Holenie penisu: Ako na starostlivosť o ochlpenie v mužských intímnych partiách

0

Väčšina mužov sa pravdepodobne stretla s holením penisu a jeho okolia. Možno patríte medzi tých, ktorí sa pravidelne holia alebo sa vám zapáčil trend posledných rokov, teda zastrihávanie chlpov elektrickým strojčekom. A možno ste vo fáze, kedy zvažujete svoje prvé holenie intímnych partií a hľadáte tipy, ako na to. Tento článok vám poslúži ako kompletný sprievodca holením penisu, aby bol priebeh bezbolestný a výsledok príjemný.

Prečo sa holiť v okolí penisu?

Najprv uvedieme zopár výhod, ktoré získate oholením, prípadne skrátením ochlpenia v mužských intímnych partiách. Prvé holenie penisu a jeho okolia môže vyvolávať pocit neistoty, prípadne strachu. Ostrá žiletka a asi najcitlivejšie miesto na tele predsa len nie sú tou najpríjemnejšou kombináciou. Ak sa však budete držať našich rád, môžete sa tešiť na:

  • Lepšiu hygienu – dlhé chlpy zadržiavajú pot a bránia vetraniu vašich intímnych partií (najmä v kombinácii so spodným prádlom). Oholením alebo ostrihaním chlpov v okolí penisu minimalizujete zápach tejto oblasti a umožníte pokožke „dýchať“.
  • Väčšiu citlivosť – niektorí muži sa ochlpenia v intímnych partiách radi zbavujú preto, že pri sexe im vyhovuje priamy kontakt s pokožkou partnerky. Chlpy v tomto prípade tvoria akúsi bariéru. Oholením môžete dosiahnuť viac citu na koži a intenzívnejší zážitok zo sexu.
  • Na pohľad väčší penis – holením vám síce nové centimetre v dĺžke penisu nepribudnú, ale týmto spôsobom odkryjete jeho plný potenciál. Takéto optické zväčšenie môže prospieť vášmu sebavedomiu.
PRODUKTY NA ZVÄČŠENIE PENISU
RužovýSlon
IntímneNákupy
VIMAX
  • Spokojnú partnerku – pri tomto bode treba podotknúť, že ide o veľmi individuálnu záležitosť. Ochlpenie okolo penisu na niektoré ženy pôsobí mužne a vzrušujúco, iné preferujú hladkú kožu. V druhom prípade môže oholenie chlpov vďaka spokojnejšej partnerke posunúť váš sexuálny život na lepšiu úroveň. (1)
rozopínanie nohavíc pred sexom
Pravidelné holenie penisu má viacero benefitov tak pre vás, ako i partnerku

Metódy holenia penisu

V súvislosti s úpravou chlpov v mužských intímnych partiách mnohým napadnú dve možnosti – hladké oholenie žiletkou alebo ochlpenie v plnej dĺžke bez akéhokoľvek zásahu. Avšak to už dávno nie sú jediné dva spôsoby, ako sa o ochlpenie v okolí penisu môžete starať. Tu je niekoľko metód s ich výhodami a nevýhodami, ktoré sú v poslednej dobe najobľúbenejšie.

Holenie žiletkou

Rokmi overená klasika. Holiaca pena a žiletka tvoria neoddeliteľnú súčasť základnej výbavy v kúpeľni takmer každého muža. Je to dostupná, no kvôli riziku porezania aj trochu nebezpečná možnosť. Keďže však ide o veľmi populárny spôsob, ako dostať chlpy okolo penisu pod kontrolu, nižšie v článku nájdete podrobný postup a tipy, ako sa oholiť hladko a bez porezania.

holiaci strojček so žiletkou
Holenie žiletkou patrí ku klasickým, no pomerne nebezpečným spôsobom

Elektrické holiace strojčeky

V posledných rokoch sa na trhu objavili zariadenia známe ako telové holiace strojčeky alebo zastrihávače. Ide o malé, často vodeodolné strojčeky určené na strihanie chlpov na tele. Ich hlavnou výhodou je, že vďaka nadstavcom si viete chlpy ostrihať na rôznu dĺžku.

Touto metódou sa vyhnete nepríjemnostiam spojenými so žiletkami, ako sú drobné rany z porezania či podráždenie pokožky. Zároveň však získate výhody, ktoré vyplývajú z holenia – hygiena, vzhľad a príjemný pocit.

Depilácia voskom

Väčšina žien túto metódu odstraňovania chlpov dôverne pozná z vlastnej skúsenosti – či už ide o nohy, alebo aj intímne partie. Postupne však preniká aj do sveta starostlivosti o mužské telo. Hlavnou výhodou je, že v porovnaní s holením žiletkou chlpy menej svrbia a zarastajú. Okrem toho efekt depilácie vydrží dlhšie.

Na druhej strane, ak chcete, aby depilácia prebehla čo najrýchlejšie a kvalitne, budete si musieť nájsť profesionálny salón. V súvislosti s touto metódou sa často spomína bolesť. Zvyčajne najviac bolí prvá depilácia a každá ďalšia je príjemnejšia. Avšak vďaka krémom na znecitlivenie bude bolesť minimálna a potrvá iba krátko. Tieto krémy sú dnes bežne ponúkané v každom lepšom salóne. Taktiež záleží na miestach, ktoré si dáte depilovať.

depilácia ochlpenia voskom
Pred depiláciou sa odporúča použiť krém na znecitlivenie

Chemická depilácia

V tomto prípade sa na odstránenie chlpov používajú špeciálne chemické prípravky. Ich cieľom je narušiť štruktúru chlpu, ktorý sa následne jemným zotretím odlomí na úrovni kože. Táto metóda je asi najrýchlejšia, no pre citlivú pokožku môže byť nebezpečná. Keďže penis, miešok a ich okolie sú veľmi citlivou oblasťou, postupujte opatrne. Najlepšie urobíte, ak sa poradíte s lekárom, ktorý vám môže odporučiť jemné depilačné prípravky.

Laserová epilácia

Odstránenie chlpov laserom sa považuje za trvalé riešenie. Koncentrovaný svetelný lúč neničí iba samotné chlpy, ale aj folikuly, z ktorých vyrastajú. Procedúra sa vykonáva v špecializovaných dermatologických salónoch. Existujú aj domáce laserové epilátory, no ak vám záleží na kvalite výsledku, radšej choďte k profesionálom.

Laserová epilácia je najdrahšia zo spomínaných metód a aby ste sa skutočne zbavili ochlpenia, treba ju absolvovať viackrát. Niekedy sa dokonca permanentné odstránenie chlpov ani nepodarí dosiahnuť, ale budú rásť tenšie, menej výrazné a v menšom počte. (2)

laserová epilácia mužských chĺpkov
Laserova epilácia patrí k najdrahším metódam odstránenia chĺpkov v intímnej oblasti

Holenie žiletkou krok za krokom

Príjemný pocit hladkej kože v intímnych partiách je to, čo mnohých motivuje k pravidelnému holeniu penisu a jeho okolia. Tu je návod na to, ako sa pripraviť, oholiť a následne aj starať o pokožku.

Príprava

Hladké oholenie bez porezania nie je iba o samotných pohyboch žiletkou. Veľký vplyv na výsledok má aj to, ako sa pred holením pripravíte. V prvom rade je dobré pripomenúť, že žiletka by mala byť nová alebo poctivo vyčistená a vydezinfikovaná po predchádzajúcom použití.

Teraz k príprave samotných chlpov. Ak sú chlpy dlhé, určite je dobré ich najprv skrátiť elektrickým strojčekom, prípadne nožnicami. Vďaka tomu sa nebudú nepríjemne zachytávať do žiletky. Následne odporúčame sprchu alebo krátky kúpeľ v teplej vode. Chlpy sa tak zjemnia a žiletke budú klásť menší odpor. Dávajte však pozor na pridlhý čas vo vode. Ak sa vám na koži vytvoria záhyby typické pre dlhý pobyt vo vode, zvyšujete riziko porezania.

Ďalej prichádza na rad holiaca pena, ktorá je v prípade holenia penisu, miešku a ich okolia absolútnou nutnosťou. Keďže ide o jemnú a citlivú kožu, môžu vám pomôcť aj oleje určené na aplikáciu pred holením. Aplikujú sa pred penou, aby ešte viac zjemnili chlpy a umožnili hladší chod žiletky po koži.

pena na holenie
Pri holení penisu, miešku a okolitých častí nezabúdajte na holiacu penu

Holenie

Keď je pena nanesená, nastáva čas na holenie. Postupujte pomaly, s jemnosťou a žiletku často oplachujte. Snažte sa holiť v smere rastu chlpov, aby ste zbytočne nedráždili pokožku. Ak sa chcete vyhnúť porezaniu, kožu pred oholením napnite. Celý proces by sa dal rozdeliť na 3 hlavné časti:

  • Penis – jednou rukou si ho pridržte a zľahka natiahnite tak, aby sa koža napla. Ak penis nasmerujete doľava, získate pohodlný prístup k napnutej koži na pravej strane, a naopak. Mnohým mužom pri holení pomáha erekcia, ktorá napne kožu na penise a zjednoduší manipuláciu.
  • Miešok – tu treba postupovať obzvlášť pomaly a opatrne. Koža v tejto oblasti je veľmi voľná a počas holenia môže meniť tvar. Používajte preto veľa krátkych ťahov žiletkou.
  • Okolie – tu už záleží na vašom ochlpení alebo preferenciách, ako ďaleko zájdete. Niektorým mužom stačí oholiť oblasť nad penisom a záhyby medzi mieškom a stehnami. Iní si holia aj vnútorné strany stehien, oblasť medzi análnym otvorom a mieškom, prípadne okolie análneho otvoru. Môže chvíľu trvať, kým nájdete tú správnu polohu. Napnutie kože a následný prístup so žiletkou môže vyžadovať trochu flexibility a zrkadlo bude rozhodne vaším užitočným kamarátom.
muž bez ochlpenia na hrudi
Vrátane penisu si často muži holia aj iné časti tela

Starostlivosť o oholenú pokožku

V prípade brady a fúzov väčšina mužov použije vodu po holení, a tým je proces ukončený. Intímne partie sú však trochu odlišné, preto sa vám odvďačia za jemnejšie a citlivejšie ošetrenie. Klasickú vodu po holení radšej vynechajte. Mnohé z nich obsahujú látky, ktoré by mohli kožu na miešku alebo penise ešte viac podráždiť.

Lepšou alternatívou sú balzamy špeciálne určené na starostlivosť o intímne partie po oholení. Bývajú založené na látkach, ako aloe vera a olej z čajovníka, ktoré koži doprajú prírodnú dezinfekciu a výživu. Ak máte problém s vyššou vlhkosťou v okolí miešku, použite telový púder. Vyhnete sa tak riziku vzniku zaparenín a podráždeniu pokožky trením pri chôdzi. (1)

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

Zhrnutie

Ako môžete vidieť, holenie penisu a jeho okolia nie je nič komplikované. Pokiaľ chlpy a pokožku správne pripravíte a následne postupujete trpezlivo a pomaly, nie je dôvod na obavy. Ak vo vás pomyslenie na žiletku v okolí penisu stále vyvoláva zlý pocit, pokojne siahnite po inej alternatíve.

Zdroje:

(1) How to shave your balls safely – https://www.shavers.co.uk/blog/how-to-shave-your-balls-safely-2/

(2) The Manscaping Guide to Healthy, Well-Groomed Pubic Hair – https://www.healthline.com/health/mens-health/manscaping-pubic-hair-tips

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.