Kegelove cviky. Ako Vám môžu pomôcť ?

Kegelove cviky

Zatiaľ čo ženám nemusíme Kegelove cviky siahodlho predstavovať, čo sa týka povedomia mužov o tomto spôsobe cvičenia, tak väčšina z nich nevie, čo si má pod týmto pojmom predstaviť. Hoci nejde o horúcu novinku, aj tak sú Kegelove cviky pre nich neprebádaným územím – a to je škoda. Je síce pravdou, že boli určené predovšetkým pre ženy, ale neskôr sa zistilo, že majú pozitívne účinky aj na spríjemnenie sexuálneho aktu a na problémy ako sú predčasná ejakulácia a slabá erekcia. Poďme sa spoločne bližšie pozrieť na účinky Kegelovych cvikov.

Kegelove cviky

Kegelove cviky. Vrchný obrázok znázorňuje erekciu pri slabých svaloch panvového dna. Spodný obrázok naopak, znázorňuje posilnené svaly panvového dna vďaka Kegelovym cvikom.

Obr.zdroj: http://forolatidos.foroactivo.com/t229-kegel-para-una-vida-sexual-sana

Čo sú to Kegelove cviky?

História Kegelových cvikov siaha až do roku 1948. Za tento druh cvičenia vďačíme americkému gynekológovi Arnoldovi Kegelemu, ktorý ich zostavil na princípe posilňovania svalov panvového dna. Ako už bolo povedané, pôvodne boli určené pre ženy po pôrode, ktorým tieto cviky mali pomôcť k opätovnému zúženiu vagíny. Sú vhodné ako rehabilitácia po operácii prostaty a pomáhajú aj pri liečbe inkontinencie. Kegelove cviky sa vykonávajú aj pre lepšiu vzrušivosť, ako prostriedok k ľahšiemu dosiahnutiu orgazmu a taktiež aj pre lepšiu kontrolu nad vyvrcholením. Jednoducho povedané, Kegelove cviky vám pomôžu k vylepšeniu sexuálneho života a vyriešia aj mnoho iných zdravotných problémov.

Kegelove cviky vnesú do vášho sexuálneho života silnejšiu erekciu

Veľa mužov sa trápi pre slabú erekciu a ešte slabšiu výdrž, ktorá nepríjemne komplikuje ich sexuálny život. Taký problém dokáže rapídne znížiť ich sebavedomie, nehovoriac o skutočnosti, že aj pre partnerku je krátky sexuálny akt a predčasné vyvrcholenie nepríjemné. Nie je žiadnym prekvapením, že ženy chcú viac, a muži im to často krát nemôžu ponúknuť, aj keď chcú. Áno, problémy s erekciou sa dajú vyriešiť kúpou Viagry a problémy s predčasnou ejakuláciou sa dajú vyriešiť liekom Priligy. Prečo ale míňať veľké peniaze za chémiu, keď sa môžete nepríjemných problémov zbaviť prirodzenejšou cestou?

Pomoc pri predčasnej ejakulácii

Ako sa cviky vykonávajú?

Ak sa chcete naučiť, ako správne cvičiť Kegelove cviky, vedzte, že nemusíte študovať nudné príručky a ani sa zúčastniť špeciálneho kurzu. Dôležité je chcenie naplno sa sústrediť na danú vec a odhodlanie – výsledky nečakajte hneď, majte so svojím telom trpezlivosť. Iba tak sa vám podarí dosiahnuť želané výsledky, ktoré sa prejavia na vašom sexuálnom vnímaní. Kegelove cviky sa vykonávajú, keď sa vám nechce močiť. Než sa teda do cvičenia pustíte, je dôležité, aby bol váš močový mechúr prázdny, inak by pre vás mohlo byť cvičenie nepríjemné, alebo vás dokonca bolieť. Snažte sa stlačiť sval, ktorým by ste prerušili močenie a skúste ho udržať stiahnutý čo najdlhšiu dobu. Zo začiatku nevydržíte mať sval stiahnutý dlhšie ako pár sekúnd, ale verte, že časom to bude lepšie a lepšie.

Ako často cvičiť ?

Nie je nutné cvičiť každý deň. Celkom postačí, ak si na precvičovanie Kegelovych cvikov nájdete pár minút každý druhý deň, pričom sa pokúsite o 50 stiahnutí po dobu jednej až piatich sekúnd. Samozrejme záleží na tom, ako dlho vydržíte. Čím dlhšie budete cvičiť, tým dlhšie vydržíte mať svaly stiahnuté a tým dlhšie dokážete zadržať ejakuláciu. Trénovať môžete aj počas samotnej masturbácie.

Aké zmeny dosiahnete cvičením?

Kegelove cviky predstavujú zdravotne neškodné riešenie pre mužov a aj pre ženy. Posilňovaním svalov panvového dna dosiahnete množstvo príjemných výsledkov.

Muži:

 • tvrdšia a dlhšia erekcia
 • prežívanie silnejších aj niekoľkonásobných orgazmov
 • zlepšenie prietoku krvi v penise
 • tvrdý a zdravý penis
 • kontrola nad ejakuláciou
 • zlepšenie udržania moču
 • zväčšenie množstva a tlaku ejakulátu
 • úprava smeru penisu behom erekcie

Ženy:

 • naučíte sa rytmicky sťahovať vaginálne svaly
 • behom sexuálneho styku dokážete zovrieť partnerov penis
 • lepšie zvlhčenie sliznice
 • intenzívnejšie prežitky

Obidve pohlavia:

 • lepší vzhľad pohlavných orgánov
 • zlepšenie držania tela
 • znížená bolestivosť chrbta
 • pomoc pri problémoch s hemoroidmi

Cvičenie Kegelovych cvikov nie je zložité a zaberie vám len pár minút z dňa. Ak sa týmto cvikom budete venovať pravidelne, vaše telo sa vám určite odvďačí.

 

Kegelove cviky. Ako Vám môžu pomôcť ?
3.9 (77.14%) 7 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist