Sexualita je pre muža nesmierne dôležitá. A to nie len z fyzického hľadiska, ale aj z toho psychického. Množstvo mužov priamo spája sexualitu so svojou identitou, sebadôverou a sebaúctou, kvôli čomu môže byť impotencia pre psychiku nesmierne nepríjemnou záležitosťou.

Sebadôvera muža pri impotencii

Sebadôvera muža pri impotencii je značne narušená

Kvôli problémom s erekciou môže muž nie len stratiť dôveru v to, že dokáže uspokojiť svoju partnerku, ale aj svoju celkovú sebadôveru. Medzi mužmi s impotenciou sú veľmi časté psychické problémy ako depresia či úzkosť, ktoré dokážu negatívne ovplyvniť všetky aspekty ich života.

Zlepšenie kvality erekcie efektívnou liečbou môže sebadôveru značne zvýšiť

Podľa výskumu z roku 2013 môže efektívna liečba impotencie a s ňou spojené zlepšenie kvality erekcie viesť k podstatným zlepšeniam v oblasti sebadôvery.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplnkov stravy na podporu erekcie. Najpredávanejšie sú tabletky Zerex. Najlacnejšie sú tabletky Erexan a v poslednom roku získali u mužov prudký nárast popularity tabletky eJoy.

Výskumu sa zúčastnilo 478 mužov, ktorí vyplnili dotazník týkajúci sa ich sebaúcty a vzťahov. Tento dotazník vyplnili raz pred začiatkom liečby impotencie a druhýkrát približne o 3 mesiace neskôr. Výsledky tohto dotazníka sa pohybujú na škále od 0 do 100. Muži s erektilnou dysfunkciou zaznamenali počas liečby ich ochorenia priemerne až 30-bodový nárast.

Komunikácia je kľúčová

Pre liečbu erektilnej dysfunkcie, ale aj pre zachovanie mužovej sebadôvery a sebaúcty je nesmierne dôležitá komunikácia s partnerkou. Podpora partnerky môže mužovi pri liečbe impotencie skutočne pomôcť.

Pomôcť dokážu samozrejme aj psychológovia, s ktorými môže muž svoje problémy do detailov prebrať.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii