Návod pre ženy ako sa vyrovnať s impotenciou

Ako pomôcť mužovi, keď má problém s erekciou

Ženy tiež nie sú imúnne voči vplyvom erektilnej dysfunkcie ich partnera, obzvlášť keď im partner neprezradí, že má problémy s erekciou a trpí v tichosti. Keď sa žena snaží odhaliť príčinu emocionálneho napätia vo vzťahu, často obviňuje samú seba a domnieva sa, že jej muž ju už nepovažuje za atraktívnu alebo že má vzťah s niekým iným.

Často to vedie až k rozpadu vzťahu, keďže ani jedna strana nevie ako urovnať tento stav. Pravda je taká, že mužská impotencia je problém, o ktorom je treba otvorene a úprimne hovoriť so svojim partnerom. Mlčanie a vyhýbanie sa pohlavnému styku je skutočným vinníkom zodpovedným za depresie a úzkosť.

Ako pomôcť mužovi, keď má problém s erekciou

Ako pomôcť mužovi, keď má problém s erekciou

Otvorené diskusie pre lepšie pochopenie

Pre ženy je nepochybne lepšie, ak o partnerovej dysfunkcii penisu vedia, než by boli držané v nevedomosti, kvôli strachu zo zahanbenia. V skutočnosti otvorená komunikácia o stave môže viesť k rýchlejšiemu riešeniu a dokonca aj k záchrane života, pokiaľ je erektilná dysfunkcia len symptómom niektorej z vážnejších chorôb ako napríklad:

  • Cukrovka
  • Vysoký krvný tlak
  • Vysoká hladina cholesterolu
  • Drogová závislosť

Z mužského pohľadu je často nemožné komunikovať o poruchách erekcie s lekárom, pretože je to pre nich príliš zahanbujúce a oberá ich to o dôstojnosť. S pomocou ženy je oveľa pravdepodobnejšie, že muž navštívi lekára a nechá si dôkladnejšie skontrolovať vážnosť stavu.

Muž sa často cíti príliš trápne, aby povedal partnerke pravdu, pretože sa obáva sexuálnej kritiky, či výsmechu. Je však pravdepodobnejšie, že žena muža podporí v čase krízy a uzná, že podobné problémy sú celkom bežné. Ak však tieto problémy v spálni nie sú predmetom diskusie zvyknú sa neskôr nabaľovať do väčších problémov a postupom času sa stávajú aj predmetom hádok.

Počas chceného, ale odopieraného pohlavného styku zo strany muža sa mysľou ženy ženie množstvo otázok. Väčšinou sú negatívne a téma erektilnej dysfunkcie málokedy príde na um. Pár má šancu nájsť riešenie, ak je muž bez nátlaku povzbudený, aby si priznal problém. Najvhodnejšie je keď muž spolu so ženou hľadajú riešenie impotencie a nie keď sa sama žena snaží prísť na to, čo sa stalo so vzťahom, zatiaľ čo muž je postupne čoraz viac zdeprimovaný z toho, že nemôže uspokojiť svoju partnerku.

Liečba a lieky na impotenciu

Najrýchlejším spôsobom ako napraviť sexuálny život partnerov je pomocou liekov na erekciu, hoci tie sú drahým “špásom” a neliečia zdravotné problémy, ktoré spôsobujú erektilnú dysfunkciu. Viac svetla môže vniesť do problému aj konzultácia páru so sexuológom, ktorý pomôže odhaliť príčiny problému. Napríklad, muž môže vo vzťahu trpieť:

  • Depresiami
  • Stresom
  • Úzkosťou
  • Stresom z výkonu

V každom uvedenom prípade poskytnú lieky na mužskú impotenciu len dočasné riešenie. Konzultácia so špecialistom pomôže zmierniť problémy vo vzťahu a otvoriť úprimnú komunikáciu. Muž sa môže cítiť byť neschopným, aby uspokojil potreby svojej partnerky, najmä ak je kladený veľký dôraz na jeho výkon. Môže byť tiež vystresovaný z práce a nedokáže rozmýšľať nad pohlavným stykom aj keď má náladu.

Anketa obľúbenosti tabletiek na erekciu

To ale nenaznačuje, že ženy sú len obyčajnými pozorovateľmi trápenia ich partnerov. Diskusia so špecialistom umožní žene pochopiť, čo sa presne ženie mysľou jej partnera a podľa toho sa prispôsobiť. Ženy si obvykle vedia osvojiť tieto typy emócií a to aj bez odbornej skúsenosti. Taktiež si často myslia, že sú odsúdené na akceptovanie faktu, že nie sú tým, čo ich partner chcel v sexuálnom živote. Pri sexuálnej terapii však pochopia, že to často nie je pravým problémom a že toto nedorozumenie sa dá ľahko vyriešiť rozprávaním sa s ich partnermi.

Skúšajte viac, ale nie nasilu

Niektoré ženy majú opačnú reakciu a stránia sa pohlavného styku, lebo muž zdanlivo nemá záujem. Tento postoj môže vtiahnuť muža hlbšie do akejsi špirály depresie, keďže si myslí, že zlyhal ako milenec. Hoci je to od ženy úplne prirodzená reakcia, môže dôjsť ku  krajným dôsledkom ak sa tieto problémy nezačnú riešiť včas.

Niektoré páry usudzujú, že problémom je nedostatok romantiky v spálni. Prostým riešením by bolo usilovne sa snažiť a hľadať spontánnejšie cesty k pohlavnému styku. Toto však neodstráni problémy spôsobujúce erektilnú dysfunkciu a skôr vedie k frustrácii. Žena by sa nemala cítiť zahanbená alebo neschopná, pretože jej partner nedokáže dosiahnuť erekciu. Namiesto toho by sa mala úprimne snažiť zistiť príčinu problému, ktorý spôsobuje partnerove problémy s erekciou a s spoločne s nim podniknúť kroky na ich odstránenie. Neexistuje teda jednoduchá odpoveď na tento problém a len tí, ktorí vyskúšajú viacero možností nájdu vhodné riešenie.

Ak vás zaujala táto téma, tak si prečítajte aj nadväzujúci článok s názvom : KROK ZA KROKOM: Liečba impotencie spoločne ako pár

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist