15 mýtov o erektilnej dysfunkcii – 2.časť

0

V prvej časti ste sa oboznámili so 7 mýtmi o poruchách erekcie. V tomto článku vám predstavíme zvyšných 8 mýtov..

Mýtus č.8: Tabletky na erekciu sú návykové

Doteraz táto domnienka nebola potvrdená a nastáva skôr situácia, že muži postupom času tieto tabletky nepotrebujú. Môže nastať situácia, že muž po vysadení tabletiek nie je opäť schopný dosiahnuť erekciu. To súvisí ale s tým, že pokiaľ muž nevylieči svoje základné onemocnenie (najčastejšie sú to kardiovaskulárne a neurologické problémy), ktoré spôsobuje aj poruchy erekcie, tak bude potrebovať tabletky na dosiahnutie erekcie.

Mýty o erektilnej dysfunkcii
Čo o erektilnej dysfunkcii je pravda, a čo nie?

Mýtus č.9: Muž má vždy chuť na sex

Tvrdenie, že muž vždy „chce, je pripravený a schopný“ jednoducho nie je pravda. Bolo dokázané, že bežne mylná predstava o „dominantnom samcovi“ ničí sexuálnu, fyzickú a psychickú pohodu množstvu mužov. Nie je vôbec nezvyčajné, že jeden z partnerov chce sex častejšie ako druhý. Sexuálna túžba medzi partnermi počas života fluktuuje v rôznych fázach a periódach života. Zdravý sexuálny vzťah je o rovnocennom partnerstve, dobrej komunikácii a vzájomnom rešpektovaní sa.

Prečítaj si. Impotencia spôsobená cyklistikou. Je to mýtus, alebo pravda?

Mýtus č.10: Alkohol má uvoľňujúce účinky, čím zvyšuje schopnosť dosiahnutia erekcie

Požitie malého množstva alkoholu môže znížiť vaše zábrany, ale nadmerné množstvo alkoholu pôsobí na centrálny nervový systém a aj na cievny systém, čo môže spôsobiť problémy s dosiahnutím erekcie.

Mýtus č.11: Pri pohlavnom styku dosiahnete opakované erekcie za rovnaký čas, aký potrebujete na dosiahnutie prvej erekcie

Rýchlosť dosiahnutia erekcie záleží od sily erotických podnetov a sexuálnej stimulácie. S vyšším vekom môže byť potrebný dlhší čas, kým je organizmus pripravený na opätovnú erekciu.

Mýtus č.12: Každý zdravý muž má rannú erekciu

To, či máte rannú erekciu závisí aj od toho, počas ktorej fázy spánku sa zobudíte. Či počas REM fázy, alebo nie. Veľa mužov, ktorí nemajú problém s dosiahnutím erekcie pri pohlavnom styku, nemá rannú/nočnú erekciu. Ak chcete vedieť viac o tejto problematike, prečítajte si náš článok „Test nočnej erekcie

Mýtus č.13: Masturbácia spôsobuje problém s erekciou

Masturbáciu odporúčajú aj odborníci, pokiaľ to s ňou nepreháňate a nepodriaďujete jej celé dni. Je to prirodzená sexuálna aktivita.

Mýtus č.14: Erektilná dysfunkcia je príliš trápna na diskusiu s hocikým

Väčšina mužov len veľmi ťažko hovorí o svojich problémoch, o to viac, keď sa to týka problémov s erekciou. Lekári sa ale s impotenciou stretávajú každý deň. Pre nich to je zdravotný problém ako každý iný. Erektilná dysfunkcia je vo väčšine prípadov „len“ symptómom iného neliečeného základného ochorenia. Jeho liečbou sa zvyčajne odstráni aj problém s dosiahnutím erekcie.

Mýtus č.15: Lieky na erekciu kúpené cez internet sú rovnako bezpečné ako z lekárne

Lieky na liečbu erektilnej dysfunkcie patria medzi najčastejšie falšované produkty. Tie sa najviac predávajú cez internet mimo zdravotníckeho systému. Drvivá väčšina z nich neobsahuje žiadnu účinnú látku, alebo ju obsahuje v nadmernom množstve, prípadne obsahujú iné zdravie ohrozujúce zložky.

Prečítajte si aj prvých 7 mýtov v úvodnom článku 15 mýtov o erektilnej dysfunkcii – 1.časť

 

5/5 - (2 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.