Umelá vagína: Čo je to, na čo sa používa a aké typy poznáme

0

Čo je to umelá vagína?

Umelá vagína je erotická hračka s účelom imitácie ženskej vagíny. Aby bola podobnosť s realitou čo najviac autentická, tak sa spravidla vyrába z jemných materiálov. Je lubrikovaná a niekedy aj hrejivá.

Existuje niekoľko druhov umelých vagín. Najčastejšie sa používajú predovšetkým na medicínske potreby, množenie zvierat a v neposlednom rade, ako erotické hračky pre sexuálnu stimuláciu.

Narozdiel od masturbátorov, pri ktorých je potrebné používať ruky, môžu byť umelé vagíny pripevnené na silikónové panny. Zaobídete sa teda aj bez rúk, vďaka čomu je zážitok realistickejší [1][2].

medicínsky model vagíny
Medicínsky model vagíny a jednotlivých orgánov

Na čo sa umelá vagína používa?

Veterinárne použitie

Umelé vagíny sa značne využívajú na farmách. Slúžia pri odbere semena zvierat, ktoré sa potom používa na umelé oplodňovanie dobytka. Umelé vagíny sú špeciálne navrhnuté pre čo najpresnejšie napodobenie anatomických čŕt vagíny a správania sa konkrétneho typu zvieraťa. 

PREDAJ MASTURBÁTOROV
RužovýSlon

Existuje niekoľko druhov týchto zariadení, no vo všeobecnosti sa jedná o tubu so sterilným otvorom a tvrdým vonkajším obalom. Steny obalu môžu byť duté a naplnené teplou vodou, čo napodobní prirodzenú telesnú teplotu a prinesie to lepšie výsledky pri odbere. Niektoré zariadenia majú aj filter na oddelenie semena.

Použitie u ľudí

Účelom umelých vagín, masturbátorov a vreckových vagín [3] je napodobniť vzrušenie ako pri skutočnom sexe a napokon dosiahnuť orgazmus a ejakuláciu u mužov. Niektoré modely nenapodobňujú len samotnú vagínu, ale majú aj vibračné prvky pre intenzívnejšiu stimuláciu.

Dôležitá je nielen imitácia pocitu, ale aj vizuálneho vnemu. Preto sú umelé vagíny dostupné v rôznych dizajnoch a podobách, ktoré verne napodobňujú skutočnú vagínu. Vo svojom vnútri majú otvor o dĺžke 10 až 20 cm, do ktorého sa zasúva penis. Niektoré majú otvor aj na konci, čo uľahčí čistenie po použití.

realistická vibračná vagína
Vibračná vagína, ktorá sa v ruke nešmýka. Zdroj: ruzovyslon.sk

Použitie na lekárske a výskumné účely

Umelé vagíny a masturbátory sa zvyknú využívať aj pri rôznych lekárskych výskumoch. Poslúžili napríklad vo výskume jednej japonskej univerzity, v ktorej sa skúmali poruchy ejakulácie  [4].

Typy umelých vagín

Realistické

Realistické umelé vagíny sú formované podľa tvaru skutočnej vagíny. Pre marketingové účely sú zvyčajne presnou napodobeninou vagín známych pornoherečiek. Pre čo najreálnejšie vyhotovenie majú tieto vagíny rôzne fyziologické prvky, akými sú panvové kosti, chĺpky, pysky ohanbia a prirodzené záhyby, jamky a podobne.

Realistické znázornenie je prispôsobené účelu použitia. Niektoré majú tvar zadku a okrem vagíny majú aj análny otvor. Na niektorých väčších modeloch sú aj ženské prsia. Masturbátory určené pre orálny sex zvyknú mať tvar úst.

vibračná vagína s realistickým dizajnom
Realistická vibračná vagína. Zdroj: ruzovyslon.sk

Vibrujúce

Tento typ je na prvý pohľad na nerozoznanie od realistických umelých vagín. Navyše je ale doplnený o funkciu vibrovania. Vo vnútri umelej vagíny sa nachádza minivibrátor na batérie. Je možné ho ovládať buď tlačidlom, ovládaním na kábli alebo bezdrôtovo. Jeho umiestnenie je rôzne v závislosti na konkrétnom type umelej vagíny.

Vibrovanie umocňuje pôžitok z používania umelých vagín. Aby bol zážitok pri každom použití vždy o trochu iný, tak zvyčajne sú na minivibrátoroch nastaviteľné rôzne režimy vibrovania, akými sú pulzovanie, vlnenie, rotovanie a striedanie intenzity.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

Masturbátory s otvoreným koncom

Masturbátory s otvoreným koncom sú zvyčajne diskrétnejšie ako iné masturbátory a umelé vagíny. Majú tvar valca, ktorého vnútro je texturované pre stimulovanie penisu a vonkajšia časť je tvarovaná pre pevné uchopenie.

Improvizované

V minulosti sa využívali ako umelé vagíny rôzne predmety. Aj dnes je tomu tak. Keď ľudia nemajú na výber, tak radi experimentujú. Preto napríklad vo väzení používajú väzni ako náhradu umelej vagíny igelitovú tašku alebo kondóm zabalený do uteráku [5]. Pre lubrikáciu používajú krém na ruky, čo však nie je najlepšie riešenie. Niektorí ľudia siahajú aj po rôznom ovocí a zelenine. Duté uhorky, šupky z banánu, papáje a iné druhy ovocia sú bežne dostupné. Nie sú drahé a majú vhodnú textúru pre použitie ako náhrada umelej vagíny.

ružová sexuálna pomôcka
Umelú vagínu možno nahradiť aj inou pomôckou, pričom niektorí ľudia siahajú často po ovocí

Materiály

Výrobcovia erotických hračiek sa snažia pri výrobe umelých vagín používať materiály, ktorých vlastnosti sú čo najviac podobné skutočnej pokožke. Zároveň musia byť vhodné pre rôzne veľkosti penisov, a preto sú tieto materiály spravidla elastické a pružné. Medzi najbežnejšie používané materiály pri umelých vagínach patria:

  • Cyberskin, Futurotic (zmes PVC a silikónu), ultra realistický materiál a ďalšie patentované materiály sú moderné materiály, ktoré sa používajú pri výrobe erotických hračiek, pretože dokážu napodobniť skutočnú pokožku. Často je ich povrch pórovitý, a preto je ich po použití potrebné čistiť obzvlášť dôkladne.
  • Guma (elastický polymér) – pružný a odolný materiál s dlhou životnosťou. Jeho pórovitý povrch sťažuje čistenie.
  • Mäkké plasty (Polyvinylchlorid) – je to bežný materiál u erotických hračiek, pretože na pocit pripomína želé. Nevýhodou je, že má nepríjemný plastový zápach.
  • Latex je prírodná guma získavaná zo stromu. Je to veľmi flexibilný materiál a pri používaní poskytuje výnimočný zážitok, no niektorí ľudia naň môžu byť alergickí.
  • TPE (Termoplastický elastomér) je lacný a často používaný materiál pri výrobe erotických hračiek.
PREDAJ MASTURBÁTOROV
RužovýSlon

Čistenie

Dôkladné čistenie umelých vagín a iných erotických hračiek je nesmierne dôležité pre zamedzenie tvorby baktérií. Platí to obzvlášť u pórovitých alebo špeciálne tvarovaných materiáloch s rôznymi záhybmi. Výrobcovia odporúčajú nasadiť si kondóm pri ich používaní. Silikón je v tomto ohľade najvhodnejší materiál. Nemá póry a po použití je možné ho dezinfikovať špeciálnym roztokom alebo teplom. Na druhej strane je všeobecne drahší, ako iné materiály.

Záver

Umelá vagína dokáže napodobniť tú skutočnú veľmi autenticky, a to pocitovo aj vizuálne. Technológie a materiály stále napredujú, vďaka čomu sú dostupné rôzne tvary a materiály umelých vagín doplnené aj o vibračné prvky. Masturbácia sa vďaka nim dostáva na novú úroveň. Nezabúdajte pri tom na dostatočnú hygienu a čistenie po každom použití.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.