Rozhodne. Partnerky hrajú pri problémoch s erekciou a ich riešení nesmierne dôležitú úlohu. Ich podpora môže partnerom pomôcť zbaviť sa impotencie rýchlejšie a efektívnejšie.

Výsledky viacerých štúdií ukazujú, že liečba problémov s erekciou je efektívnejšia, keď má muž podporujúcu partnerku. A keďže impotencia vyvoláva často u (nie len) dlhodobých partneriek veľmi nepríjemné pocity a zhoršuje ich sexuálny život, zlepšenie mužovho stavu je v záujme oboch zúčastnených strán.

Podpora partnerky je pri impotencii veľmi dôležitá

Podpora partnerky je pri impotencii veľmi dôležitá

Ako môže partnerka pomôcť

Partnerka môže pomáhať mnohými spôsobmi. Najdôležitejšia je však podpora a optimistický prístup k riešeniu spoločného problému. Podstatná je aj komunikácia s mužom. Impotencia je citlivá téma, ktorej by sa niektorí ľudia najradšej vyhli. Mužovi s erektilnou dysfunkciou však nesmierne pomôže, keď sa bude môcť o svojich problémoch porozprávať s niekým, komu skutočne dôveruje.

Navštívte s mužom lekára. Táto návšteva je pre neho veľmi stresujúca a pomôže mu, keď tam budete s ním. Taktiež dokážete pomôcť s diagnózou, pretože si možno uvedomujete niektoré veci, ktoré z pohľadu muža ostali nepovšimnuté.

Keď sa vám erektilnú dysfunkciu podarí spoločne s mužom prekonať, bude to úžasné pre váš sexuálny život. Zároveň vám to pomôže posilniť vzájomný vzťah, ktorý bude vďaka tomu silnejší než kedykoľvek predtým.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii