Výsledky výskumov naznačujú, že muži trpiaci psoriázou môžu mať vyššiu pravdepodobnosť vzniku erektilnej dysfunkcie, ako aj iných sexuálnych porúch. Tieto problémy sa najviac vyskytujú u mužov staršieho veku.

Toto spojenie môže byť spôsobené viacerými príčinami. Psoriáza je spájaná s viacerými ochoreniami, ktoré sú zároveň spojené aj s erektilnou dysfunkciou. Ide napríklad o:

Zároveň môže spôsobovať psychické problémy a tým aj poruchy erekcie. Psoriáza poškodzuje pokožku a tým ovplyvňuje to, ako muž vyzerá. Preto môže strácať svoju sebadôveru a napríklad sa obávať, že stav jeho pokožky odradí potenciálnu partnerku. Psychika je pre sexuálny život nesmierne dôležitá.

Ak trpíte psoriázou, ktorá zároveň ovplyvňuje váš sexuálny život, obráťte sa na vášho lekára. Mnohé sexuálne problémy sú liečiteľné. Zároveň by vám mohla pomôcť terapia, a to hlavne v prípade, ak sú sexuálne problémy spôsobené psychickými príčinami.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii