad únava.

Sú tu však aj psychologické príčiny ED. Stres, úzkosť, nízke sebavedomie, depresia alebo nevyriešený hnev môžu prispieť k ED. Akupunktúra sa preukázala ako efektívna liečba predovšetkým, ak sú príčiny ED psychologického rázu, a to aspoň čiastočne.

Test na predčasnú ejakuláciu

Ako účinkuje akupunktúra na impotenciu

Tradičná východná medicína sa sústreďuje na rovnováhu v tele. Erektilná dysfunkcia alebo iný zdravotný stav, keď je krvný tok v tele v neporiadku, znamená, že telo nie je v správnej rovnováhe. Akupunktúra pomáha uchovať rovnováhu tela v 14tich základných energických dráhach stimuláciou nervov. Je najúčinnejšia na ED, keď je príčina psychologická, keď „neexistujú“ ochorenia alebo lieky, ktoré by v organizme blokovali správny krvný tok.

Liečba ED akupunktúrou zahŕňa sériu vpichnutí do chrbtice, po obidvoch stranách, a niekedy aj na končatinách. Niektorí špecialisti na akupunktúru predpisujú aj prírodné lieky, napríklad ženšen (veľmi vhodná je napr. aj Maca peruánska). Liečba erektilnej dysfunkcie akupunktúrou sa vykonáva bežne raz do týždňa po dobu 10-20 týždňov, v závislosti od vážnosti problému.

TIP: Pozrite si prehľad najúčinnejších prírodných extraktov na potenciu

Naozaj to funguje?

Akupunktúra pravdepodobne nebude úspešná liečba u mužov, ktorých impotencia je spôsobená liekmi alebo chronickými ochoreniami. V tomto prípade by prvým krokom mala byť návšteva lekára a konzultácia s ním, aby ste odstránili primárne ochorenie, ktoré ED spôsobuje.

Štúdia uverejnená v Medzinárodnom magazíne o impotencii poukazuje na to, že akupunktúra môže byť veľmi účinnou liečbou ED a to v prípade, keď je problém psychologického charakteru. Štúdia ukázala, že 64% účastníkov oznámilo, že ich ED bola vyliečená po 6tich týždňoch liečby akupunktúrou.

Ak trpíte ED a nie ste si istí príčinou, určite navštívte lekára. Je dôležité spraviť zmeny v životnom štýle, ako napr. znížiť konzumáciu alkoholu, prestať fajčiť alebo zhodiť nadbytočné kilá, ak je to potrebné. U lekára by ste sa mali uistiť, že nemáte ďalšie ochorenia, ktoré môžu spôsobovať ED, ako aj prekonzultovať, či by mohol byť váš problém vedľajším účinkom liekov, ktoré práve užívate.

Akupunktúra je bezpečná prírodná metóda, ktorou sa problémy s erekciou dajú odstrániť, ale určite nepomôže každému, kto trpí erektilnou dysfunkciou.

Máte vlastnú skúsenosť s akupunktúrou ako liečbou impotencie? Dajte nám vedieť vašu skúsenosť do komentárov pod článkom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist