Náhubok: Menej slov, viac rozkoše

0

Vo svete BDSM je veľmi populárnou pomôckou náhubok, známy aj ako roubík (z češtiny). Slovenčina pre túto pomôcku nemá ekvivalentný výraz, ale v e-shopoch sa používajú slová ako náhubok, náustok či dokonca mlčadlo. S prvým z nich sa stretnete najčastejšie, preto ho používame aj v článku. Ďalej sa pozrieme na rôzne typy náhubkov, poradíme, ako postupovať pri výbere a na čo si dať pozor pri používaní.

Na čo slúži náhubok?

Už z názvu tejto erotickej pomôcky je pomerne jasné, o čo ide. Úlohou náhubku je znemožniť rozprávanie osobe, ktorá ho má nasadený. Najčastejšie ide o nejaký predmet upevnený na popruhoch udržujúcich náhubok v ústach.

Vo svete BDSM hier je zvykom, že dominantný partner nasadí náhubok submisívnemu partnerovi. Týmto mu zabráni v normálnej reči a nechá priestor iba na vzdychanie. Mnohí priaznivci tejto hračky si užívajú aj nadmerné slinenie, ktoré náhubok spôsobuje pri vyvolávaní dávivého reflexu. (1, 3)

VEDELI STE, ŽE: V minulosti sa náhubky nasadzovali klebetným ženám a ženám podozrivým z čarodejníctva. V prvom prípade mali zabrániť šíreniu klebiet, v druhom vysloveniu kúzla. (4)
PREDAJ EROTICKÝCH NÁUSTKOV
RužovýSlon

Typy náhubkov

Počas hľadania v ponuke erotických obchodov vás možno prekvapí, akí kreatívni dokážu byť ľudia pri vymýšľaní sexuálnych hračiek. S výberom vám teda pomôže tento prehľad druhov náhubkov.

Guľový náhubok

Pre začiatočníkov v oblasti BDSM sú guľové náhubky najlepšou voľbou. Skladajú sa z malej gule pripevnenej na popruhoch. Vďaka tomu sú lacné, jednoduché na použitie a na výber máte z veľkého množstva produktov.

guľový náhubok, bičík a škraboška na oči
V prípade, že s technikami BDSM ešte len začínate, guľový náhubok bude najlepšou voľbou

Možno si hovoríte, že pri kupovaní guľových náhubkov nie je priestor na chybu, keďže všetky budú podobné. Opak je však pravdou. Produkty v tejto kategórii sa líšia v mnohých parametroch. Tu sú tie najdôležitejšie, na ktoré treba pri výbere pozerať:

  • Materiál povrchu gule – čo sa týka materiálu na povrchu gule náhubku, jednoznačne vedie silikón. Je príjemný na dotyk a najbezpečnejší z hygienického hľadiska. V ponuke erotických obchodov ale nájdete aj gule z tvrdého plastu, kože či železa.
  • Materiál popruhov – najobľúbenejšou voľbou je pravá koža. Ak však z nejakého dôvodu kožu nechcete, nájdete aj náhubky s látkovými popruhmi.
  • Veľkosť gule – tento parameter treba prispôsobiť jednak veľkosti úst, ale aj skúsenostiam s používaním náhubkov. Pre začiatočníkov sú určite lepšie menšie gule, ale postupne môžete skúšať aj väčšie priemery.
  • Diery na dýchanie – treba si uvedomiť, že s guľou vypĺňajúcou ústa sa spoliehate iba na dýchanie nosom. Pri prvom použití vás to môže preto prekvapiť, najmä keď sa pri sexe viac zadýchate. Z tohto dôvodu sa vyrábajú náhubky s guľami, ktoré sú deravé a umožňujú dýchanie aj cez ústa.

Náhubok so zubadlom

Milovníci koní dobre vedia, ako zubadlo vyzerá a na čo slúži. Táto pomôcka si však našla svoje využitie aj vo svete BDSM hier. Náhubky so zubadlom majú na popruhoch namiesto gule pripevnený valcovitý predmet, ktorý sa umiestni medzi zuby. Submisívna osoba s nasadeným náhubkom kvôli tomu nemôže rozprávať.

Tento typ náhubkov je obľúbený najmä u ľudí, ktorí nepotrebujú taký intenzívny zážitok. Na rozdiel od gule vám zubadlo neprinesie pocit vyplnených úst. Ľahšie sa s ním dýcha a dávivý reflex nie je natoľko stimulovaný. V tomto prípade ide teda naozaj len o znemožnenie rozprávania.

Kruhový náhubok

Tento druh náhubkov bude zaujímavý pre milovníkov orálneho sexu. Kruhové náhubky sú navrhnuté tak, aby držali ústa submisívneho partnera stále otvorené. To umožňuje vsúvanie rôznych predmetov a častí tela do úst a zároveň zabraňuje rozprávaniu.

Do tejto kategórie sa dajú zaradiť aj „spider“ náhubky. Svoj názov získali vďaka tomu, že z kruhu umiestneného v ústach vystupujú časti pripomínajúce nohy pavúka. Ich úlohou je kruh čo najlepšie zafixovať v ústach.

oceľový kruhový náhubok
Kruhový náhubok udržuje ústa partnera stále otvorené. Zdroj: ruzovyslon.sk

Samotný kruh býva vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Môžete si zvoliť rôzne priemery, čím určíte, ako veľmi budú ústa otvorené. Ešte pred nákupom si preto dobre premyslite veľkosť objektov, ktoré plánujete do kruhového náhubku vsúvať. Tento krok je obzvlášť dôležitý, ak sa chystáte na orálny sex s kruhovým náhubkom.

Náhubok prekrývajúci ústa

Ich cieľom nie je vyplniť alebo otvoriť ústa, ale presný opak. Ide o kus kože prekrývajúci ústa, kvôli ktorému ich submisívny partner nemôže otvoriť. Niektoré náhubky tohto typu majú aj popruhy fixujúce sánku pre intenzívnejší pocit dominancie.

Náhubok v tvare penisu

Ak kupujete náhubok kvôli stimulácii dávivého reflexu, tento typ bude pre vás. Princíp je podobný ako pri guľovom náhubku, ale namiesto gule je na popruhoch dildo. To sa vsunie do úst podobne ako pri orálnom sexe a upevní sa v zasunutej polohe.

Náhubky v tvare penisu majú v porovnaní s ostatnými druhmi iba malú skupinu priaznivcov. Dôvodom je, že prinášajú veľmi intenzívny zážitok, ktorý je pre mnohých za hranicou prijateľných BDSM hier. Treba myslieť aj na to, že v tomto prípade je riziko komplikácii s dýchaním pri použití náhubku väčšie. (1, 2)

náustok v tvare penisu
Náustok v tvare penisu nemá veľa priaznivcov. Zdroj: ruzovyslon.sk
TIP: Ak chcete, aby náhubok vydržal čo najdlhšie, po každom použití ho umyte a nechajte dôkladne uschnúť. Pre zabránenie množeniu baktérií pokojne použite dezinfekčný prípravok. (3)

Na čo myslieť pri používaní náhubku

Sex s náhubkom sa môže veľmi rýchlo zmeniť na nepríjemný zážitok, ak sa nebudete držať niektorých zásad. Pred použitím by teda partneri rozhodne mali prebrať tieto body:

Signál na prerušenie

Pri BDSM praktikách je veľmi dôležité dohodnúť sa na znamení, ktoré dá druhej strane vedieť, že treba prestať. Najčastejšie si partneri určia tzv. safe word, teda „bezpečné slovo“. Jeho vyslovenie znamená, že potrebujete pauzu alebo vám niečo nie je príjemné. Safe word sa však ťažko vyslovuje, keď používate pomôcku brániacu rozprávaniu.

Pred použitím náhubku sa teda dohodnite na inom type signálu, ktorým partnera požiadate o ukončenie sexu. Môže to byť čokoľvek od potľapkania po chrbte až po stlačenie pískajúcej hračky pre psov.

putá a náustok
Na začiatku BDSM si vždy určite jasne pravidlá a stanovte signál pre STOP

Dohodnite sa na hraniciach

S náhubkom v ústach partnerovi ťažko vysvetlíte, že vám nevyhovuje aktuálna poloha alebo si ho už chcete z úst vybrať. Je preto dobré dohodnúť sa v predstihu, ktoré sexuálne aktivity vám vyhovujú a čo už je za hranicou komfortu.

Taktiež je zo začiatku vhodné stanoviť si čas, po ktorom vám partner náhubok z úst vyberie. Na začiatok to môže byť 10 minút a postupne to môžete predlžovať. To vám umožní plynule pokračovať v sexe bez toho, aby bol použitý safe signál.

Neodchádzajte

BDSM praktiky sa často spájajú so znehybnením submisívneho partnera. Následkom toho je nemožné, aby si partner zložil náhubok sám. Pre bezpečnosť nikdy nenechávajte človeka s náhubkom bez dozoru. To posledné, čo chcete je, aby sa váš partner začal dusiť bez možnosti zložiť si náhubok z úst. (3)

PREDAJ EROTICKÝCH NÁUSTKOV
RužovýSlon

Zhrnutie

Náhubky sú výborné pomôcky pre začiatočníkov v oblasti BDSM praktík. Ich použitie je jednoduché, ceny pomerne nízke a efekt pre mnohých vzrušujúci. Nezabúdajte na to, že treba začínať od menších náhubkov a sex s nimi si určite užijete.

Zdroje:

(1) What You Need to Know About Gags: How to Choose the Right One – https://sofiagray.com/blog/what-you-need-to-know-about-gags-how-to-choose-the-right-one/

(2) 7 Steps for Choosing a Mouth Gag – https://www.kinkly.com/2/8568/sex-toys/7-steps-for-choosing-a-mouth-gag

(3) Ball Gag Guide: 6 Tips for Safely Using a Ball Gag – https://www.masterclass.com/articles/what-is-a-ball-gag-explained#what-is-a-ball-gag

(4) Jak se v minulosti trestaly hašteřivé ženy – https://www.kafe.cz/celebrity/hasterive-zeny-v-minulosti-krotila-uzda-muzi-ji-manzelkam-nasazovali-verejne-20201016.html

4/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.