Venušine guličky: všetko dôležité, čo o nich potrebujete vedieť

0

Venušine guličky vznikli už v 5. storočí nášho letopočtu. Sú teda nepochybne overené časom a dodnes sú veľmi obľúbenou erotickou hračkou. Pôvodne sa využívali v Japonsku na zlepšenie pôžitku mužov pri sexe, keď boli vložené v ženskej vagíne počas penetrácie. Prínosy venušiných guličiek neskôr ocenili aj ženy, pretože po ich zasunutí do vagíny dokážu posilňovať svaly panvového dna. Ženy to dosiahnu tak, že sa snažia guličky udržať vo vnútri vagíny. Nielenže to posilňuje svaly panvového dna, ale má to priaznivé účinky aj na ženský orgazmus.

Ak si myslíte, že väčšie guličky sú určené pre skúsenejších užívateľov, tak ste na omyle. V tomto prípade je to presne naopak. Väčšie guličky sú pre začiatočníkov, a tie menšie pre pokročilých.

Označujú sa viacerými názvami. Môžete sa stretnúť napríklad s názvami geisha guličky, guličky lásky alebo kegelove guličky. Vo všetkých prípadoch sa však jedná o to isté. V obchodoch nájdete rôzne typy venušiných guličiek. Môže sa líšiť ich vzhľad, ale aj funkcia. Tento článok vám prináša súhrn tých najdôležitejších informácií o venušiných guličkách a tipy, ktoré vám pomôžu pri ich kupovaní.

Čo sú to venušine guličky?

Venušine guličky sú obľúbenou erotickou hračkou a sú určené predovšetkým pre ženy. Jednoducho sa zasúvajú do vagíny. Ich hlavnou funkciou je posilnenie svalov panvového dna u žien, čo vedie k väčšiemu pôžitku pri sexe. Okrem toho sa používajú aj na riešenie niektorých zdravotných problémov, akým je napríklad problém s únikom moču u žien.

PREDAJ VENUŠINÝCH GULIČIEK
RužovýSlon

Niektorí ľudia si pletú venušine guličky s análnymi guličkami. Sú to však dva rozdielne produkty a ich využitie je úplne odlišné.

ružové venušine guličky pre ženy
Venušine guličky majú pre ženy viacero benefitov, nielen v sexuálnej oblasti

Venušine guličky sú zvyčajne dve, existujú však rôzne modely. Dôležitá je pri nich predovšetkým veľkosť, prípadne aj ich hmotnosť. Pre niektoré ženy je už samotné nosenie venušiných guličiek vzrušujúce a podľa niektorých príbehov ním dokážu dosiahnuť aj orgazmus. 

Výhody venušiných guličiek

Na prvý pohľad sa vôbec nezdá, čo tieto nenápadné guličky dokážu dosiahnuť. Majú priaznivé účinky na zdravie a na sexuálny život. Poďme si to rozobrať podrobnejšie.

Posilnenie svalov panvového dna

Svaly panvového dna u žien vo vyššom veku alebo po pôrode strácajú silu. Pravidelné používanie venušiných guličiek pomáha tieto svaly znovu posilniť. Posilnenie svalov panvového dna je dôležité nielen zo zdravotných dôvodov, ale aj pre skvalitnenie orgazmov u žien. Práve vďaka tomu sú venušine guličky jednou z najobľúbenejších ženských erotických hračiek.

Riešenie problémov s únikom moču

Niektoré ženy vekom môžu stratiť kontrolu nad únikom moču. Venušine guličky pomáhajú túto kontrolu znovu získať.

Stimulácia mužov

Ako sme spomínali v úvode, venušine guličky pôvodne používali muži pre ich lepšiu stimuláciu pri sexe. Ak to umožňuje veľkosť guličiek, tak ich je možné vložiť do vagíny aj počas sexu, čo prináša intenzívnejšiu stimuláciu na penis.

Stimulácia žien

Okrem zdravotných výhod prinášajú venušine guličky ženám aj sexuálnu stimuláciu. Ženy si ich jednoducho vložia do vagíny a pri ich pohyboch sa hýbu aj guličky, čo môže viesť k slastným pocitom a niekedy až k orgazmu. Ženy sú v tomto často veľmi odvážne. Guličky nosia pri cestovaní, prechádzke, nákupoch alebo v práci.

orgazmus ženy
Pohyb guličiek vo vagíne môže viesť k orgazmu

Pružnosť vagíny

Strata pružnosti vagíny je ďalší z problémov, s ktorými sa stretávajú ženy vo vyššom veku alebo po pôrode. Vagína je menej pružná a nedokáže vyprodukovať prirodzenú lubrikáciu. Venušine guličky poskytujú neustálu stimuláciu vagíny, čo dokáže tieto problémy vyriešiť. Už po štyroch týždňoch ich pravidelného nosenia je vagína pružnejšia a sex je omnoho príjemnejší.

Typy venušiných guličiek

Modely s jednou guličkou

Je to základný model venušiných guličiek. Veľkosť guličky je primeraná a má na sebe lanko pre vytiahnutie. Je to skvelá voľba pre erotickú stimuláciu aj pre kegelove cviky.

Dvojité venušine guličky

Sú to dve guličky navzájom spojené lankom, zvyčajne silikónovým. Tento model je skvelý pre spevnenie svalov panvového dna a pre zlepšenie orgazmov. Niektoré guličky z tvrdších materiálov je počuť, keď do seba narazia, čo môže byť vďaka adrenalínu ešte vzrušujúcejšie pri bežnom nosení.

dvojité venušine guličky v modrom prevedení
Dvojité venušine guličky zo silikónu

Guličky s vyššou hmotnosťou

Tieto guličky sú vyrábané z ťažších materiálov, akými sú sklo alebo chirurgická oceľ. Poprípade majú vo vnútri závažie a povrch je silikónový. Tento typ je vhodný pre skúsenejších užívateľov, pretože ich používanie je náročnejšie.

Vibrujúce guličky

Niektoré venušine guličky sú vybavené vibrujúcim telieskom, ktoré poskytuje intenzívnejšiu stimuláciu. Pre posilňovanie svalov panvového dna to však nemá veľký význam.

Venušine guličky bez vzájomného spojenia 

Jedná sa zvyčajne o dve samostatné guličky, ktoré nie sú navzájom prepojené. Sú určené výhradne pre skúsené ženy, ktoré dokážu dobre ovládať panvové svaly. S týmito guličkami dokážete posilňovať svaly panvového dna na vyššej úrovni, ako je to s bežnými venušinými guličkami.

PRODUKTY PRE INTÍMNE ZDRAVIE ŽIEN
Proerecta WOMEN
Femm passion libido
Erexan FEMINA

Ako môžem venušine guličky používať?

Venušine guličky môžete používať pri viacerých príležitostiach s rôznymi účelmi. V prvom rade sú určené na využitie pri kegelových cvikoch, no pri dlhšom nosení poskytujú aj sexuálnu stimuláciu, čo sa niektorým ženám páči. Niektoré ženy nosia venušine guličky aj pri sexe, čo je tiež možné.

Rôzne modely venušiných guličiek sa používajú trochu odlišne. Pri jednej z najstarších metód používania venušiných guličiek potrebujete dve guličky. Prvá, dutá gulička sa vloží do zadnej časti vagíny až ku krčku maternice. Druhá gulička, ktorá je ťažšia, sa zasunie k prvej guličke tak, aby sa navzájom dotýkali. V tejto pozícii guličky vytvárajú jemné vibrácie aj pri tých najmenších pohyboch. Niektoré ženy si to užívajú v hojdacom kresle, na ktorom sa hojdajú dopredu a dozadu, čo im poskytuje pôžitok.

Materiály

Chirurgická oceľ

Tento materiál sa používa na rôzne zdravotnícke zariadenia, pretože sa jeho povrch bez pórov veľmi jednoducho sterilizuje aj pri extrémnych teplotách. Navyše je pre kontakt s ľudským telom úplne bezpečný. Venušine guličky s chirurgickej ocele majú vyššiu hmotnosť, čím dochádza k intenzívnejšiemu posilňovaniu svalov panvového dna. Guličky z tohto materiálu je možné nosiť aj počas celého dňa.

ABS Plast

Je to tvrdý plast, ktorý je zároveň ľahký. Vnútro však môže byť vyplnené závažím. Tento materiál sa čistí jednoducho, no nedá sa sterilizovať vriacou vodou. ABS plasty sú bezpečné pre kontakt s ľudským telom a neobsahujú toxické chemikálie.

Sklo

Sklo je svojimi vlastnosťami veľmi podobné chirurgickej oceli. Je možné ho sterilizovať vriacou vodou. Nemá žiadne póry ani zápach a má vyššiu hmotnosť. Aj sklenené guličky sú vhodné na dlhšie nosenie.

Silikón

Mnohé venušine guličky sú vyrobené zo silikónu. Zvyčajne aj malé lanká, ktoré spájajú dve guličky dohromady sú silikónové. Tento materiál je možné sterilizovať rovnako ako sklo a chirurgickú oceľ. Na povrchu nemá póry, nemá zápach a neobsahuje toxické materiály. Silikón sa však neodporúča na dlhé nosenie.

silikónové venušine guličky
Silikónové guličky je možné bez komplikácií sterilizovať

Ako si vybrať venušine guličky

Výber venušiných guličiek nie je až taký náročný, ako je to u niektorých iných erotických hračiek. Rozdiely medzi jednotlivými guličkami totiž nie sú až také zložité. Stále však musíte zvážiť niekoľko faktorov, aby ste nakoniec nekúpili mačku vo vreci.

V prvom rade by ste si mali všímať cenu. Niektoré venušine guličky sú naozaj drahé. Vyššia cena však nemusí znamenať, že sú značne lepšie. Vyhľadajte si recenzie na konkrétne produkty a vyberajte si radšej modely od obľúbených a známych výrobcov, pokojne za dostupnejšie ceny.

Pri venušiných guličkách je dôležitá predovšetkým ich veľkosť. Väčšie guličky sú vhodné najmä pre začiatočníkov, pretože ich udržíte na mieste s vynaložením menšieho úsilia. Postupne môžete prechádzať na guličky pre skúsenejších užívateľov. Najmenšie guličky môžu mať priemer pod 2,5 cm a tie najväčšie okolo 10 cm. Záleží aj na celkovej dĺžke guličiek spolu s lankom, ktoré spája guličky navzájom. Je len na vás, čo vám viac vyhovuje.

PREDAJ VENUŠINÝCH GULIČIEK
RužovýSlon

Pre začiatočníkov taktiež odporúčame guličky bez závažia. Čím sú guličky ťažšie, tým náročnejšie je udržať ich na mieste.

Je veľmi dôležité vybrať si aj vhodný materiál. Tých je mnoho, no my odporúčame predovšetkým guličky zo skla a chirurgickej ocele. Tieto materiály sú totiž najbezpečnejšie pre kontakt s ľudským telom a môžu sa nosiť aj na dlhšie obdobie.

Silikónové modely sú vhodné najmä pre začiatočníkov, pretože sú ľahšie. Tie však neodporúčame nosiť po dobu niekoľkých hodín či celého dňa.

Tipy na čistenie a skladovanie

Čistenie venušiných guličiek by malo byť veľmi jednoduché pri dodržaní jednej zásadnej veci. A tou je, že by nemali byť nikdy vkladané do análneho otvoru, v ktorom sa nachádza obrovské množstvo baktérií.

Odporúčané materiály, ktorými sú sklo, chirurgická oceľ a silikón, umožňujú rýchle a efektívne čistenie. Sklenené a oceľové guličky nemajú lanko, ktoré ich spája, a preto je ich čistenie ešte jednoduchšie. Guličky jednoducho stačí umyť teplou vodou a antibakteriálnym mydlom. Pokojne ich potom môžete dať do umývačky riadu, kde sa sterilizujú.

čistenie venušiných guličiek
Venušine guličky je potrebné pravidelne umývať teplou vodou, prípadne sterilizovať

Potom ich dôkladne utrite s čistou handričkou a odložte do ich pôvodného obalu. Renomovaní výrobcovia poskytujú ku guličkám aj krabičky na uskladnenie.

Pri silikónových guličkách postupujte rovnako. Dôkladne ich ale prezrite, či na povrchu nemajú škrabance alebo iné poškodenie silikónu. Po umytí ich taktiež môžete vložiť do umývačky riadu. Guličky môžete sterilizovať aj ponorením do vriacej vody na niekoľko minút. Pri skle to však robte len vtedy, ak je to uvedené v návode od výrobcu. Sklo a chirurgická oceľ vo všeobecnosti zvládajú extrémne teplo lepšie ako silikón (záleží na type skla). Po vysušení môžu byť silikónové guličky na dotyk lepkavé, a preto použite púder na erotické hračky.

Po dôkladnom umytí a zabalení, guličky odložte na suché a chladné miesto. Pri správnej údržbe a dodržaní všetkých odporúčaní vám venušine guličky budú slúžiť dlhé roky. Sú jednoducho úžasné.

Bezpečnosť pri používaní venušiných guličiek

Na prvý pohľad sa zdá, že venušine guličky po vložení do vagíny skĺznu príliš hlboko a stratia sa v nej. V skutočnosti to však nie je možné, aby zašli až príliš hlboko. Tento problém je typický skôr pre análne korálky.

Väčším problémom však je, ak sa to s posilňovaním svalov panvového dna preženie. Po každom cvičení si musia svaly oddýchnuť. Platí to pre všetky svaly v našom tele. Regenerácia je nesmierne dôležitá.

posilnenie svalstva panvového dna
Guličky síce posilňujú svalstvo panvového dna, no nemožno ich používať stále

Niektoré ženy nosia venušine guličky po dlhý čas, čo môže svaly panvového dna nadmerne namáhať a môže to viesť k vaginálnym infekciám. Práve kvôli tomu odporúčame na dlhšie nosenie používať guličky zo skla alebo chirurgickej ocele. Ani s nimi to však nepreháňajte.

Pre začiatočníkov sme zhrnuli niekoľko základných odporúčaní pri používaní venušiných guličiek:

  • Používajte lubrikačný gél.
  • Ľahnite si a guličky vkladajte, až keď sa úplne uvoľníte.
  • Stiahnite svaly, aby ste guličky udržali vo vnútri.
  • Keď si na ten pocit zvyknete, môžete sa postaviť a nosiť ich aj pri chôdzi.
  • Neskôr po získaní skúseností si nemusíte pri vkladaní guličiek ľahnúť.

Keď sa venušine guličky používajú pre sexuálnu stimuláciu, nemali by byť vo vagíne vložené dlhšie ako šesť hodín. Inak to môže viesť k tlaku na močovú trubicu.

Guličky bez spájajúceho lanka sa vo vagíne síce nestratia, no môžu vo vnútri ostať dlhšie, ako by sa očakávalo. Ľahké silikónové guličky s lankom sú pre takéto prípady skvelé, pretože je možné ich kedykoľvek jednoducho vytiahnuť.

Čo ešte zvážiť?

Kvalita

V obchodoch narazíte na mnoho lacných imitácií venušiných guličiek. Mali by ste sa im radšej vyhýbať. Po krátkom čase sa na nich začnú objavovať známky opotrebenia.

Alergické reakcie

Odporúčame kupovať výrobky len od spoľahlivých výrobcov a predajcov. Vyhnete sa tak materiálom, ktoré môžu spôsobovať alergické reakcie, akými sú svrbenie a pálenie v oblasti vagíny. Ak budete pozorovať tieto príznaky, ihneď prestaňte konkrétne guličky používať.

Čistenie

Aj keď sa venušine guličky používajú len vo vagíne, vyberajte si radšej materiály, ktoré je možné jednoducho sterilizovať. Hladké povrchy sa čistia omnoho jednoduchšie.

Lubrikačný gél

Pri používaní venušiných guličiek používajte aj dostatočné množstvo lubrikačného gélu. Dávajte si ale pozor, aký lubrikant používate. Ak máte silikónové guličky, nikdy nepoužívajte silikónový lubrikačný gél. Lubrikanty na vodnej báze veľmi rýchlo vyprchajú, a preto nie sú vhodné pri dlhšom nosení guličiek. Pri guličkách zo skla a chirurgickej ocele nemusíte používať priveľa lubrikantu, pretože ich povrch je prirodzene hladký a klzký.

PREDAJ LUBRIKAČNÝCH OLEJOV
RužovýSlon

Záver

Venušine guličky patria medzi obľúbené erotické hračky, ktoré ľudia používajú už stáročia. Ich primárnou funkciou je obnova a udržanie zdravia vagíny a svalov panvového dna u žien, najmä po pôrode či vo vyššom veku. Často sú spájané s kegelovými cvikmi. Tieto zdravotné benefity v konečnom dôsledku vedú aj ku kvalitnejšiemu sexu a orgazmu. Funkciou venušiných guličiek je ale aj priama sexuálna stimulácia. Mnohé ženy si ich nosenie totiž užívajú.

Pri výbere je dôležité siahnuť po správnej veľkosti, type, materiáli a hmotnosti guličiek. Ich používanie je úplne bezpečné a údržba a čistenie sú pomerne jednoduché. Ženy, ktoré ich ešte neskúsili, by to mali rozhodne napraviť.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.