Krok za krokom: Liečba erektilnej dysfunkcie spoločne ako pár

Erektilná dysfunkcia vo vzťahu

Ak ste partnerkou muža, ktorý trpí impotenciou (erektilnou dysfunkciou resp. poruchami erekcie) vaša hlavná úloha, ktorá je tak nenahraditeľná, spočíva v uistení sa, že váš sexuálny vzťah ostáva naďalej zdravý a uspokojujúci. Kľúčom k úspechu udržať si vzájomne uspokojivý sexuálny vzťah je komunikácia. Impotencia napokon ovplyvňuje oboch partnerov, takže sa ako problém musí riešiť spoločne.

Bez obojstranného pochopenia impotencie a jej účinkov či už fyzickej alebo psychologickej podstaty, môže trpieť aj ten najzdravší vzťah. Najlepším spôsobom ako dosiahnuť pochopenie vplyvu impotencie je vzájomná komunikácia. Obviňovanie, výčitky, nedostatok sebaúcty, úzkosť a neochota komunikovať sú bežnými problémami u viacerých párov, ktoré hľadajú vzťahové poradenstvo ako posledné východisko.

Utajované problémy s erekciou sú dôvodom častých hádok

Utajované problémy s erekciou sú dôvodom častých hádok

Predstieranie, že problémy s erekciou nie sú váš problém a dúfať, že samé zmiznú, skutočne nefunguje. Čím viac dovolíte problému aby pretrvával, tým väčšia je pravdepodobnosť, že napácha škody vo vašom vzťahu. Je dôležité vedieť, že takmer v každom prípade sa dá impotencia úspešne liečiť.

Plánovanie liečby erektilnej dysfunkcie (impotencie)

Nechceme, aby ste brali plánovanie vašej stratégie liečby impotencie ako prípravu na vojnu. Príprava na liečbu je jednoducho zaujatie racionálneho prístupu a približovanie sa krok za krokom smerom ku konečnému cieľu tj. obnovenie vzájomne uspokojivého intímneho sexuálneho vzťahu.

Krok 1 : Niekedy sa to ľahšie hovorí ako koná, ale najlepšie je začať hneď na začiatku.

Dobrým východiskovým bodom je priznanie samotného problému. Opätovné uistenie, podpora a povzbudenie sú často všetko, čo každý z vás potrebuje pre návrat na cestu k zdravému a napĺňajúcemu vzťahu. Zdieľanie pocitov o aktuálnom dianí vám pomôže pochopiť a riešiť akékoľvek negatívne emócie, ktoré v sebe dusíte.

Ako povedala Dorothy Magnussen (účastníčka workshopu Sex a zdravie organizovaného Burnett centrom pre sexuálne zdravie):

Bola som presvedčená, že môj muž má iný pomer. Každý raz, keď náš problém v sexuálnom živote vyvstal na povrch, uzavrel sa a bol mrzutý. Náš vzťah bol “na franforce” až kým som nezistila, že má impotenciu, len nevedel ako mi to má povedať.

Krok 2 : Po tom ako uznáte, že problém existuje je ďalším krokom dozvedieť sa čo najviac o druhoch dostupnej liečby a následne prebrať druh liečby, ktorý by vám najlepšie pasoval.

Vyhradenie si času na prečítanie všetkého, čo je potrebné vedieť o impotencii, rôzne dostupné druhy liečby, fyzické a psychologické príčiny impotencie a množstvo ďalších informácií, rád a návodov. ( Práve k tomuto účelu je primárne určený náš portál www.impotent.sk )

Krok 3 : Ďalší krok je návšteva lekára a kompletná lekárska prehliadka.

Konzultácia a vyšetrenie lekárom môže pomôcť odhaliť primárne ochorenie, ktoré môže prispievať k impotencii. Zároveň lieky na impotenciu sú len na lekársky predpis a vyžadujú odbornú radu a názor lekára pred ich užívaním.

TIP: Pre viac informácií o lekárskych postupoch doktorov pri diagnostikovaní impotencie vám odporúčame prečítať si článok Ako sa diagnostikuje impotencia?

Pri konzultácii s lekárom sa môžete rozhodnúť pre konkrétny typ odporúčanej liečby, alebo sa pozhovárať o ďalšom kroku v liečbe impotencie. Majte však na pamäti, že nie všetky lieky na impotenciu a spôsoby liečby impotencie účinkujú u každého. Možno budete musieť vyskúšať rôzne druhy liečby až pokiaľ nenájdete tú, ktorá vám zaberie.

TOP produkt nášho hodnotenia

Krok 4 : Erektilnú dysfunkciu často sprevádzajú pocity pochybností či pocit nedostatku mužnosti. Tieto negatívne pocity sa môžu tým viac zhoršovať, čím dlhšie zostáva problém nevyriešený.

TIP: Odporúčame vám prečítať si článok Psychológia impotencie pre viac detailov o tom, čo sa deje vo vzťahu, v prípade, že muž má impotenciu.

Keď ste už pripravení na obnovenie sexuálneho vzťahu, je dôležité “nastaviť kulisy” – vytvoriť intímne, lichotivé a romantické prostredie. Spravte čokoľvek, čo pôsobí prirodzene, je to skvelá príležitosť na zdieľanie myšlienok o tom, čo vám robí dobre, čo je pre vás relax a čo je pre vás zároveň sexy. Zvoľte predovšetkým vhodný čas, napr. keď sú deti zababušené v posteli a spia, keď neočakávate návštevu príbuzných alebo keď nemáte skoré ranné stretnutie so šéfom.

Krok 5: Počítajte s tým, že vám to možno nevyjde na prvý krát. Obvykle je prvá fáza navrhnutej liečby založená na liekoch ako je Viagra®Cialis® alebo Levitra®. Avšak, tieto lieky na erekciu nezaberajú každému. Budete si musieť možno upraviť dávku alebo počkať trocha dlhšie, kým liek zaberie.

Problémy s erekciou vo vzťahu

Nedovoľte aby problémy s erekciou zničili inak zdravý partnerský vzťah

Tabletky na potenciu účinkujú najlepšie bez konzumácie jedla a alkoholu, takže ak si plánujete pripraviť intímnu večeru so sviečkami pre dvoch, večerajte skôr, aby ste tak svojmu telu dopriali čo najviac času na spracovanie lieku.

Ak z nejakého dôvodu nemôžete užívať lieky na erekciu, prípadne vám vôbec nezaberajú, doktor vám môže odporučiť vákuovú pumpu. Bude to chcieť nejaký čas, kým sa ju naučíte správne používať, takže sa pokúste byť trpezlivý.

Nebuďte znechutený, ak budete na začiatku neúspešný. Uspokojujúce výsledky sú len málokedy okamžité. Nebojte sa experimentovať, aby ste dosiahli požadované výsledky. Potrebujete čas na znovuobjavenie intimity, lásky a predovšetkým humoru. Bude veľmi užitočné, ak budete mať na pamäti staré dobré príslovie: ,,Ak sa ti to na prvý krát nepodarí, vyskúšaj to opäť!”

Ak vás zaujala téma impotencie a žien, prečítajte si článok Návod pre ženy ako sa vyrovnať s impotenciou .

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist