Putá: Objavte sex s obmedzením pohybu

0

Znemožnenie voľného pohybu submisívneho partnera je základom BDSM hier. Na tento účel môžete využiť laná či špeciálne postroje, no oveľa pohodlnejšie a dostupnejšie sú putá alebo zväzovacie manžety. Na čo myslieť pri výbere a ako putá používať? Na tieto otázky si odpovieme v článku.

Putá vs. manžety

V prvom rade je dobré ujasniť si rozdiel medzi putami a zväzovacími manžetami. Obe pomôcky slúžia na spútanie a bránenie v pohybe, preto ich bežne nájdete označené ako putá. Odlišujú sa však v dizajne, čo poskytuje odlišné zážitky pri používaní.

Klasické putá sú najčastejšie vyrobené z kovu a upevňujú sa známym mechanizmom s poistkou, ktorá umožňuje sťahovanie, nie otvorenie kruhu.

Takéto putá sú dobrou voľbou v prípade, že BDSM praktiky s partnerom skúšate prvýkrát a neviete, či sa k nim neskôr budete chcieť vrátiť. Vyrábajú sa aj z plastu, čo je ideálne, ak do BDSM pomôcok nechcete investovať väčšie sumy. Ich používanie však prináša niekoľko nevýhod, ktoré vám pri pravidelných hrách s obmedzením pohybu pravdepodobne začnú prekážať.

PREDAJ EROTICKÝCH PÚT
RužovýSlon

Asi najväčším problémom je komfort spútanej osoby. Tenký kovový kruh je po dlhšej dobe na ruke nepríjemný. Nechcenú bolesť môže spôsobiť aj to, keď pri sexe omylom pritlačíte na putá. Mechanizmus s poistkou zafixuje kov zatlačený do ruky, takže budete musieť rýchlo hľadať kľúčiky na otvorenie.

Tento problém riešia zväzovacie manžety, ktoré sú vyrábané špeciálne pre priaznivcov BDSM. Namiesto tenkého kovu sa zápästie alebo členok znehybňuje širším pásom látky či kože. To poskytuje jednak väčší komfort pre spútanú osobu, ale aj priestor na pohodlnejšie mechanizmy upevňovania. Pri manžetách sa stretnete so suchým zipsom alebo prackou. (1)

čierne kožené putá
Čierne putá so širokým koženým pásom sú komfortnejšie ako tenké, kovové putá
TIP: Hoci putá ozdobené farebnou kožušinou dokonale spĺňajú úlohu vtipného darčeka pre kamarátov, na reálne využitie nie sú praktické a často ani pohodlné.

Na čo myslieť pri výbere pút

Ponuka je v dnešnej dobe pomerne široká a v sexshopoch nájdete putá s rôznymi vlastnosťami. Pri výbere treba preto zvážiť niekoľko faktorov a na základe nich objednávať produkt.

Cena

Obyčajné plastové putá kúpite do 10 eur, ale pri kvalitných kožených sa musíte pripraviť na ceny okolo 100 eur. Je teda len na vašom rozhodnutí, koľko chcete do pút investovať.

Samozrejme, od ceny väčšinou závisí kvalita a pohodlie, takže pred kúpou sa určite poraďte s partnerom. Dôležité je prihliadať najmä na názor osoby, ktorá bude spútaná. Vyhnete sa tým zbytočnému nákupu pút, ktoré budete po prvom použití meniť za nové.

Veľkosť

Putá sú väčšinou prispôsobiteľné, takže veľkosť netreba riešiť do úplných detailov. Je však dobré mať aspoň približný prehľad o obvode zápästí a členkov, na ktorých budú putá umiestnené. Aj prispôsobiteľné mechanizmy zapínania majú totiž svoje limity. Rýchle meranie vám ušetrí problémy s putami, ktoré sú príliš tesné a je nutné, aby sa z nich dalo jednoducho dostať von.

erotické pomôcky spolu s putami
Prevažná väčšina pút používaných pri sexe sa dajú prispôsobiť veľkosti ruky

Materiál

Sexshopy ponúkajú širokú škálu materiálov, z ktorých sú putá vyrobené. Vďaka tomu máte pri výbere dostatok možností a určite nájdete vyhovujúci produkt. Asi najpopulárnejšou voľbou sú kožené putá, ktoré dodávajú BDSM hrám typickú atmosféru a sú príjemné na dotyk.

Ak z nejakého dôvodu nechcete pravú kožu, môžete si kúpiť putá z umelej kože, silikónu či dokonca hodvábu. Kovové putá určite ocenia milovníci chladivého dotyku železa. Ak ale hľadáte čo najlacnejšiu možnosť, hľadajte obchody ponúkajúce plastové putá.

Design

Preferujete pri BDSM hrách konkrétnu farbu alebo chcete putá zladiť s kostýmom? Žiaden problém. Pomôcky na znehybnenie sú dostupné v každom štýle, na ktorý si spomeniete. Od obyčajných čiernych plastových až po luxusne pôsobiace hodvábne putá.

príťažlivé červené putá
Na výber máte z pút s rôznym dizajnom, od plastových až po luxusné putá s hodvábom

Mechanizmus zaistenia

Dlhoroční priaznivci BDSM praktík sú na pocit bez možnosti pohybu zvyknutí. Pre začiatočníkov však ide o úplnú novinku, ktorá nakoniec ani nemusí byť príjemná. Preto treba so znehybňovaním experimentovať postupne. Výrobcovia pút si to uvedomujú, preto ponúkajú rôzne druhy upevňovacích mechanizmov:

PREDAJ EROTICKÝCH PÚT
RužovýSlon
  • Silikónové putá – dva spojené kruhy zo silikónu sú ideálnou voľbou pre úplných začiatočníkov. Sú príjemné na dotyk, prispôsobia sa veľkosti vášho zápästia a v prípade potreby sa z nich spútaná osoba dostane bez najmenších problémov.
  • Suché zipsy – o niečo pokročilejší mechanizmus, no stále necháva spútanej osobe možnosť pomerne jednoduchého otvorenia pút bez pomoci partnera. Zároveň však poskytuje pocit spútania, ktorý začína pôsobiť realisticky.
  • Pracky – mechanizmus ako na opasku. Okolo končatiny drží pevne a uvoľniť ho bez pomoci partnera môže byť veľmi komplikované.
  • Zamykanie na kľúč – ak vyhľadávate skutočný pocit bezmocnosti, putá otvárateľné iba pomocou kľúča vám splnia vaše fantázie. Tento mechanizmus sa ale odporúča iba skúseným ľuďom, ktorí sú na pocit znehybnenia zvyknutí.
kovové putá na kľúč
Putá so zamykaním na kľúč sú vhodné pre tých, ktorí obľubujú skutočný pocit bezmocnosti pri sexe

Možnosti pripevnenia

Niektoré putá sú vyrobené tak, že sú napevno spojené malou reťazou. To vám však neposkytuje veľa priestoru na využitie presne podľa vašich predstáv. Oveľa praktickejšie sú putá, ku ktorým sú pripevnené iba kovové krúžky. Potom už ostáva iba na vás, či ich spojíte reťazou, alebo lanom a či ich priviažete k sebe, alebo k iným predmetom. (2, 3)

RADA ODBORNÍKA: Ak sa putá dostanú do kontaktu s tekutinami (či už telesnými, alebo inými), po použití ich pre istotu umyte a vydezinfikujte.

Ako si užiť sex s putami?

Spútanie partnera vnáša do sexu nové a zaujímavé pocity či možnosti, no zároveň musíte počítať s určitými rizikami. Ak chcete, aby bol sex s putami príjemným zážitkom pre obe strany, je potrebné s partnerom komunikovať. Ďalej nájdete niekoľko bodov, na ktorých by ste sa mali v predstihu dohodnúť a čomu by ste sa mali vyhýbať.

Určte si hranice

Základom je vedieť, aké máte očakávania od použitia pút. Len komunikáciou s partnerom si hranice dokážete nastaviť tak, aby sa ani jeden z vás necítil zle. Ak dopredu viete, že vám nevyhovuje nejaká poloha alebo sa chcete vyhnúť konkrétnej aktivite, nebojte sa to partnerovi povedať. Svoje požiadavky by ste si mali vzájomne akceptovať, inak BDSM praktiky nie sú dobrý nápad.

čierne kožené putá na žene
Pred nasadením pút si nastavte s partnerom hranice

Pokojne sa však môže stať, že objavíte niečo nepríjemné až počas samotného sexu, keď už bude jeden z vás spútaný. Pre tento prípad je potrebné mať určené „safe word.“ Jeho úloha je jednoduchá – keď sa slovo vysloví, treba prestať so všetkým, čo práve robíte. Pre prípad použitia náhubku je dobré mať dohodnutý aj „safe signal.“ (3)

Správne nasadenie pút

Pri spútavaní partnera je potrebné postupovať opatrne a s ohľadom na pohodlie. Dôležité je najmä upevnenie pút. Ak sú príliš voľné, nebudú držať na mieste a efekt nebude taký presvedčivý. Naopak, ak ich priveľmi utiahnete, zabránia cirkulácii krvi a môžu spôsobiť zdravotné problémy.

Pokiaľ je submisívna osoba spútaná v náročnejšej polohe, musíte myslieť aj na jej flexibilitu. Pri obyčajnom priviazaní rúk ku konštrukcii postele by problémy nemali nastať. Avšak napríklad pri zväzovaní rúk za chrbtom alebo fixovaní nôh do netradičných polôh môže dôjsť k poškodeniu tkanív v kĺboch či natiahnutiu svalov.

nasadzovanie pút
Okrem rozkoše však nezabúdajte ani na bezpečnosť, aby ste tomu druhému neublížili

Bežné putá nie sú určené na vešanie

Ak posúvate BDSM hry na ďalšiu úroveň a submisívneho partnera chcete zavesiť do vzduchu, bežné putá na to nie sú vhodné. Na tento účel sa vyrábajú špeciálne putá, ktoré sú pevnejšie a väčšie, aby sa sila pôsobiaca na zápästia lepšie rozložila. (4)

Buďte kreatívni

Skúšajte viaceré sexuálne polohy a pripevňujte končatiny partnera v rôznych polohách a o rôzne predmety. Vďaka tomu nebudú vaše BDSM hry a sex monotónne. Ak neviete, kde začať, tu je niekoľko populárnych polôh s putami, od ktorých sa môžete odraziť:

  • Misionár – spútaný partner si ľahne na posteľ s rukami nad hlavou pripevnenými o posteľ. Pre ešte väčšie obmedzenie pohybu môžete o posteľ putami pripevniť aj členky.
  • Doggy – spútaný partner začína na štyroch a dominantný pripevní putá na rukách o posteľ.
  • Sex v stoji – nájdite pevný predmet vo výške nad hlavou spútaného partnera, na ktorý pripevníte ruky s putami.
  • Ankle grab – spútaný partner si ľahne na brucho. Za chrbtom sa chytí rukami členkov, zatiaľ čo dominantný spojí putá na zápästí a členku. (3)
PREDAJ BDSM POMÔCOK
RužovýSlon

Zhrnutie

Vďaka putám do vášho sexuálneho života prinesiete veľa nových možností. Ak s partnerom chcete objavovať BDSM praktiky, putá sú jednou z prvých pomôcok, ktoré by ste si mali kúpiť. Potom je už len na vás, ako si budete sex s prvkami dominancie a obmedzenia pohybu užívať.

Zdroje:

(1) Bondage cuffs – https://en.wikipedia.org/wiki/Bondage_cuffs

(2) 7 Tips for Selecting the Perfect BDSM Cuffs – https://www.kinkly.com/7-tips-for-selecting-the-perfect-bdsm-cuffs/2/17159

(3) How to Safely Use Handcuffs During Sex in 5 Steps – https://www.masterclass.com/articles/handcuffed-sex-guide#how-to-safely-use-handcuffs-during-sex

(4) Guide to buying bondage cuffs – https://www.kinkweekly.com/bdsm-buying-guide/buy-bondage-cuffs-guide/

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.