Pánske a dámske feromónové parfumy – Ako účinkujú?

Pri snahe o zaujatie osoby opačného pohlavia hrajú čuchové vnemy veľmi dôležitú úlohu. Preto nie je dôležité iba to, ako sa správame a ako vyzeráme, ale aj to, ako voniame. Vône a pachy sú totiž významnou súčasťou toho, ako pôsobíme na iných ľudí. A obzvlášť to platí, keď sa hovorí o feromónoch.

V tomto článku vám priblížim feromónové parfumy (či nesprávne feromónové parfémy alebo feromónové voňavky) známej značky Zerex, no ešte predtým vám vysvetlím, ako feromóny pôsobia a ako ich používať na maximalizáciu vašej šance na úspech.

Prečo sú parfumy dôležité?

Náš telesný pach naozaj výrazne ovplyvňuje, ako na nás ostatní ľudia reagujú. Vplýva na každú osobnú interakciu s iným človekom, vďaka čomu má potenciál ovplyvniť prakticky každý aspekt života. Obzvlášť to platí v oblasti sexuality a intímnych vzťahov.

Niekedy môže byť ťažké opísať, prečo vlastne priťahujeme osoby opačného pohlavia, no je prakticky isté, že vôňa (respektíve telesný pach) je jednoznačne jedným z faktorov ovplyvňujúcich príťažlivosť.

Parfumy dokážu zmeniť spôsob, akým vplývame na čuchové receptory ostatných ľudí. Taktiež môžu ovplyvniť to, ako vnímame našu vlastnú vôňu, vďaka čomu môže zvýšiť naše sebavedomie a celkovo zlepšiť našu náladu. A aj v tom spočíva ich sila. Keď sa človek cíti sebavedomo, tak tak aj pôsobí. A sebavedomie je príťažlivé.

Parfumy obohatené o feromóny sľubujú ešte lepší účinok, ktorý vám priblížim v tomto článku.

Čo sú to feromóny a ako pôsobia?

Feromóny sú látky vylučované jedným jedincom, ktoré následne vyvolávajú nejakú formu sociálnej odpovede u jedincov rovnakého druhu. Ich názov je vytvorený zo starogréckeho slova „phero“ (prenášať) a slova „hormón“. Feromóny sú teda látky, ktoré sú schopné správať sa ako hormóny, no sú vylučované z organizmu a vnímané inými jedincami, vďaka čomu ich je možné považovať za určitú formu komunikácie.

Oblasť feromónov u ľudí zatiaľ nie je dostatočne preskúmaná, avšak u iných živočíšnych druhoch už bol preukázaný ich účinok. Napríklad u hmyzu sú často feromóny jediným druhom komunikácie medzi jedincami rovnakého druhu, čo je jasný dôkaz ich biologického významu.

Existujú viaceré druhy feromónov, ktoré sa často rozlišujú podľa ich významu a funkcie, no v súvislosti s človekom sa väčšinou spájajú takmer výlučne so sexualitou a vzťahmi. V prírode pohlavné feromóny väčšinou slúžia na signalizáciu toho, že jedinec je pripravený na párenie. U ľudí ich účinky ešte nie sú detailne preskúmané, no už boli viacerými štúdiami otestované.

Zaradenie biologicky produkovaných látok medzi feromóny nie je úplne jednoznačné. Nižšie uvediem látky, ktoré sú považované za najdôležitejšie sexuálne feromóny u mužov a u žien.

Mužské feromóny

Ako som už uviedol, je ťažké jasne vymedziť, ktoré látky fungujú ako feromóny a ktoré nie. Spomeniem však niektoré mužské feromóny, ktoré podľa dostupných informácií vplývajú na ženy.

Androstenón je vylučovaný iba mužskými organizmami a na ženy pôsobí vábivo. Okrem iného sa dokonca tvrdí, že zlepšuje ich náladu. Výsledky štúdií naznačujú, že androstenón pôsobí na ženy rozlične, v závislosti na tom, v akom štádiu menštruačného cyklu sa práve nachádzajú. Najintenzívnejšie pôsobí počas ovulácie. Podľa dostupných informácií vyvoláva dojem dominantnosti a mužnosti.

Androstenol tiež pôsobí na ženy, no na rozdiel od vyššie uvedeného androstenónu pôsobí naopak. Namiesto pocitov dominantnosti vyvoláva u žien pocit, že muž je „dostupnejší“ a nepôsobí tak zastrašujúco.

Androstadienón podľa všetkého pôsobí na limbický systém, čo je časť mozgu, ktorá ovplyvňuje správanie. Na ženy pôsobí pozitívne a zlepšuje ich náladu. Okrem toho sa mu prisudzuje schopnosť znižovať nervozitu, napätie a ďalšie podobné pocity u žien. Ak to je pravda, tak sa žena pri vás bude cítiť pohodlnejšie, čo vám určite iba prospeje.

Ženské feromóny

Feromóny u žien nie sú spomínané tak často, ako mužské feromóny. Možno to bude tým, že muži majú častejšie problém uspieť u opačného pohlavia. To však vôbec neznamená, že by ženské feromóny neexistovali alebo neovplyvňovali správanie mužov aj žien.

Žena s feromónovým parfumom by sa mala cítiť ženskejšie a príťažlivejšie, vďaka čomu bude pôsobiť sebavedomo a vďaka tomu ešte príťažlivejšie.

Ako nanášať parfumy s feromónmi?

Pri parfumoch je, samozrejme, dôležité, v akých množstvách a na aké miesta nášho tela ich aplikujeme. Pri parfumoch s feromónmi to platí obzvlášť. Odporúča sa ich aplikovať:

  • na krk,
  • za ušné lalôčiky,
  • na vnútornú stranu zápästia,
  • na hruď či dekolt,
  • na vnútornú stranu lakťov a kolien (hlavne u dám),
  • na členky a lýtka (taktiež hlavne u dám).

Pri parfumoch s feromónmi (aj bez nich) je potrebné pamätať na to, že všetkého veľa škodí. Preto ich určite neaplikujte na všetky z vyššie uvedených častí tela. Inak vám hrozí, že vám ich účinky skôr uškodia, ako pomôžu. Taktiež sa neodporúča parfumy rozotierať a trieť o seba časti tela, na ktoré ste ho naniesli.

Ideálnym časom na nanesenie parfumov s feromónmi je po osprchovaní sa. Sprcha z vás zmyje všetky nazbierané pachy a vône, čím vytvorí ideálne prostredie na to, aby váš parfum naozaj vynikol.

Pánske parfumy Zerex

Pod značkou Zerex, ktorá je známa hlavne kvôli jednému z najrozšírenejších potravinových doplnkov na podporu erekcie, sa predávajú aj feromónové parfumy, ktoré vám podľa výrobcu pomôžu uspieť u opačného pohlavia.

Zerex feromónové parfumy

Momentálne sú testovacie balenia feromónových parfumov Zerex vypredané.

V produktovej rade určenej pre pánov sa nachádzajú celkom tri parfumy obsahujúce feromóny pre mužov, z ktorých by mal každý vytvárať u ostatných ľudí iný dojem.

Zerex Gentleman

Zerex popisuje parfum Zerex Gentleman ako „mužnú vôňu stvorenú pre decentné, vážne a dôležité situácie“. Vyznačuje sa tónmi škorice, citrusov, drevín, ruže a jemnou vôňou kože. Jednoducho, decentná vôňa pre správneho gentlemana.

Zerex Hunter

Zerex Hunter je energický parfum plný nádychov vzácnych drevín ako céder, santalové drevo či olivové drevo. Aj do vône Zerex Hunter je pridaný nádych škorice, ako aj klinčeka a citrusov. Drevitá vôňa je vhodná pre mužov, ktorí majú radi prírodu a radi sa v nej pohybujú.

Zerex Sport

Zerex Sport je energická a svieža vôňa charakteristická nádychmi citrusov a kvetov. Citrusy a kvety sú svieže a priam z nich srší energia. Zerex Sport je teda určený pre každého aktívneho a duchom mladého muža.

Dámske parfumy Zerex

Aj dámy si môžu vybrať z troch rôznych parfumov od Zerexu. V ponuke sú parfumy pre elegantné, zmyselné a energické ženy s obsahom feromónov pre ženy.

Zerex Destiny

S decentnými tónmi kvetov, dreva a sladkého medu je Zerex Destiny určený špeciálne pre elegantné dámy. Ak chcete zaujať a zanechať práve takýto dojem, táto vôňa bude pre vás správnou voľbou z ponuky feromónových parfumov Zerex.

Zerex Sensual

Kým Zerex Destiny je pre elegantné dámy, Zerex Sensual je parfum určený pre zmyselnú ženu. Vďaka tónom kaktusového kvetu, jazmínu a ruže má vyvolávať pocity neodolateľnosti a zmyselnosti.

Zerex Desire

Zerex Desire je „športový“ parfum z ponuky tejto značky. Vďaka energickým tónom ovocia a citrusov je ideálny pre aktívnu ženu, ktorá chce pôsobiť energicky, športovo a mlado.

Účinkujú feromónové parfumy naozaj tak, ako sľubujú?

Voči prezentovaným účinkom feromónov u ľudí je častá kritika, podľa ktorej majú prirodzene vylučované feromóny u každého jedinca unikátne zloženie. Preto môže byť komplikované navodiť požadovaný účinok akýmkoľvek štandardizovaným zložením, ktorý by mohli feromónové parfumy obsahovať. Kvôli tomu, že táto oblasť zatiaľ nie je dostatočne preskúmaná, však nie je možné s istotou povedať, ako to skutočne je.

Feromónové parfumy značky Magnetifico

Feromónové parfumy značky Magnetifico

Ako tomu už býva, pri vôňach (a teda aj feromónoch) je vplyv na iných ľudí vo veľkej miere individuálny. Preto naozaj zistiť, ako na vaše okolie pôsobí akýkoľvek parfum, môžete až po tom, ako ho vyskúšate na vlastnej koži. Pri parfumoch toto tvrdenie platí doslovne. 🙂

Zdroje:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist