Test nočnej erekcie

0

Test nočnej erekcie

Mnohí chlapi sa zdráhajú ísť na vyšetrenie, kvôli tomu, že si sami nahovárajú, že im nič nie je, že to bola len momentálna indispozícia po požití alkoholu, unavenosť, či dlhodobý stres. Áno, tieto faktory môžu a vplývajú na kvalitu erekcie, ale aby ste boli o krôčik bližšie k zisteniu, či to je vážne, existuje jednoduchý test nočnej erekcie. Ten môže pomôcť Vám, aby ste sa konečne rozhýbali a svoj problém s erekciou riešili, a zároveň napomáha lekárom k zisteniu, či porucha erekcie je organického, či psychického pôvodu.

Test nočnej erekcie
Test nočnej erekcie

V čom spočíva test erekcie?

Pred spaním si okolo nestoporeného penisu obtočte prúžok perforovaného papiera, ktorého konce zlepte dokopy. Obtočenie by nemalo byť príliš tesné, aby vás prúžok netlačil. Ideálne vám k tomu môže poslúžiť prúžok spojených známok, alebo si môžete test erekcie objednať zdarma na internetovej stránke sexualnezdravie. Ak ráno po prebudení bude prúžok roztrhnutý, tak ste v noci mali erekciu. Ak prúžok roztrhnutý nebude, test si zopakujte ešte aspoň 1-2 krát. Ak sa výsledok zopakuje, mali by ste ísť na odborné vyšetrenie k lekárovi.

O čo vlastne ide?

Je to veľmi jednoduché. Zdraví muži majú v závislosti od dĺžky spánku 3 až 5 nočných erekcií, z ktorých každá trvá v rozmedzí 15 až 30 minút. Tieto erekcie ale nesúvisia s obsahom snov. Ak máte nočné erekcie, tak Váš problém bude pravdepodobne psychického pôvodu, v tomto prípade by ste mali dosahovať erekciu aj pri masturbácii. Absencia nočných erekcií varuje pred možnými organickými poruchami potencie, čo môže byť príznakom iných vážnych ochorení. V tomto prípade nebýva dostačujúca erekcia ani pri masturbácii.

Prírodná Viagra

Je dôležité sa na výsledok tohto testu pozerať, ako na niečo, čo slúži skôr na orientáciu, než ako 100% neomylné tvrdenie. To, že nočnú erekciu nemáte v prípade, keď máte normálny bezproblémový sexuálny život, nie je dôvod na paniku. Pravidelné nočné erekcie nemá významný podiel mužov, ktorí netrpia poruchami erekcie. Až pri poruchách potencie sa zisťuje prítomnosť erekcie počas spánku. Organická porucha erekcie sa často prelína aj s psychickým faktorom, keďže muž, ktorý má slabú erekciu prežíva pred pohlavným stykom stres, a tak sa dostáva do “začarovaného“ kruhu v zmysle „bojím sa, že sa mi penis nepostaví, a nepostaví sa mi preto, že sa bojím“. Ak takto dopadnúť nechcete, viete, čo máte robiť..

 

4.7/5 - (3 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.