15 mýtov o erektilnej dysfunkcii – 1.časť

0

O erektilnej dysfunkcii a jej príčinách koluje množstvo mýtov. Je to spôsobené najmä tým, že aj v 21. storočí je téma poruchy erekcie stále dosť tabuizovaná a samotní muži o nej neradi hovoria. Porucha erekcie je bežná sexuálna porucha, ktorá podľa štatistík postihuje mnoho (na Slovensku cca 500 000) mužov. V tomto článku Vám uvedieme fakty, ktoré tieto mýty vyvrátia.

Mýty o erektilnej dysfunkcii
Čo o erektilnej dysfunkcii je pravda, a čo nie?

Mýtus č.1: Erektilná dysfunkcia/impotencia je predovšetkým psychická porucha

V spoločnosti prevláda mýtus, že zdrojom erektilnej dysfunkcie sú najmä psychické problémy. To ale nie je pravda. Psychogénny pôvod erektilnej dysfunkcie tvorí cca 10%, cca 70% je organického pôvodu a zvyšných 20% prípadov ma zmiešanú etiológiu.

Prečítaj si. Impotencia spôsobená cyklistikou. Je to mýtus, alebo pravda?

Mýtus č.2: Impotencia postihuje len ľudí vo vyššom veku. Je to prirodzená súčasť starnutia.

Hoci je evidentné, že riziko postihnutia erektilnou dysfunkciou stúpa s vekom, je to zväčša spôsobené zväčšujúcou sa šancou výskytu chorôb ako sú napr.: vysoký krvný tlak, cukrovka, rôzne srdcové ochorenia atď. Tieto choroby a množstvo liekov predpísaných na ich liečbu môžu spôsobiť problémy s erekciou. Starnutie ako také nespôsobuje impotenciu.

Mýtus č.3: Zbytočne pôjdete k lekárovi. Erektilná dysfunkcia sa nedá vyliečiť

Ak by ste navštívili urológa, hneď by ste zistili, že existuje viacero možností ako liečiť poruchy erekcie. Nie je to len všetkým dobre známa Viagra tj. medikamentózna liečba, ktorá síce má vysoké % úspešnosti pri liečbe, ale nepomáha všetkým. Iné možnosti liečby sú napr. pomocou vákuových prístrojov, injekčnou liečbou atď ..

Anketa obľúbenosti tabletiek na erekciu

Mýtus č.4: Erektilná dysfunkcia je výhradne mužský problém

Keď má muž problémy s erekciou, týka sa to oboch partnerov. Neliečená porucha erekcie rovnako zasahuje aj do života partnerky. Vyhýbanie sa sexuálnemu kontaktu spôsobuje, že partnerka sa často cíti nemilovaná, neatraktívna a nechcená. Rovnako to zasahuje do celkovej pohody v domácnosti a vytvára zlú atmosféru. Už mnohým mužom pomohla ich partnerka k tomu, aby sa odhodlali ísť k lekárovi.

Aby ste lepšie pochopili niektoré fakty, prečítajte si článok „Ako vzniká erekcia

Mýtus č. 5: Tabletky na podporu erekcie vyvolávajú stálu niekoľkohodinovú erekciu.

Existuje viacero liekov na podporu erekcie, ktoré sa líšia dobou svojho účinku. Doba účinku, ale neznamená, že po celý čas účinku budete mať nepretržitú erekciu. Je to čas, počas ktorého môžete erekciu dosiahnuť pri sexuálnej stimulácii. To znamená, že napr. ak po užití tabletky budete sledovať hokej, nenastane žiadna erekcia.

Mýtus č.6: Čím väčší, tým lepší.

Pri erekcii dochádza k prekrveniu pohlavného údu, čím penis zväčší svoj priemer a dĺžku. Existuje mylná predstava, že čím je penis väčší, tým je partnerka spokojnejšia. Pohlavné uspokojenie väčšiny žien nemá spojitosť s veľkosťou penisu. Okrem klitorisu sa nervové zakončenia spôsobujúce vzrušenie nachádzajú v prvej tretine poševného vchodu, preto nemusíte mať nadpriemerné rozmery, aby bola partnerka spokojná.

Mýtus č. 7: Skutočný chlap nemá problém s erekciou

Toto tvrdenie je tak logické, ako keby sme tvrdili, že skutočný chlap si nemôže zlomiť nohu. Erektilná dysfunkcia postihuje mužov bez ohľadu na ich vek, rasu alebo spoločenské postavenie. Počet mužov s poruchami erekcie sa neustále zvyšuje a podľa štatistík sa s týmto ochorením stretne počas života cca 50% mužov.

Ak ste zvedaví aj na zvyšných 8 mýtov, prečítajte si pokračovanie článku 15 mýtov o erektilnej dysfunkcii – 2.časť

 

4.5/5 - (2 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.