Tvrdý sex: 16 tipov a nápadov pre dosiahnutie vášnivého, intenzívneho a drsného sexu

0

Niektoré páry sú zvyknuté na jemné milovanie. Ani netušia, o čo prichádzajú vyhýbaním sa drsnejšiemu sexu. Keď sa naučíte ako správne na tvrdý sex, tak v sebe môžete objaviť živočíšne pudy a dokážete sa pri sexe naplno odviazať.

Je však pravdou, že tvrdý sex nie je pre každého. Do drsného sexu by sa mali púšťať len partneri, ktorí si navzájom dôverujú a záleží im na bezpečí toho druhého. Záujem o bezpečnosť a zdravie polovičky pri tvrdom sexe a otvorená komunikácia môžu páry ešte viac zblížiť. V tomto článku sa dozviete všetko dôležité o tvrdom sexe.

Všetko, čo potrebujete vedieť o tvrdom sexe ešte pred tým, než s ním začnete

Na úvod si musíme ozrejmiť niektoré dôležité informácie týkajúceho sa tvrdého sexu. S nimi bude vaša cesta k príjemnému a žiaducemu zážitku z tvrdého sexu omnoho jednoduchšia. Odporúčame vám túto časť článku nevynechávať.

Tvrdý sex nie je pre každého

Niektorým ľuďom sa to jednoducho nepáči. No sú žiaľ aj takí, ktorí majú s tvrdým sexom spájaný nepríjemný zážitok. Niektorí ľudia sa kvôli svojej polovičke zvyknú „obetovať“ a tvrdý sex majú, aj keď to ich samotných neláka. Vždy to záleží na konkrétnom vzťahu. Ak sa váš partner alebo partnerka vyhýba téme tvrdého sexu, tak pamätajte, že na to môže mať množstvo rôznych dôvodov. Nikto by to nemal robiť na silu. Určite existuje celá rada iných druhov sexu, ktoré sa vám budú páčiť obom.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

Čo by ste ale mali robiť v prípade, že ste myšlienke tvrdého sexu otvorení, no máte isté obavy a neistotu? Keď ste to ešte nikdy predtým nerobili, tak je úplne normálne mať znepokojivé pocity. Možno vám pomôže, keď pochopíte, čo sa ľudí na tvrdom sexe láka.

muž a žena pred tvrdým sexom
Tvrdý sex nie je pre každého, niektorí ľudia majú z neho strach

Čo ľudí na tvrdom sexe láka a čo ich odrádza?

Pre niekoho je lákavé to, že tvrdý sex je vnímaný ako tabu a je spájaný s určitou mierou nebezpečenstva. Okrem toho je po fyzickej stránke zvyčajne intenzívnejší na rozdiel od klasického sexu. Práve vďaka tomu sa ľudia vedia viac odviazať a užiť si daný moment naplno.

Niektorým ženám sa na tvrdom sexe páči to, že pri ňom zabudnú na starosti z uplynulého dňa. Iným sa páči, keď sa v ich partneroch prebudí stránka so živočíšnymi pudmi. Nevylučuje sa ani kombinácia tvrdého sexu s BDSM. Ľuďom, ktorí obľubujú tieto praktiky, to prinesie mimoriadny pôžitok zo sexu.

PREDAJ BDSM POMÔCOK
RužovýSlon

Tvrdý sex spája slasť s bolesťou. Táto kombinácia je pre mnohých neodolateľná. Vyžívajú sa v tom najmä masochisti a submisívni ľudia, ktorým sa páči bolesť a trestanie.

Kvôli tomu však reputácia tvrdého sexu nie je práve najlepšia. Niektorí ľudia si myslia, že takéto praktiky sa nemôžu páčiť niekomu normálnemu a takýchto ľudí považujú za úchylov. Podobné zmýšľanie dokáže odradiť mnohých ľudí od tvrdého sexu.

Keď sa niekomu tvrdý sex páči, tak to ešte neznamená, že nemá rád aj romantiku a klasické milovanie. Tvrdý sex je pre mnohé páry spestrením ich bohatého sexuálneho života.

Taktiež nie je úplnou pravdou, že tvrdý sex nemôže byť dostatočne intímny. Pri tvrdom sexe sú nesmierne dôležité intenzívne pocity a vzájomná dôvera medzi partnermi. Kvôli tomu je drsný sex najvhodnejší pre skutočne blízke páry, čo nás privádza k ďalšej časti článku.

dotyky muža a ženy
Pri drsnejšom sexe je základom vzájomná dôvera a blízkosť partnerov

Výber správneho partnera je kľúčový

Pri tvrdom sexe sa jeden z páru občas musí poddať tomu druhému a jednoducho si to len užívať. To sa realizuje veľmi ťažko, keď medzi partnermi nevládne dostatočná dôvera. Partneri by sa mali spolu cítiť príjemne a mali by k sebe byť otvorení. Taktiež je dôležité rozprávať sa o svojich túžbach a potrebách.

Keď ste vo vzťahu len krátko, tak na váš prvý tvrdší sex by ste si radšej mali ešte nejaký čas počkať. To isté platí, aj keď svojej polovičke nedôverujete tak, ako by ste si predstavovali.

Pre dobrý tvrdý sex je potrebná dobrá komunikácia

Častou chybou, ktorá dokáže pokaziť zážitok z tvrdého sexu, je nedostatočná komunikácia svojich túžob a potrieb. Predstava vášnivého a zvrhlého sexu je vzrušujúca, no u väčšiny ľudí vyvoláva aj určité obavy. Je dôležité sa o týchto obavách rozprávať s polovičkou. Vždy si vopred ujasnite, či obaja túžite po tvrdom sexe, aby jeden z vás neostal v posteli prekvapený.

Uvedomte si aj to, že pod pojmom tvrdý sex si môže každý predstavovať niečo iné. Niekomu sa páči zväzovanie, no pre niekoho iného to môže byť už za čiarou. Je potrebné poznať svoje hranice a nemali by ste ich prekračovať. Robte len to, čo je pre vás oboch príjemné. Vždy je lepšie začať mierne a postupne pridávať. Môžete si s polovičkou aj spísať zoznam vecí, ktoré by ste chceli vyskúšať.

Bezpečnosť je na prvom mieste

S tvrdým sexom sú spojené aj určité riziká. Pri silnom zväzovaní môže dôjsť k obmedzeniu krvného obehu alebo fackovanie môže zanechať modriny. Aby ste predišli vážnym zraneniam, dodržujte nasledujúce pravidlá:

 • Nikdy neudierajte vašu polovičku na miesta, kde sú vnútorné orgány, ako napríklad obličky.
 • Pri zväzovaní si dávajte mimoriadny pozor na to, aby nedošlo k obmedzeniu krvného obehu.
 • Netlačte na priedušnicu (dýchacia trubica).
 • Neudierajte príliš silno.
 • Používajte lubrikačný gél, aby ste predišli odreninám a krvácaniu. Platí to aj pri sexe vo vode. Voda nie je lubrikant.
 • Používajte prezervatívy a inú ochranu, aby ste predišli otehotneniu a prenosu pohlavných chorôb.

V neposlednom rade používajte zdravý rozum. Nie je vhodné vykonávať tvrdý sex pri zotavovaní sa po operácii. Mali by sa mu vyhýbať aj tehotné ženy.

sex medzi mužom a ženou
Pri tvrdom sexe je dôležité dodržiavať niekoľko základných pravidiel

Bezpečné slovo

Pri sexuálnych aktivitách s vyššou mierou rizika je bezpečné slovo skvelým spôsobom, ako toto riziko minimalizovať. Páry si môžu dohodnúť slovo alebo gesto, ktoré bude znamenať, že niečo nie je v poriadku a je potrebné okamžite prestať.

Malo by to byť krátke a ľahko zapamätateľné slovo. Obľúbený je napríklad tzv. „semafor“. Zelená znamená, že je všetko v poriadku, žltá znamená, že chcete spomaliť a červená, že chcete okamžite prestať.

Nezabúdajte na to, že niekedy nie je možné použiť bezpečné slovo. Napríklad, keď máte zviazané ústa. Dohodnite si preto aj iné signály, akým môže byť poklepanie rukou a podobne.

Tipy na tvrdý sex

Tvrdý sex je pre mnohých ľudí veľmi vzrušujúci, no je potrebné vedieť, ako na to. Pripravili sme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu užiť si ho čo najviac. Niektoré z nich sa približujú praktikám BDSM, a preto nebuďte prekvapení, keď budú pre vás až príliš tvrdé. Vyberte si len tie, ktoré vás lákajú.

1. Dominancia

K tvrdému sexu nepochybne patrí dominancia. Väčšinou sú tými dominantnými muži, no nemusí to tak byť. Ženy namiesto čakania, čo spraví ich partner, môžu uchopiť iniciatívu do vlastných rúk.

Môžu si ho pritiahnuť a začať bozkávať. Alebo chytiť za ruku, odviesť do spálne a zvaliť ho na chrbát do postele, kde ho začnú vyzliekať. Následne ho môžu osedlať a užívať si vášnivý sex. Pre pritvrdenie môžu použiť aj váhu svojho tela. Partnera dokážu znehybniť pridržaním rúk alebo prikľaknutím častí tela. Mnohí muži ostanú v tejto pozícii prekvapení a zároveň ich to bude nesmierne vzrušovať.

dominancia ženy
Dominantnou môže byť pokojne aj žena

2. Nebojte sa škrabancov a modrín

Za bežných okolností by ste nehrýzli a neškriabali niekoho, koho máte radi. Pri tvrdom sexe je to ale typický prejav intenzívneho vzrušenia. Ženy v slastnom opojení zvyknú nechtami škriabať partnera, čím mu zanechajú dočasnú pamiatku na vášnivé chvíle.

Hryzenie je taktiež v poriadku, no dávajte si pozor, aby ste to neprehnali. Jemné uhryznutie do krku, ucha alebo ramena môže byť príjemné pre oboch. Keď to nie je nič pre vás, tak môžete skúsiť satie perami na rôznych častiach tela. Vytvoríte tak dočasné modriny, známe aj ako „cucfleky“.

TIP: Pre urýchlené liečenie modrín vám pomôže ľad.

3. Udierajte, ale s rozumom a používajte erotické hračky

Keď hryzenie a škriabanie nestačí, môžete pritvrdiť pridaním faciek alebo jemných úderov. Nepreháňajte to s ich intenzitou. Rozhodne je to jedna z tých vecí, ktoré by páry mali vopred prediskutovať a uistiť sa, že to ani jednému nevadí.

Je nesmierne dôležité, aby žiadne údery nesmerovali do oblastí vnútorných orgánov. Pokojne môžete udierať dlaňou po zadku alebo po stehnách. Na týchto častiach tela je dostatok svaloviny a tuku, ktoré tlmia nárazy a zabraňujú vážnejším poraneniam.

Udierať nemusíte len dlaňou. Môžete použiť aj na to určené erotické hračky. Zaobídete sa však aj s predmetmi z vašej domácnosti. Použite napríklad pravítko, varešku alebo kefu na vlasy. Údery tenkými predmetmi vyvolávajú ostrejšiu bolesť.

K tvrdému sexu erotické hračky nepochybne patria. Vašu pozornosť by mohli zaujať najmä tieto: 

 • Na udieranie sú vhodné plácačky, bičíky, trstenice a korbáče.
 • Putá, popruhy a iné pomôcky slúžia na zväzovanie a znehybnenie.
 • Masky na oči
 • Náhubky
žena s putami na rukách pri tvrdom sexe
K pomôckam pri tvrdom sexe patria napríklad aj putá či popruhy

4. Uštipnutie pri tvrdom sexe?

Štípanie je považované za detskú hru, no pri tvrdom sexe je taktiež vítanou aktivitou. Svoju polovičku môžete uštipnúť na rôznych miestach tela. Čím menej kože uchopíte medzi prsty, tým väčšiu bolesť uštipnutie spôsobí. Použitie nechtov dokáže vyvolať ešte intenzívnejšiu bolesť. Uštipnutie v intímnych oblastiach a na bradavkách je taktiež možné.

5. Ťahanie za vlasy k tomu patrí

Držanie vlasov je častým znakom tvrdého sexu. Robia to muži aj ženy. Je ale dôležité robiť to správne. Pripravili sme pár rád, ako by na to mali ísť ženy:

Ako to robiť správne

Ženy môžu jemne škriabať nechtami zadnú časť partnerovho krku a hlavy. Keď sa dostanú na vrchnú časť jeho hlavy, môžu ho uchopiť za vlasy až pri korienkoch. Potom vlasy potiahnú tak, akoby rukou išli späť dolu smerom ku krku. Uchopenie by malo byť dostatočne silné, aby to partner cítil a nemohol sa zo zovretia jednoducho dostať.

Ako to nerobiť

Je mnoho spôsobov nesprávneho ťahania vlasov, ktoré spôsobujú bolesť a sú pre mužov nepríjemné. Je to napríklad ťahanie vlasov ďalej od korienkov. Alebo keď žena uchopí vlasy až príliš silno. Rovnako aj keď pri škrabkaní hlavy silno tlačí nechtami do partnerovej pokožky.

nesprávne ťahanie vlasov
Ťahanie vlasov by malo by od korienkov

6. Zväzovanie a znehybnenie

Keď chcete mať nad partnerom pri tvrdom sexe maximálnu kontrolu, tak zväzovanie je najlepším spôsobom ako to dosiahnuť. Niektorí ľudia siahajú pri zväzovaní po tom, čo majú po ruke. Často sú to silonky alebo kravaty, no pri oboch je riziko obmedzenia krvného obehu. Kvôli tomu je vhodné pripraviť sa aj na túto aktivitu tvrdého sexu. Môžete použiť klasické lano alebo špeciálne popruhy určené pre zväzovanie pri sexe, ktoré zoženiete vo väčšine erotických obchodov.

Vašu polovičku však dokážete znehybniť a dostať pod kontrolu aj bez použitia rôznych pomôcok. Stačí, keď použijete vaše telo. Žena môže využiť celú hmotnosť svojho tela, keď je nad partnerom. Môže mu prichytiť ruky nad jeho hlavou, zatiaľ čo na ňom „jazdí“.

7. Šteklivé reči dokážu spraviť svoje

Ďalšou aktivitou, ktorá sa perfektne hodí k tvrdému sexu, sú neslušné alebo šteklivé poznámky. Opisovanie vašich hriešnych myšlienok pred sexom a počas neho môže byť nesmierne vzrušujúce. Pre postupné eskalovanie vzrušenia počas celého dňa si posielajte nemravnosti aj cez textové správy. Nebudete sa vedieť dočkať večera.

Tieto smilné reči môžu byť v určitých prípadoch aj ponižujúce a niekedy až vulgárne a urážajúce. Vždy sa uistite, že ste obaja nad vecou a že sa vám to obom páči. V začínajúcich vzťahoch to môže byť trochu trápne a chvíľu trvá, kým si na to páry zvyknú. Naučiť sa ako správne hovoriť neslušnosti vo vzťahu chce svoj čas.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

8. Strhnutie šiat

Strhávanie šiat pred vášnivým sexom je mnohým známe najmä z vášnivých filmových scén. Aby ste šaty dokázali strhnúť, musíte pri tom použiť naozaj hrubú silu, čo vás môže vyburcovať k ešte intenzívnejšiemu sexu. 

Väčšina ľudí si však nechce pri sexe zničiť svoje oblečenie. Ženy by si mali obliekať topy, ktoré sú na sponky a pri tlaku sa jednoducho odpoja bez poškodenia. Možnosťou je aj obliecť si staré veci, pri ktorých vám nebude vadiť, keď sa potrhajú. Pri tvrdom sexe by ste sa mali vyhýbať noseniu drahého oblečenia a spodného prádla. 

strhávanie šiat pred sexom
Súčasťou vášnivého sexu je aj strhávanie šiat

9. Tvrdé prirážanie

Tvrdý sex je aj o tvrdom prirážaní pri prieniku do vagíny. Na rozdiel od klasického sexu sú prírazy omnoho rýchlejšie a intenzívnejšie.

Pri takejto intenzite je používanie dostatočného množstva lubrikačného gélu nevyhnutné. Zabránite tým vzniku rán pri tvrdom sexe. Tieto rany môžu spôsobiť infekcie, ale aj uľahčiť prenos pohlavných chorôb. Lubrikačný gél pri tvrdom sexe je dôležitý obzvlášť pre ženy, pretože vagína je na prudké pohyby citlivejšia ako penis [1].

Tvrdé prirážanie nemusí byť len do vagíny. Niektoré páry si to užívajú aj pri orálnom sexe, kedy partnerka lapá po dychu.

Nie je to doménou len mužov. Ženy, ktoré sú na vrchu partnera môžu taktiež zvýšiť tempo a pridať viac sily do svojich prírazov. 

10. Podvoľte sa

Jedným z najúžasnejších pocitov pri tvrdom sexe je podvoliť sa svojej polovičke. A je jedno, či je to muž alebo žena. Napríklad pre niektoré ženy je neodolateľné, keď ich partner schmatne a položí kamkoľvek si zaumieni. Alebo keď im chytí hlavu a prinúti pozerať sa priamo do očí.

Väčšina žien miluje, keď ich partner pritlačí o stenu a začne do nich vnikať odzadu. Poloha na psíka je mimochodom najvhodnejšou polohou pri tvrdom sexe. Práve to chytanie, ťahanie, tlačenie a iná forma silovej prevahy je pre niektorých ľudí mimoriadne vzrušujúca.

11. Posaďte sa na tvár

Praktikou tvrdého sexu, ktorá je typická najmä pre ženy je, keď sa žena posadí na partnerovu tvár. Svojou váhou ho pridrží na mieste a on sa môže venovať jej orálnemu uspokojeniu, ktoré si samozrejme zaslúži.

12. Upchatie úst

Pri tvrdom sexe môžu byť niektoré ženy naozaj hlasné. Okrem praktického využitia je upchatie úst aj vzrušujúce, pretože je to ďalší prejav dominancie a zabraňuje volaniu o pomoc. Samozrejme len v rámci erotických hrátok. Pre upchatie úst je možné použiť nohavičky alebo inú látku. Sexshopy ponúkajú špeciálne náhubky, ktoré slúžia presne na tieto účely.

kožený popruh na upchatie úst
Na upchatie úst sa môžu použiť rôzne náhubky

13. Štipce

Štipce sú extrémnou formou uštipnutia. Väčšina štipcov v erotických obchodoch je určená na bradavky, no sú aj také, ktoré sa používajú na klitoris. Existuje mnoho druhov na výber. Záleží aký typ bolesti a jej intenzitu vyhľadávate. Na niektoré modely je dokonca možné pripevniť aj závažie. Nenáročným párom postačia aj obyčajné štipce na bielizeň.

14. Pľutie

Pľutie samo o sebe nie je prejavom tvrdého sexu, no rozhodne sa hodí do kombinácie s predchádzajúcimi bodmi. Obzvlášť pri ponižujúcich rečiach dokáže pľutie zvýrazniť zážitok. Je to ďalšia z praktík, ktorú so svojou polovičkou vždy prediskutujte vopred a uistite sa, či s tým súhlasí.

15. Fisting

Fisting je zasúvanie celej päste do vagíny alebo análneho otvoru. Pre mnohých je to už za hranicou, ktorú sú ochotní pri tvrdom sexe prekročiť.

Pre dosiahnutie úspešného fistingu je potrebné začať pomalým prstovaním a postupne pridávať ďalšie prsty, až kým sa nezmestia všetky. Keď sa zmestí celá šírka dlane, tak je načase pridať aj palec. Najlepší spôsob ako to urobiť je spojiť končeky prstov s koncom palca a vytvoriť tak tvar pripomínajúci zobák.

V záverečnej fáze je možné zovrieť celú dlaň do päste a zasúvať ju dnu a von.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

16. Škrtenie radšej nerobte

Škrtenie nie je nič nezvyčajné v porne, ale ani v bežných vzťahoch. Niektoré páry si to užívajú.

Je to však veľmi nebezpečné, a to aj keď sa to robí správne. Nedostatočný prísun kyslíka do mozgu môže viesť k omdletiu, poškodeniu mozgu alebo dokonca aj k smrti [2]. Keď sa niečo pokazí, tak osoba, ktorá škrtenie vykonáva môže následne čeliť vážnemu stíhaniu [3].

Dôrazne varujeme pred škrtením, ktoré zahŕňa vyvíjanie tlaku na krk inej osoby alebo vyvíjanie takého tlaku, ktorý zamedzuje inej osobe rozprávať.

netlačte partnerovi na krk
Pri tvrdom sexe sa snažte vyhnúť škrteniu partnera

Čo robiť po tvrdom sexe

K tipom, ako na tvrdý sex, nepochybne patrí aj to, čo by po tomto akte malo nasledovať. Je to veľmi dôležitá súčasť sexuálneho života a mnoho ľudí to berie na ľahkú váhu.

Skontrolujte sa navzájom, či nemáte poranenia

V prvom rade sa po každom tvrdom sexe navzájom skontrolujte, či nedošlo k zraneniu, ktoré ste si pri dynamickom milovaní nemuseli všimnúť. Platí to, aj keď robíte rutinné veci, pretože zakaždým je to trochu iné.

Rozprávajte sa

S vašou polovičkou sa po tvrdom sexe rozprávajte. Pýtajte sa, či bolo všetko v poriadku a či je potrebné nabudúce robiť niečo inak. Taktiež komunikujte vaše postrehy a túžby. Hovorte o tom, čo sa vám páčilo a čo bolo naopak nepríjemné.

Následná starostlivosť

Následná starostlivosť je pojem používaný najmä v súvislosti s BDSM. K tvrdému sexu to ale taktiež patrí. Je to aktivita, ktorej účelom je vrátiť sa do psychickej a fyzickej pohody a rovnováhy po tvrdom sexe. Je to dôležité pre submisívnych, ale aj dominantných ľudí. Následná starostlivosť zahŕňa tieto činnosti:

 • Príjem tekutín, ideálne športových nápojov, ktoré doplnia hladinu elektrolytov
 • Niečo pod zub
 • Teplá prikrývka
 • Maznanie sa s polovičkou
 • Čas pre seba

K následnej starostlivosti patrí aj ošetrenie rán a odrenín. Vzájomná starostlivosť u párov nesúvisí priamo s tvrdým sexom. Buduje však dôveru a prehlbuje vzťah, čo je pri ňom veľmi dôležité. Ak sa na to zabúda, tak to spravidla vedie k nepríjemným skúsenostiam, čo ľudí môže od drsného sexu odradiť.

vzájomná komunikácia je základ
Nezabúdajte na komunikáciu a následné vzájomné ošetrovanie rán

Ako dosiahnuť to, aby muži pri sexe pritvrdili?

Niektorí muži majú obavy z tvrdého sexu, pretože odjakživa boli vedení k tomu, aby na ženu nezdvihli ruku. Pre ženy, ktoré tvrdý sex láka, to môže byť problém. Čo by teda žena v takejto situácii mala robiť?

 • V prvom rade by mala byť k svojmu partnerovi úprimná a priama. Mala by mu na rovinu povedať, že má pritvrdiť a uistiť ho, že sa jej to páči. Pre situácie, kedy by to začalo byť nepríjemné, je dôležité mať dohodnuté bezpečné slovo.
 • Žena by svojmu partnerovi mala hovoriť, čo sa jej páči. Avšak nie takým spôsobom, že mu presne povie, čo má v posteli robiť. Po sexe mu môže povedať vety typu: „Milujem keď ma pri tom držíš za vlasy.“ alebo „Keď mi do ucha šepkáš neslušnosti, privádza ma to k orgazmu.“
 • V neposlednom rade môže žena prevziať iniciatívu a svojmu partnerovi ukázať, ako si tvrdý sex predstavuje. Na niektorých mužov nezaberajú nepriame náznaky, a preto je potrebné na nich ísť otvorenie a priamo.

Časté otázky

Čo robiť, ak tvrdý sex chce len jeden z páru?

Keď po tvrdom sexe túži len jeden z vás, neostáva vám nič iné, len nájsť spoločný kompromis. To znamená mať tvrdý sex len občas alebo za tvrdý sex ponúknuť niečo na oplátku.

Nezabúdajte ani na to, že tvrdý sex neznamená skúšať všetky tie najextrémnejšie praktiky. Dohodnite sa na takých veciach, ktoré vám budú obom vyhovovať.

Keď sa mi páči tvrdý sex, znamená to, že nikdy nebudem chcieť klasické milovanie?

Nemusí to tak byť. Je ale pravdou, že niektorí ľudia milujú tvrdý sex až tak veľmi, že po klasickom sexe vôbec netúžia.

Drvivá väčšina ľudí si však vie užiť oboje. Takmer vždy platí, že rovnaká činnosť sa časom stane nudnou. Môže sa to stať aj pri tvrdom sexe, a preto je pre kvalitný a pestrý sexuálny život najlepšie skúšať nové veci a striedať rôzne typy sexu.

Aké sú riziká tvrdého sexu?

Pri tvrdom sexe môžu vznikať rôzne poranenia, akými sú odreniny a modriny. Je bežné, že ženy po tvrdom sexe môžu mať bolesti vagíny. Pri tvrdom sexe je taktiež vyššie riziko prenosu ochorení, akým je napríklad aj hepatitída typu C [4].

Nedostatočnou pozornosťou môže tvrdý sex spôsobiť aj vážne úrazy, omdletie alebo emocionálnu traumu. Kvôli tomu je bezpečnosť pri tvrdom sexe na prvom mieste.

Páči sa ľuďom tvrdý sex vplyvom porna?

Tvrdý sex sa v porne objavuje celkom často. Môže to byť jeden z dôvodov, prečo to ľudia skúšajú. Jeden výskum naznačuje, že sledovanie porna vedie k väčšej túžbe po tvrdom sexe [5]. Sú ale ľudia, ktorých tvrdý sex láka prirodzene a robili by to aj bez porna. 

Záver

V tomto článku sme vám okrem 16 užitočných tipov pre tvrdý sex zhrnuli aj množstvo ďalších dôležitých informácií. Veríme, že vám pomôžu spestriť váš sexuálny život. Pri tvrdom sexe myslite najmä na bezpečnosť a uistite sa, že s tým obaja súhlasíte. Je úplne normálne, keď to niekoho neláka. Základom každého vzťahu je otvorená komunikácia a rešpektovanie sa navzájom. Vždy môžete nájsť zlatú strednú cestu, ktorá vám obom bude vyhovovať.

Ďalšie užitočné zdroje

BYRON, Patrick. Can We Talk About Rough Sex for a Bit, and How it Might Help Your Relationship? [online]. 2018. Dostupné z: https://medium.com/eroticus/can-we-talk-about-rough-sex-for-a-bit-and-how-it-might-help-your-relationship-588e4e261115.

MARIN, Vanessa. 7 Questions To Ask Yourself About Liking It Rough. Bustle [online]. 2015. Dostupné z: https://www.bustle.com/articles/110960-is-having-rough-sex-ok-7-questions-to-ask-yourself-before-you-have-some-fun.

Sadomasochism. Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation. Dostupné z: https://en.wikipedia.org/wiki/Sadomasochism.

4/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.