Môžu kondómy spôsobiť problémy s erekciou?

Krátkou odpoveďou je, že môžu. Existuje skupina problémov s erekciou, ktoré sú primárne spôsobené kondómami. Tie môžu byť rôzne. Problémy s erekciou môžu muži pociťovať:

  • Vždy pri nasadení kondómu
  • Keď kondóm nie je správne nasadený alebo dobre nepasuje
  • Keď pri pohlavnom styku s nasadeným kondómom strácajú citlivosť penisu a sex si neužívajú tak, ako bez neho

V prípade používania kondómu môže muž prísť o erekciu buď ihneď po jeho nasadení, alebo až neskôr počas pohlavného styku. V oboch prípadoch však ide o seriózny problém, ktorý môže mať aj vážnejšie dôsledky, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Ide totiž o to, že keď muž pociťuje kvôli kondómom problémy s erekciou, bude sa za každú cenu vyhýbať ich používaniu. Nechránený pohlavný styk zvyšuje riziko šírenia pohlavne prenosných chorôb a taktiež môže dochádzať k neplánovaným tehotenstvám.

Dôležitosť kondómov.

Kondómy sú pre bezpečný sexuálny život nesmierne dôležité.

Muži s vyššie uvedenými ťažkosťami majú často problémy aj bez kondómov

Aj keď ide o problémy, ktoré sú primárne spôsobené kondómami, muži, ktorých postihujú, môžu pociťovať problémy s erekciou aj bez použitia kondómu. Vyplýva to z výsledkov výskumu z roku 2015, ktorého sa zúčastnilo takmer 500 mužov vo veku od 18 do 24 rokov.

Z výsledkov výskumu vyplýva, že:

  • 14 % mužov malo problémy s erekciou pri nasadzovaní kondómu
  • 16 % mužov malo problémy s erekciou (spôsobené kondómami) počas pohlavného styku
  • 32 % mužov malo problémy s erekciou aj pri nasadzovaní kondómu aj počas pohlavného styku
  • 38 % mužov nemalo žiadne problémy s erekciou (spôsobené kondómami)

Čo je však ešte dôležitejšie, je to, že muži s problémami s erekciou spôsobenými kondómami pociťovali väčší výskyt problémov s erekciou aj pri pohlavnom styku bez kondómu. Je teda možné, že ich problémy neboli spôsobené priamo kondómami.

Je preto dôležité, aby sa takíto muži kvôli svojim problémom neoddávali nechránenému pohlavnému styku, ale radšej sa snažili svoje problémy reálne vyriešiť a odstrániť. Ak máte problémy s erekciou (či už spôsobené kondómami alebo čímkoľvek iným), obráťte sa na vášho lekára, ktorý vám pomôže s diagnózou a liečbou vašich ťažkostí.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist