Môžem liečiť impotenciu zmenou životného štýlu?

Správny životný štýl je nesmierne dôležitý nie len pre kvalitu erekcie, ale aj pre celkové zdravie muža. Ak si muž chce udržať kvalitnú erekciu počas celého života, zdravý životný štýl mu v tom môže značne pomôcť. Pomôcť však môže aj mužom, ktorí už trpia impotenciou a chcú ju vyliečiť.

Prečo vzniká impotencia

Pre kvalitnú erekciu je dôležitých niekoľko faktorov, no tým najdôležitejším je tok krvi do penisu. Aby mohla nastať erekcia, musí byť penis schopný naplniť sa krvou. Taktiež, aby erekcia vydržala dostatočne dlhý čas, musí byť náš organizmus schopný krv v penise na požadovaný čas udržať.

Pre to, aby mohla krv správne prúdiť do penisu, musia byť splnené tieto predpoklady:

  • Cievy vedúce do penisu musia byť schopné prepraviť dostatočné množstvo krvi.
  • Hladké svalstvo pri penise sa musí uvoľniť, aby krv mohla prejsť do penisu.
  • Nervová sústava musí byť schopná prenášať nervové vzruchy medzi penisom a mozgom.

Ak je tok krvi do penisu nejakým spôsobom narušený, muž pravdepodobne bude pociťovať problémy s erekciou. To môže byť spôsobené práve porušením fungovania ciev, hladkého svalstva, nervovej sústavy, ale aj rôznymi ďalšími faktormi.

Cvičenie

Aktívny životný štýl, dostatok pohybu a cvičenie pomáha udržiavať telo v špičkovej kondícii, čo sa vzťahuje aj na kvalitu erekcie. Cvičenie priaznivo vplýva na tok krvi v organizme a teda aj do penisu.

Výskum ukázal, že muži, ktorí sú fyzicky aktívni, majú nižšiu šancu vzniku problémov s erekciou. Množstvo mužov taktiež zaznamenalo zlepšenie kvality erekcie po tom, ako začali pravidelne cvičiť a aktívne žiť.

Musíte však myslieť aj na to, že cvičenie môže byť v určitých prípadoch škodlivé. Príkladom je napríklad cyklistika, ktorá môže v niektorých prípadoch negatívne pôsobiť na kvalitu erekcie a mužské sexuálne zdravie.

Zdravá strava a obezita

S kvalitou erekcie veľmi úzko súvisí aj konzumovaná strava. Obezita môže poškodiť cievy a tým aj tok krvi do penisu. Muži s obezitou majú spravidla viac problémov s erekciou. Ich problémy taktiež často s následným úbytkom telesnej hmotnosti ustupujú. Preto by sa muži mali snažiť konzumovať zdravú stravu a obezite či nadváhe sa tak vyhnúť.

Strava by taktiež mala byť pestrá, obsahovať ovocie, zeleninu, orechy a ďalšie zdroje zdraviu prospešných látok.

Zdravá a pestrá strava pre lepšiu erekciu

Zdravá a pestrá strava je pre sexuálne zdravie veľmi významná

Fajčenie

Fajčenie je nezdravé hneď z viacerých dôvodov. Podľa viacerých vedeckých výskumov majú fajčiari erektilnú dysfunkciu častejšie ako nefajčiari. Výsledky taktiež naznačujú, že problémy s erekciou bývajú tým častejšie, čím viac cigariet muž vyfajčí. Keď muži s fajčením prestanú, kvalita ich erekcie sa často časom zlepší. Ak v súčasnosti fajčíte, rozhodne by ste si mali prečítať článok o fajčení a jeho vplyve na erekciu.

Krvný cukor a cukrovka

Impotencia je medzi mužmi s cukrovkou veľmi častá. Vysoká hladina cukru v krvi môže poškodiť cievy, nervy ale aj erektilné tkanivo v penise. Cukrovka môže vplývať na kvalitu erekcie hneď niekoľkými spôsobmi. Prečítajte si viac o vplyve cukrovky na impotenciu a kvalitu erekcie.

Krvný tlak

Vysoký krvný tlak patrí taktiež medzi časté príčiny vzniku porúch erekcie. Tento zdravotný stav môže ovplyvňovať tok krvi do penisu.

Taktiež by ste si však mali dať pozor na lieky na znižovanie krvného tlaku. Niektoré z nich totiž majú vedľajšie účinky ovplyvňujúce sexualitu a môžu tiež spôsobiť impotenciu. Ak sa vám to náhodou stane, poraďte sa s lekárom a nájdite vhodné alternatívne liečivo.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplnkov stravy na podporu erekcie. Najpredávanejšie sú tabletky Zerex. Najlacnejšie sú tabletky Erexan a v poslednom roku získali u mužov prudký nárast popularity tabletky eJoy.

Psychické problémy

Väčšina tohto článku sa venuje fyzickému zdraviu, no je potrebné myslieť aj na psychiku. Psychické problémy, ako napríklad depresia či úzkosť, sú pre sexuálne zdravie nesmierne škodlivé.

Vzťah medzi psychickými ťažkosťami a erektilnou dysfunkciou môže byť obojstranný. Poruchy erekcie môžu byť spôsobené napríklad depresiou, no zároveň môžu depresiu spôsobovať.

Pomoc odborníka

Pri akejkoľvek zmene životného štýlu urobíte najlepšie, keď sa poradíte s vašim lekárom. Aj keď sa niektoré zmeny môžu zdať bezpečné, v skutočnosti to tak nemusí byť. Preto je vždy dobré vyhľadať odbornú pomoc.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist