Poloha 69: Aká je úloha muža a čo robí žena?

0

Poloha 69 je jednou z najobľúbenejších sexuálnych polôh na svete. To aj napriek tomu, že pri tejto polohe nedochádza k vniknutiu penisu do vagíny. Je tak obľúbená, pretože obaja partneri pri nej dostanú dostatok orálneho uspokojenia.

Pri tejto polohe si ľahnete bokom na posteli opačne, ako váš partner, ktorý si tiež ľahne bokom vedľa vás. Vaša hlava tak bude priamo pri jeho penise a semenníkoch a jeho hlava bude priamo pri vašej vagíne. Vy potom začnete partnera fajčiť, pri čom si môžete pomáhať aj rukami, zatiaľ čo on bude uspokojovať svojimi ústami vás. Najlepšie na tom je, že takéto vzájomné uspokojovanie si užívate obaja súčasne a je to omnoho intímnejšie, ako klasické milovanie.

Čo robí žena pri polohe 69?

Pri tejto polohe jednoducho uspokojíte partnera ústami tak, ako to robíte bežne. Pre dosiahnutie toho najlepšieho pôžitku môžete používať rôzne spôsoby. Nezabúdajte pri tom na jeho semenníky. Ak už nebudete ústami vládať alebo vás začnú bolieť, pokojne pokračujte rukami.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

Čo robí muž pri polohe 69?

Úlohou muža je orálne uspokojovať ženu. Ak mu to veľmi nejde, tak sa mu pokúste naznačiť, ako to má robiť. Bolo by však divné, kebyže mu presne hovoríte, čo má robiť, ako keby ste boli jeho učiteľka. Skúste mu to prirodzene naznačovať počas sexu. Keď vás bude jazykom stimulovať na správnom mieste, tak mu povedzte: „Áno presne tam!“ alebo „To je skvelé!“. Môžete pri tom používať aj nemravné slová, ktoré pri sexe nie sú nikdy na škodu. Váš partner pri tejto polohe môže používať aj svoje prsty.

muž ide uspokojiť ženu
Muža môžete počas sexu jemne navigovať, ktoré dotyky vás najviac vzrušujú

Negatíva polohy 69

Poloha 69 má aj svoje úskalia. Nižšie prikladáme krátky zoznam tých najznámejších:

 • Chýbajúca romantika, nakoľko táto poloha neponúka očný kontakt
 • Nesústredenosť, keďže v jeden moment prijímate i poskytujete orálny sex
 • Výškový rozdiel dokáže túto polohu príliš skomplikovať
 • Obavy o dostatočnú hygienu, ktoré sú opodstatnené vždy, obzvlášť pri orálnom sexe
 • Vyššia pravdepodobnosť úrazu, keď sa jeden z partnerov pozabudne (kolená, lakte)
 • Obmedzený prísun vzduchu pri variante, keď je jeden partner na druhom
 • Nedostatočný výhľad na partnera
 • Horšia počuteľnosť vzdychov, výkrikov či usmernení od partnerky

Poloha 69 a praktické odporúčania

Ako sme spomínali, poloha 69 je veľmi obľúbená. Preto sme zozbierali zopár rád a tipov od ľudí, ktorí s ňou majú mnoho pozitívnych skúseností.

 • Poloha 69 je skvelá ako predohra pred sexom.
 • Nemusíte pri nej ležať len na boku. Môžete si ľahnúť na chrbát, zatiaľ čo váš partner bude nad vami na kolenách alebo navrchu môžete byť aj vy.
 • Pri fajčení partnerovho penisu ho môžete chytiť pri koreni, aby vám nezašiel príliš hlboko do hrdla.
 • Pre intenzívnejšiu stimuláciu vás môže partner chytiť okolo pásu a pritiahnuť si a podržať pri sebe.
 • Ak vás neláka bozkávanie sa po tejto polohe, tak si môžete dať žuvačku alebo mentolové cukríky pre prekrytie chutí.
 • Ak cítite, že sa blíži váš orgazmus, tak vyberte partnerov penis z úst. Pri orgazme totiž ľudia často zvierajú čeľuste. Rozhodne by ste pri tom nechceli mať jeho penis vo vašich ústach.
 • Keď váš partner zvykne dosiahnuť vrchol celkom rýchlo, tak ho najprv nechajte nech istý čas stimuluje len on vás. Začnite ho fajčiť až neskôr, vďaka čomu si užijete obaja.
žena v posteli
Partnerov penis sa snažte držať pri koreni, aby nezašiel príliš hlboko do vnútra vášho hrdla

Záver

Polohu 69 obľubuje drvivá väčšina ľudí, či sú to ženy alebo aj muži. Môžete vyskúšať rôzne variácie a na rôznych miestach. Fantázii sa medze nekladú.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.