11 submisívnych úloh, ktoré by mala dostať každá subina (BDSM)

0

Ste subina, ktorá chce poslušne slúžiť svojmu pánovi a obdivovať ho? Alebo ste dominant, ktorý cvičí svoju submisívnu partnerku a chce mať vo vzťahu moc? Nasledujúce riadky sú určené pre oba prípady. Submisívne úlohy v BDSM vzťahoch dokážu robiť divy. Čítajte ďalej a inšpirujte sa konkrétnymi tipmi ako na to.

Čo sú to submisívne úlohy?

Zjednodušene povedané, submisívna úloha je akákoľvek požiadavka od dominantnej osoby, ktorú musí podriadená osoba vykonať. Môže to byť jednorázová záležitosť, ale aj súčasť pravidelnej rutiny. Submisívne úlohy môžu mať sexuálny charakter, no často ho nemajú.

Súhlas je nevyhnutný

Rovnako ako pri každej aktivite BDSM, tak aj submisívne úlohy sa môžu javiť ako niečo nútené. Súhlas je ale nevyhnutnosťou pri akejkoľvek výmene moci vo vzťahu, a to dokonca aj keď trvá len niekoľko hodín. Medzi submisívnou a dominantnou osobou môže byť súhlas vyjadrený aj písomne v BDSM zmluve. Pokojne však môže byť ústny a neformálny.

Pri vymýšľaní submisívnych úloh sú vítané diskusie partnerov a brainstorming. So všetkým musia obaja súhlasiť. Subka musí byť s každou úlohou stotožnená. Dominant ale môže prísť aj s úlohami, o ktorých sa konkrétne predtým ešte nebavili. Záleží to na danom vzťahu a na čom sa partneri vopred dohodnú.

rozhovor s partnerom
Hneď na začiatku sa s partnerom otvorene porozprávajte a stanovte si pravidlá

Úloha vs. trest

Submisívne úlohy sa od BDSM trestov odlišujú v niekoľkých bodoch:

 • Nie sú reakciou na nevyhovujúce správanie sa.
 • Submisívne úlohy nie sú nevyhnutne nepríjemné. Pokojne ale môžu byť.
 • Úlohy často súvisia s typom submisívneho výcviku, ktorý subka vykonáva.
 • Ak subina nesplní úlohy v požadovanom termíne alebo ich splnenie je nedostatočné, tak jej dominantná osoba za to môže udeliť trest.

Prečo subke prideľovať úlohy?

Dominantné osoby prideľujú svojim otrokom úlohy z viacerých dôvodov. Úlohy sú napríklad pripomienkou, že dominant má vo vzťahu kontrolu. Tieto úlohy môžu byť niekedy otravné, no subky pri ich vykonávaní majú pocit hrdosti. Je to pre nich príležitosť ukázať vernosť a pozornosť ich pánovi.

Dominanti využívajú úlohy aj pri cvičení svojich subiek. Vedie to k hlbšej submisivite. Úlohy zároveň otestujú ako je subinka pozorná a sústredená na detaily. Časom sa môžu vyvíjať a postupne môžu byť komplikovanejšie a náročnejšie.

PREDAJ BDSM POMÔCOK
RužovýSlon

Konkrétna podoba úloh môže odzrkadľovať špecifiká vzťahu a spoločné záujmy partnerov. Napríklad subky, ktoré rady slúžia v domácnosti, uprednostnia domáce práce. Pre iné ženy by to ale mohlo byť nepríjemné. Úlohy by mali reflektovať vzťah a jedinečnosť ľudí v ňom.

Medzi submisívne úlohy patrí napríklad aj čistenie a príprava pomôcok pre BDSM praktiky, akými sú laná a iné. Okrem významu pre vzťah to úlohe dodáva aj praktický význam.

Dominant môže subke prideľovať úlohy aj preto, aby sa stala lepším človekom a aby viac dbala o seba. Ak sa subka zabudla najesť, tak vhodnou úlohou pre ňu by mohlo byť dať si niečo zdravé pod zub. Aj platenie účtov môže byť submisívnou úlohou, ak to ale obom vyhovuje.

pripravené BDS pomôcky
Subinka často pripravuje a čistí BDSM pomôcky

Odmena pre subku za splnenie úlohy?

Záleží na type dominanta, no niekedy skutočne môže subku odmeniť za uspokojivé splnenie úlohy v termíne. Pre subinu je ale zvyčajne odmenou už samotná pozitívna reakcia dominanta a spokojnosť z dobre odvedenej práce.

11 typov submisívnych úloh

Nasledujúcich 11 typov submisívnych úloh vám pomôžu oživiť váš submisívno dominantný vzťah. Nemusíte sa nimi ale obmedzovať. Je to predovšetkým inšpirácia pre vás. Pokojne experimentujte a skúšajte veci, ktoré vás oboch lákajú.

Posielanie selfie fotiek

Môže to byť napríklad posielanie fotky každé ráno pre schválenie líčenia a oblečenia dominantom. Pokojne sa môže jednať aj o nahé fotky.

Nákupy potravín, varenie a podávanie jedla

Subina poslúži svojmu dominantovi pri rannom vstávaní tak, že mu pripraví kávu a raňajky. Zabalí mu jedlo do práce (s pekným odkazom).

Subky sa môžu naučiť nové recepty od svojich dominantov. Príprava jedla patrí k submisívnym úlohám a pochopiteľne to je prínosné pre oboch partnerov.

Dominant môže subine nariadiť, nech mu pri nakupovaní kúpi niečo špeciálne. Súčasťou úlohy môže byť aj to, že subina musí uhádnuť, čo to je.

nakupovanie v supermarkete
Medzi úlohy subinky patrí aj nákup potravín a varenie

Používanie erotických hračiek

Úlohy s erotickými hračkami môžu vyzerať nasledovne:

 • Nosenie análneho kolíka každý deň v určitý čas.
 • Používanie štipcov na bradavky pri ich stimulácii.
 • Úlohy s venušinými guličkami sú tiež dobrou submisívnou úlohou a navyše posilňujú svaly panvového dna.
 • Dosiahnutie orgazmu s pomocou vibrátora.

Sexuálne úlohy pre subky

Dominant môže subku požiadať o orálny sex ihneď v danej chvíli. Úlohu môže sťažiť tak, že subku požiada, aby pri orálnom sexe hmkala pesničku.

Subina niekedy musí dosiahnuť orgazmus na povel. Súvisí to s odďaľovaním orgazmu, ktoré je tiež vhodné ako submisívna úloha. Dominanti môžu od svojich subiek požadovať, aby sa vždy opýtali či môžu dosiahnuť vrchol. Niekedy dokonca musia nosiť aj pás cudnosti. Subka môže mať za úlohu dať si mobil do rozkroku a zapnúť vibrácie. Dominant jej bude opakovane volať, prípadne jej posielať šteklivé správy.

Subina môže dominantovi preukázať podriadenosť tým, že si na telo napíše jeho meno alebo ponižujúci text.

Úlohy s písaním

Niektorí dominanti požadujú od svojich subiek, aby im každý deň napísali ľúbostný list. Niekedy subina musí písať denník a ukazovať ho dominantovi alebo mu posielať každý večer email so zhrnutím uplynulého dňa.

Dominant môže dať subke úlohu, aby opísala ich posledné stretnutie. Napísanie eseje je tiež dobrou úlohou. Subka môže mať za úlohu písanie korešpondencie.

Niekedy subina musí čítať rovnakú knihu ako jej dominant. Potom o knihe diskutujú.

ľúbostný list
Jedným z prejavov submisivity je písanie ľúbostných listov

Starostlivosť a úlohy pre rozvoj subky

Starostlivosť o seba samého vo forme submisívnej úlohy ja zárukou, že nebude v rámci aktivít BDSM zanedbaná. Zároveň úlohy zamerané na rozvoj osobnosti dokážu zlepšovať niektoré vlastnosti otroka/otrokyne. Môže to viesť k tomu, že dominant subke pomôže zbaviť sa jej zlozvykov, akými môžu byť hryzenie nechtov, špáranie sa v nose a mnohé iné. Pozitívne zmeny môžu subke zvýšiť sebavedomie a viesť k uspokojeniu.

Príklady úloh pre rozvoj subky:

 • Vstávanie v určitý čas a dosiahnutie dobrého spánkového režimu.
 • Ísť si zacvičiť, zabehať alebo celkovo viac športovať.
 • Príjem vody a tekutín.
 • Zdravé stravovanie.
 • Učenie sa nových zručností.
 • Meditovanie.
 • Socializovanie sa a prihlásenie sa do krúžkov.
 • Ísť na terapiu.
 • Vypĺňanie žiadostí do práce.
 • Dobrovoľnícka činnosť.
 • Robenie si domácich úloh.

Riadenie domácnosti

Domáce práce sú skvelé pre udeľovanie submisívnych úloh. A to obzvlášť, keď ich dominant robí nerád. Úlohy v domácnosti pre subky však nemusia byť len o drhnutí toalety. Subina môže napríklad naplánovať dovolenku alebo oslavu, dohodnúť schôdzky, zaplatiť faktúry alebo poslať darčeky (dominantovi alebo niekomu inému).

Triedenie prijatých emailov dokáže byť časovo náročná úloha. Preto je dobré subke stanoviť aj termín dokončenia, aby sa naozaj snažila.

Subka môže dominantovi pomáhať aj s obliekaním. Môže to byť viazanie šnúrok alebo zapínanie gombíkov na oblečení. Mimo domácnosti môže chodiť na nákupy alebo riešiť iné bežné vybavovačky v meste.

upratovanie kuchyne
Subinka máva často na starosti chod domácnosti a upratovanie

Vzhľad

Dominanti často subinám prikazujú, ako majú vyzerať. Subky ale väčšinou majú určitú možnosť výberu. Subka si napríklad vyberie zopár kúskov oblečenia (napríklad tri sady spodnej bielizne), z ktorých dominant napokon zvolí ten finálny. Dominant môže subke povedať, nech si dá lak na nechty a makeup, no nešpecifikuje úplne presne aké majú byť.

Celé sa to však môže posunúť na vyššiu úroveň, keď subka musí dominanta žiadať o povolenie na nosenie nohavičiek. Niekedy sa subina musí obliekať podľa toho, aký je deň v týždni. Nosenie obojku, ako symbol vlastníctva dominanta, zvyčajne subinám spôsobuje taký pôžitok, že sa to takmer ani nepočíta ako úloha.

Bežnou úlohou je napríklad aj holenie a udržiavanie intímnych partií. Dominant môže od subky vyžadovať rôzne typy úpravy prirodzenia.

PRODUKTY PRE INTÍMNE ZDRAVIE ŽIEN
Proerecta WOMEN
Femm passion libido
Erexan FEMINA

Zábava

Mnoho úloh zahŕňa aktivity, ktoré zabezpečujú, aby sa dominant nikdy nenudil. Prikladáme zopár príkladov:

 • Zapamätanie si textu piesne a jej spievanie, prípadne tancovanie.
 • Subina má za úlohu nájsť pre dominanta niečo nové na pobavenie.
 • Subina učí dominanta nové veci, napríklad jazyky.
 • Spievanie uspávanky dominantovi.
 • Vyhľadávanie vtipných videí a ich posielanie dominantovi.
 • Vytvorenie playlistu dominantovi.

Zvrhlé a BDSM úlohy

Subky niekedy musia znášať bolesti rôzneho typu a intenzity spôsobené dominantom. Môžu to byť napríklad rôzne formy výprasku.

Dominant môže skúšať nové spôsoby zväzovania, trestania alebo vymýšľať nové zvrhlé úlohy.

spútaná žena
Subka môže byť počas sexuálnych hier vystavovaná bolesti

Všetko ostatné

Niektoré submisívne úlohy musí subka vykonávať v určitej fyzickej polohe. Niekedy si musí kľaknúť alebo ísť na štyri. Dominant môže subine zakázať používať akýkoľvek nábytok po dobu jednej hodiny každý deň. To znamená, že bude musieť stáť.

Veľmi príjemnou úlohou môže byť bozk na pery alebo na líce.

Trochu zvláštnou úlohou môže byť aj to, že si subka musí sama vymyslieť úlohu, ktorú následne splní. Pri vymýšľaní úloh je kreativita veľmi dôležitá.

Súčasťou úloh môže byť aj to, že si subina musí ísť po splnení nejakej úlohy poslušne kľaknúť k dominantovi a sklopiť pohľad k zemi.

Niekedy je nevyhnutné úlohy prispôsobiť

Niektoré úlohy sú vhodné len do určitého prostredia. Navariť obed v domácom prostredí je jednoduché, no na dovolenke to môže byť zložitejšie. Prípadne subka nemôže uspokojiť svojho partnera rukou, keď nie sú momentálne pri sebe.

V podobných situáciách je potrebné úlohy prispôsobiť okolnostiam. Záleží, v akom prostredí partneri sú a či sú vôbec spolu. Dominant hľadá spôsoby, aby subina mohla úlohu splniť. Nemusia to byť extrémne sexuálne nápady. Subina môže napríklad namiesto dominantovho penisu použiť dildo alebo urobiť rezerváciu v reštaurácii namiesto varenia večere. Existuje mnoho možností ako úlohy prispôsobiť každodennému životu.

Záver

Veríme, že po prečítaní článku už lepšie rozumiete podstate submisívnych úloh. Sú dôležitou súčasťou D/s vzťahov. Dominanti aj subiny si užívajú svoju rolu. Úlohy sa navonok môžu zdať, ako niečo nútené. Nezabúdajte ale, že všetky aktivity musia byť so súhlasom všetkých zúčastnených. Našich 11 typov úloh s konkrétnymi príkladmi vo vás určite vyvolalo mnoho nápadov. Tak prečo sa o tom neporozprávate s vašou polovičkou? Pokojne vymyslite aj niečo svoje vlastné.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.