Cvičenie vo všeobecnosti prospieva celkovému zdravotnému stavu organizmu, vďaka čomu môže samozrejme pomôcť aj v boji proti poruchám erekcie a celkovo pri zlepšovaní kvality sexuálneho života. Prečo to tak však je?

Cvičenie priaznivo pôsobí na srdcovocievnu sústavu

Správne prúdenie krvi v organizme je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré sú potrebné na zabezpečenie správneho priebehu erekcie. Penis sa totiž musí pre správny priebeh erekcie naplniť krvou. Ak je transport krvi do penisu akýmkoľvek spôsobom obmedzený, väčšinou to má za následok (okrem iných zdravotných ťažkostí) problémy s erekciou.

Behanie a impotencia

Behanie je jedným z typov cvičenia, ktoré vám môžu pomôcť

Tok krvi do penisu môže byť poškodený v dôsledku viacerých zdravotných stavov.

  • Pri ateroskleróze tvrdnú steny ciev a vytvára sa na nich povlak, ktorý znižuje ich prietok. Cievy vedúce do penisu sú veľmi tenké. Preto býva často impotencia jedným z prvých prejavov aterosklerózy.
  • Hladké svalstvo v penise hrá dôležitú úlohu pri prepúšťaní krvi z/do penisu a jeho poškodenie môže tiež spôsobiť poruchy erekcie. K porušeniu tohto hladkého svalstva dochádza napríklad v dôsledku vysokého tlaku, vysokého cholesterolu či napríklad fajčenia.

Ako sa vyhnúť problémom s erekciou

Cvičenie skutočne dokáže pomôcť mužom zachovať si svoje sexuálne zdravie. Pôsobí priaznivo na zmienený kardiovaskulárny systém, vďaka čomu nedochádza k poruchám prúdenia krvi do penisu. Okrem toho môže pomáhať pri znižovaní telesnej hmotnosti a pri zvyšovaní produkcie dôležitých hormónov. To však nie je všetko.

TOP produkt nášho hodnotenia

Netreba zabúdať ani na psychické zdravie, ktoré je pre kvalitu erekcie taktiež veľmi dôležité. Cvičenie zlepšuje nie len zdravotný stav, ale aj výzor muža, vďaka čomu môže opäť získať svoje stratené sebavedomie. Cvičenie taktiež v tele vyplavuje endorfíny, vďaka čomu bojuje proti úzkosti a depresiám.

Poraďte sa s lekárom

Predtým, ako sa naplno pustíte do cvičenia a zlepšovania vášho životného štýlu, by ste mali zvážiť návštevu lekára. Cvičenie je vo všeobecnosti pre telo nesmierne prínosné. Je však potrebné cvičiť v správnej miere a správnym spôsobom. Nesprávny prístup k cvičeniu vám môže dokonca uškodiť.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii.