MACA peruánska – liečivá bylina vhodná pre mužov aj ženy

Odkiaľ sa Maca peruánska vzala?

Macu peruánsku, ktorú poznáme častejšie pod skráteným názvom “MACA”, využívajú ľudia už po stáročia. Stretnúť sa môžeme aj s ďalšími latinskými názvami Lepidium meyenii Walp, alebo Lepidium peruvianum Chacon.

Maca peruánska/Lepidium meyenii

Maca peruánska/Lepidium meyenii

Ide o liečivú bylinu, ktorá pochádza z peruánskych Ánd (odtiaľ teda názov). Maca je jednou z najstarších a najodolnejších rastlín na svete. Rastie v nehostinných klimatických podmienkach, ktoré nedovoľujú rast iných rastlín. Znáša bez problémov teplotné výkyvy, ktoré dosahujú až do mínus 20 ° C. Nevadí jej ani pražiace slnko, krupobitie alebo dlhodobé sucho. Dorastá do výšky približne 15 cm. Má podlhovasté listy, koreň pripomína repu. A práve ten je na celej rastline najdôležitejší, lebo sú v ňom uložené koncentrované výživné zložky.

Ako liečivo slúžia buď čerstvé, alebo sušené rozomleté korene. Ľudia ich po stáročia používali ako základnú súčasť stravy. Maca peruánska im pomáhala posilňovať organizmus, aby ľahšie odolával chorobám a prechladnutiu. Bola tiež skvelým prostriedkom na zvýšenie fyzického výkonu a duševnej kondície. Peruánski domorodci nedali na Macu dopustiť a čoskoro jej účinky objavil aj zvyšok sveta.

Blahodarné účinky koreňa Maca na naše zdravie

V súčasnej dobe sa s Macou stretneme najčastejšie v súvislosti so zvýšením sexuálnej výkonnosti u mužov i žien, a tiež pri problémoch s neplodnosťou. Vedecké výskumy poukazujú na výrazné účinky koreňa Maca, ktoré vedú k zlepšeniu fyzickej aj psychickej výkonnosti. Ide o prírodný prostriedok, ktorý napomáha pri liečbe impotencie u mužov a frigidity u žien. Možno ho označiť aj ako afrodiziakum alebo “peruánska viagra“.

TIP: Momentálne prebieha akcia na Maca prášok

Stimuluje mozgové centrá aj reprodukčné orgány, pretože vyrovnáva hormonálne hladiny v organizme. Tým dochádza k výraznému zlepšeniu v sexuálnej oblasti. V súčasnej dobe má stále viac mužov problémy s počtom spermií v ejakuláte. Tým dochádza k zníženiu plodnosti a šance na prirodzené počatie sú značne obmedzené. Tento problém býva často ovplyvnený nekvalitnou stravou a zlým životným štýlom. Muži, ktorí trpia neplodnosťou, by mali užívať Macu ako doplnok stravy, pretože napomáha zvýšiť počet a zlepšiť pohyb spermií.

Aké sú ďalšie prednosti tejto rastliny?

Maca má veľmi širokospektrálne účinky na naše zdravie, ktoré sa týkajú mužov i žien. Jej ďalšie pozitíva sú:

  • pomáha pri problémoch s prostatou
  • posilňuje fyzickú i psychickú odolnosť
  • napomáha omladeniu organizmu a výrazne znižuje príznaky starnutia
  • podporuje rast svalovej hmoty
  • znižuje pocit úzkosti a stres
  • zlepšuje silu a vytrvalosť
  • zmierňuje príznaky menopauzy
  • a iné ..

Maca peruánska je 100% bezpečná, nemá žiadne vedľajšie účinky a je možné ju konzumovať dlhodobo. Macu môžete užívať vo forme prášku (namletý sušený koreň) alebo ako kapsule. Prášok je vhodné pridávať napríklad do jogurtu alebo do džúsu. Kapsule treba zapiť dostatočným množstvom vody.

Pomoc pri predčasnej ejakulácii

MACA vo výživových doplnkoch

Keďže Maca ma pozitívne účinky na mužskú potenciu, je súčasťou viacerých výživových doplnkov na podporu erekcie, ako sú napr. Zerex, Erexan, Yellow vital atď. Výživové doplnky na erekciu sú často kritizované, že obsahujú veľmi malé množstvá účinných látok. Na trhu ale existuje viacero prípravkov, ktoré obsahujú len „čistú“ koncentrovanú Macu.

Pozrite si porovnanie extraktov rastlín, ktoré majú pozitívny vplyv na potenciu.

Maca prášok

MACA extrakt

MACA prášok

Maca + Ženšen

Inou vhodnou alternatívou pri problémoch s erekciou je „MACA+ŽENŠEN“. Kombinácia koncentrovaného koreňa Maca s Kórejským ženšenom sú vynikajúcim zdrojom prírodných živín.

Maca+Ženšen

Maca+Ženšen

Samozrejme na internete nájdete veľa iných MACA produktov. Máte vlastné osobné skúsenosti s Macou? Napíšte nám svoje skúsenosti a názory do komentárov pod článkom.

zdroj informácií o Mace peruánskej : https://www.MacaPeruanska.sk

obrázok zdroj : https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3AMaca01.jpg

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist