Spanking: Čo je to a ako naň

0

Spanking je zjednodušene povedané erotický výprask. Už viac než sto rokov sa v médiách o ňom píše ako o súčasti sexuálnych hrátok a ako o spôsobe, ktorým si môžete okoreniť intímny vzťah. Je bežný najmä vo vzťahoch, kde je jeden z partnerov dominantnejší, či už je to partner alebo partnerka. V niektorých prípadoch sa považuje za prirodzenú súčasť zdravého vzťahu.

Ženy, ktoré majú rady spanking si užívajú pocit, keď sedia v partnerovom lone s vyhrnutou sukňou a stiahnutými nohavičkami a cítia, ako ich partner plieska dlaňou po zadku. Môže to byť len tak pre zábavu a vzrušenie alebo aj ako súčasť prejavu dominancie či trestu. Aj trestanie totiž môže byť vzrušujúce.

Väčšinou si erotický výprask užívajú najmä submisívne povahy a dominanti nad ním majú kontrolu. Pri spankingu je bežné, že sa ľudia uvoľnia a viac prejavujú svoje emócie, vrátane smiechu a plaču. Je to spôsobené tým, že prenechanie kontroly na partnera je uvoľňujúce, pretože na chvíľu zabudnete na svoje starosti. Spanking nemusíte vykonávať len pri sexe. Môžete ho s partnerom kedykoľvek využívať ako formu odreagovania sa. Musíte však partnerovi dať najavo, že sa vám to páči.

Erotické pomôcky vhodné pre spanking

Spanking alebo výprask rukou je nenahraditeľný, pretože kontakt dlane s telom vytvára intímny pocit a rozhodne patrí do vzťahu. Existuje však aj mnoho erotických pomôcok, ktoré pri spankingu môžete použiť. 

Plácačky 

Plácačky sú obvykle vyrobené z kože a sú dostupné v rôznych veľkostiach. Na trhu je mnoho druhov plácačiek. Môžu mať látkové, kožušinové alebo silikónové prvky a niektoré majú dokonca vyformované erotické nápisy alebo obrázky, ktoré vám po údere ostanú otlačené na tele. Existujú aj dvojvrstvové (double) plácačky, ktoré vás pri jednom údere zasiahnu dvakrát.

Trstenice

Trstenice sú dlhé a tenké prútiky rôznych tvarov a materiálov. Môžu byť silikónové, plastové, drevené, kovové alebo dokonca aj z uhlíkových vlákien. Často majú špecifický tvar, napríklad tvar srdca alebo hviezdy, ktorý na koži zanechá odtlačok v danom tvare. Čím je trstenica užšia, tým bolestivejšie sú údery a znesiete ich menej.

silný koženkový bičík v rukách muža
Silný koženkový bičík sa zvykne používať na tvrdší erotický výprask

Bičíky a korbáče

Bičíky sa delia na dva druhy: s jedným povrázkom – bičík, alebo s viacerými strapcami – korbáč. Sú často vyrábané z kože alebo z jej imitácií. Strapce môžu byť tvorené aj malými guľôčkami či šnúrkami. Môžu byť gumené a niektorými môže dokonca prúdiť aj elektrický prúd pre skutočne výnimočný zážitok. Mierenie bičíkom na presné miesto si vyžaduje trochu cviku, a preto odporúčame vyskúšať si to najprv na vankúši.

Pri spankingu môžete použiť aj bežné predmety z domácnosti, akými sú kefa na vlasy, opasok alebo drevená vareška. Vyskúšajte rôzne predmety a uvidíte, čo sa vám bude páčiť a čo nie.

Tipy, ako si užiť spanking čo najviac

Častou polohou pri spankingu je prehnutie sa cez partnerovo koleno. Nie je to však jediná možnosť. Môžete sa prehnúť cez stôl alebo sedačku, pričom vystrčíte zadok a stehná, aby vás po nich partner mohol vyplieskať.

Môžete využiť aj posteľ. Ľahnite si na bruško a partner tak môže zviazať vaše ruky a nohy a pripevniť ich o rám postele. Zadoček tak máte pripravený na výprask. Táto poloha je najlepšia, keď máte ruky a nohy roztiahnuté od seba.

Pri spankingu udierajte partnera/partnerku po zadku alebo po zadnej časti stehien. Vyhýbajte sa úderom v oblasti kostrče, pretože spôsobujú bolesť, ktorá je aj v takomto kontexte nepríjemná a nežiadúca. Zamerajte sa na spodnú polovicu zadočku, kde je dostatok svalovej hmoty a tuku, pretože primeraná bolesť na týchto miestach spôsobuje najväčšie vzrušenie.

poloha ženy počas spankingu
Spanking sa zakladá na plácaní muža alebo ženy po zadku

Niektoré ženy vzrušuje aj jemné plieskanie po vagíne. Táto oblasť je ale veľmi citlivá, takže sa jedná skôr o jemné tľapkanie rukou ako o údery trstenicou. 

Zmeny rytmu úderov môžu niekedy obom partnerom dočasne spôsobiť zmätky. Ak to ale spravíte správne, tak postupné pridávanie tempa a intenzity dokáže stupňovať i vzrušenie. Zmeny tempa majú aj praktický účel, pretože sa tak môžete vyhnúť únave alebo bolesti ruky z udierania.

Spanking môžete zakomponovať aj do erotickej hry, v ktorej predstierate, že ste neposlušná študentka alebo sestrička a váš partner vás musí potrestať.

Bezpečnosť pri spankingu

Najmä začiatočníci pri spankingu nevedia správne odhadnúť hranicu, za ktorú by už nemali zachádzať. Netreba sa preceňovať, pretože si môžete naložiť viac ako dokážete zniesť. Z toho dôvodu je dôležité pridávať na intenzite postupne, aby ste sa zahriali a odhadli svoje hranice. Pri spankingu môžete používať aj takzvané „bezpečné heslo“. Je to slovo, ktoré si s partnerom vopred dohodnete, a dáte mu ním najavo, aby spomalil alebo úplne prestal s tým, čo práve robí.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

Bezpečné heslo by malo byť jednoduché na zapamätanie, aby ste si naň vedeli spomenúť aj v submisívnom rozpoložení. Malo by to byť zároveň niečo, čo bežne pri sexe nehovoríte. Slová ako „nie“ alebo „prestaň“ nie sú dobrým výberom, pretože ich môžete používať aj bežne v rámci erotických hrátok.

Obľúbenou metódou je napríklad používanie farieb semaforu. Keď poviete slovo „zelená“, znamená to, že všetko je v poriadku. Žltá znamená, že chcete intenzitu znížiť a spomaliť a červená znamená okamžité a úplné zastavenie.

bezpečnosť pri spankingu vo forme semaforu
Pri spankingu je dôležité dodržovať určité pravidlá, pričom červená často znamená stop

V prípade, ak pri spankingu v rámci erotickej hry nemôžete rozprávať, tak prílišnú intenzitu môžete signalizovať pustením loptičky, ktorú si predtým vezmete do ruky.

Pre bezpečnosť a predídenie zraneniam si vyberajte na spanking vhodné miesta na tele. Zadok a stehná sú na to skvelé, pretože je na nich veľa svalovej hmoty a tuku. Rozhodne neudierajte na miesta, kde je len tenká vrstva kože na kosti alebo kde by ste mohli poškodiť vnútorné orgány. Uvedieme ako príklad spodnú časť chrbta, kde sa nachádzajú obličky.

Ako udržať erotický výprask v tajnosti

Je zrejmé, že spanking je súčasťou tvrdého sexu a má veľmi blízko k BDSM. Sú s ním spojené výrazné pocity podriadenia sa. Nezáleží pritom na pohlaví, submisívna môže byť žena, ale aj muž. Naopak, dominantná osoba, ktorá má kontrolu vo svojich rukách, má skvelý výhľad na chrbát a zadok partnera a vidí, ako sú jednotlivé časti tela červenšie po každom údere rukou alebo predmetom. Niektorí majú dokonca radi spanking až do krvi, to ale nie je pre každého.

žena držiaca bičík
Spanking je jednou z BDSM techník

Po tom všetkom je ale potrebné chodiť aj do práce, stretávať sa so svojou rodinou a priateľmi. Pri týchto príležitostiach rozhodne nechcete mať na svojom tele viditeľné modriny, rany či iné známky po vašom šantení v spálni. Je niekoľko spôsobov, ako môžete tieto viditeľné dôsledky spankingu minimalizovať:

  • Na začiatok zvoľte jemnejší spanking, aby ste si naň zvykli
  • Udierajte partnera/partnerku cez nohavičky, tričko, nohavice alebo iné oblečenie. Oblečenie bude tlmiť údery.
  • Neudierajte len na jedno miesto. Rozložte údery aj na iné časti tela a prispôsobujte intenzitu.
  • Pri udieraní používajte širšie predmety. Čím je predmet širší, tým viac sa úder rozptýli.
  • Po spankingu aplikujte na pokožku utišujúce alebo hojivé prípravky, čím zmiernite začervenanie, opuch a modriny.
  • Proti výraznej bolesti môžete siahnuť aj po liekoch zmierňujúcich bolesť.
  • Na rany a odreniny použite obväz. V prípade potreby siahnite aj po antibiotikách.

Tieto odporúčania vám pomôžu liečiť viditeľné modriny a rany. Ak to ale nestačí a stále potrebujete niečo zakryť, tak noste dlhé rukávy.

PREDAJ BDSM POMÔCOK
RužovýSlon

Pred spankingom alebo inými BDSM praktikami by ste sa s partnerom mali vopred porozprávať. Ak váš partner spanking odmieta alebo ho nepoznáte dobre a neviete, ako by mohol zareagovať, tak sa tvrdému spankingu vyhnite a zvoľte jeho jemnejšie varianty.

Záver

Pri spankingu je dôležité vhodné miesto a vzájomná dôvera vo vzťahu. Niekedy však ani to nestačí, aby sa niekto na spanking odhodlal. Niektorým ľuďom sa to jednoducho nepáči a môžu mať na to rôzne dôvody, napríklad aj zlé spomienky z detstva. Preto ak chcete vášmu partnerovi navrhnúť spanking, tak počítajte aj s možnou odmietavou reakciou. Vždy však môžete váš vzťah okoreniť neškodným ťapnutím po zadočku vo vašej spálni, ale aj mimo nej.

4/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.