Čo mám robiť, keď nemôžem užívať tabletky na podporu erekcie?

Perorálne lieky, ako napríklad Viagra s účinnou látkou sildenafil, predstavujú jeden z najčastejších spôsobov riešenia problémov s erektilnou dysfunkciou. Tieto liečivá však nie sú vhodné pre každého muža, a to z dvoch hlavných dôvodov:

  • Niektorým mužom perorálne liečivá na podporu erekcie jednoducho nepomáhajú. Nie je vôbec pravda, že muž po užití Viagry či iného lieku zaručene dosiahne erekciu. Skutočná účinnosť týchto liekov je nižšia a niektorí muži musia hľadať pomoc inými spôsobmi.
  • Niektorí muži nemôžu lieky na podporu erekcie užívať, pretože zároveň užívajú lieky s obsahom dusičnanov, ktoré sú určené na liečbu srdcových chorôb. Pre týchto mužov je užívanie liekov na podporu erekcie veľmi nebezpečné a za žiadnych okolností by ich nemali užívať.

Aké sú teda možnosti liečby poruchy erekcie, keď perorálne lieky nepomáhajú, alebo ich muž z nejakého dôvodu nemôže užívať?

Injekcie aplikované do penisu

Injekcie, ktoré si muž môže sám aplikovať do penisu pred začiatkom pohlavného styku, obsahujú účinnú látku s názvom alprostadil, ktorá zlepšuje prúdenie krvi, čím podporuje erekciu.

Aplikácia injekcií do penisu je pre mnohých mužov nepríjemná, no po zaškolení odborníkom to zvládne každý.

Erektilná dysfunkcia

Poruchy erekcie môžu ovplyvniť viaceré aspekty muža, ako aj jeho partnerky.

Čapíky vkladané do močovej rúry

Čapíky, ktoré môže muž sám zasunúť do svojej močovej rúry. Tieto čapíky obsahujú rovnakú účinnú látku, ako vyššie uvedené injekcie (alprostadil). Erekciu pomáhajú navodiť podobným spôsobom, teda podporením prúdenia krvi do penisu.

Podobne, ako pri injekciách, aj aplikácia čapíkov do močovej trubice pôsobí veľmi nepríjemne. Zaškolenie odborníkom však pomáha mužom získať odvahu na opakované použitie.

Vákuové zariadenia

Ďalším možným nástrojom sú vákuové zariadenia, do ktorých muž vloží svoj penis a pomocou pumpy v nich vytvára podtlak. Vďaka podtlaku sa penis naplní krvou, čím vzniká erekcia. Aby penis ostal naplnený krvou aj po uvoľnení tlaku, umiestni sa naň krúžok, ktorý počas sexu zabraňuje krvi v unikaní späť do iných častí tela a udržiava tak erekciu.

Chirurgické implantáty vkladané do penisu

Táto možnosť sa väčšinou používa až v prípade, keď tie predchádzajúce nepomohli, pretože ide o náročnejšiu techniku. Z penisu je odstránené tkanivo, ktoré sa pri klasickom priebehu erekcie napĺňa krvou. Toto tkanivo je nahradené implantátom, ktorý môže muž ovládať a navodiť si tak erekciu vtedy, keď ju potrebuje.

Vo väčšine prípadov ide o nafukovacie implantáty, ktoré sú ovládané pumpou umiestnenou v miešku. Po aktivácii pumpy sú tieto implantáty naplnené tekutinou, čím vzniká erekcia. Po pohlavnom styku môže muž opäť pomocou pumpy tekutinu odstrániť z penisu a navrátiť ho tak späť do bežného stavu.

Bypass

Pri problémoch s tepnou, ktorá vedie krv do penisu, je možné ju „nahradiť“ tepnou z inej časti ľudského tela. Takýmto spôsobom je presmerovaný tok krvi a penis sa opäť môže naplniť krvou, čím vzniká erekcia.

Obráťte sa na odborníka

Ako ste si už určite všimli, metódy popisované v tomto článku sú relatívne náročné a rozhodne by nemali byť podstupované bez konzultácie s odborným lekárom. Ak vám niektoré spôsoby liečby erektilnej dysfunkcie nepomáhajú, obráťte sa na odborníka a prekonzultujte s ním ďalšie možnosti riešenia vášho problému.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist