Erotická zoznamka: Ktoré zoznamky fungujú na Slovensku?

0

V dnešnej dobe je hľadanie vzťahov na online zoznamkách úplne bežné. Najmä v posledných rokoch, keď boli možnosti na stretávanie ľudí v baroch a kluboch obmedzené, sa zoznamky stali obľúbeným miestom na hľadanie partnerov. Internet ponúka široký výber aplikácií a stránok zameraných na zoznamovanie. V tomto článku sa zameriame na erotické zoznamky dostupné na Slovensku.

Pre koho sú erotické zoznamky určené?

Ako už vyplýva zo samotného názvu, erotické zoznamky spájajú ľudí, ktorí si chcú spríjemniť život nezáväzným sexom. Nemáte čas alebo chuť na dlhodobý vzťah a randenie, no chceli by ste niekoho na spoločné trávenie večerov plných vášne a erotiky? V tom prípade môžu byť zoznamky v tomto článku nástrojom, ktorý potrebujete. (1)

Erotické zoznamky na Slovensku

Slovensko síce nie je veľká krajina, no postupom času sa erotické zoznamky dostali aj na naše územie. Dnes už si môžete vyberať z rôznych aplikácií, ktoré sa odlišujú funkciami alebo cieľovou skupinou používateľov.

Tinder

Tinder je aktuálne najpopulárnejšou zoznamkou na celom svete. Táto aplikácia nebola pôvodne určená pre hľadanie nezáväzného sexu. Mnohí používatelia v nej dodnes vidia príležitosť na spoznanie dlhodobého partnera.

Avšak zoznamka Tinder má tri kľúčové vlastnosti, ktoré z aplikácie robia výborný nástroj na hľadanie partnera na jeden večer plný zábavy a erotiky. Jednoduché používanie, veľa profilov v každej časti sveta a efektívny systém spájania s ľuďmi z nej spravili obľúbenú zoznamku najmä medzi mladšími generáciami.

logo aplikácie Tinder
Tinder patrí k najpopulárnejším zoznamovacím aplikáciám

Zaujíma vás, na akom princípe Tinder funguje? Po registrácii si v aplikácii nastavíte, do akej vzdialenosti chcete hľadať nových ľudí. Následne sa vám začnú zobrazovať profily ľudí v okolí – fotka, meno a krátky popis. Podľa toho označíte, či sa vám osoba páči, alebo nie. Hlavnou výhodou je, že dvaja používatelia si môžu písať len vtedy, ak obaja aktívne prejavia sympatie tomu druhému. Vďaka tomu vás nebudú kontaktovať náhodní ľudia.

Bezplatná registrácia vám poskytne základné funkcie, vrátane chatovania priamo v aplikácii. Priplatiť si môžete napríklad za zviditeľnenie vášho profilu alebo triky, ako rýchlejšie nájsť partnera. (2)

Miestny Flirt

Ak nemáte problém za využívanie zoznamky platiť, Miestny Flirt môže byť správnym riešením. Základný účet vám umožňuje iba prijímať správy a vidieť, kto je práve online. Až pri prémiovom členstve získavate funkcie, ako:

  • odosielanie správ,
  • prehľad o návštevách na vašom profile,
  • otváranie fotiek v plnej veľkosti,
  • odomykanie súkromných fotiek ostatných členov.

Avšak to, že funkciu máte k dispozícii neznamená, že bude bezplatná. Negatívne recenzie tejto zoznamky opakovane spomínajú poplatok za každú odoslanú správu. Na Miestny Flirt si musíte kúpiť kredity, z ktorých sa vám po každom odoslaní správy jeden odčíta.

Prihlásenie/registrácia
Miestny flirt je platená zoznamka pre mužov a ženy

Na jednej strane v tom môžete vidieť snahu čo najväčšieho zárobku zo strany zoznamky. No treba si uvedomiť, že tieto poplatky odradia ľudí, ktorí využívanie zoznamky neberú vážne, snažia sa používateľov oklamať alebo si robia prostredníctvom správ reklamu. Je to akýsi filter, vďaka ktorému na Miestnom Flirte nájdete iba ľudí, ktorí chcú sex bez záväzkov rovnako ako vy. (3)

RADA ODBORNÍKA: Nechoďte na rande s osobou z online zoznamky bez videohovoru. Fotka, meno a popis profilu sa dajú jednoducho sfalšovať, no videohovor dokáže vo väčšine prípadov podvodníka odhaliť.

Badoo

Zoznamka Badoo sa princípom podobá na Tinder s tým rozdielom, že nemusíte čakať na potvrdenie z druhej strany, aby ste mohli posielať správy. Kvôli tomu si možno nájdete viac nechcených správ. Avšak táto nevýhoda je vyvážená množstvom používateľov. Tinder je známy najmä vo väčších mestách. Pomocou Badoo si však nájdete partnera na sex aj v menších mestách.

Veľkou výhodou Badoo na rozdiel od Tinderu je aj podrobnejší popis profilu, ktorý vidíte pri označovaní, či sa vám páči, alebo nie. Väčšina ľudí má v popise sexuálnu orientáciu, takže okamžite viete, či vôbec máte šancu.

Registrácia do zoznamovacej aplikácie Badoo
Badoo zoznamovacia aplikácia je rozšírená aj v menších mestách

Naopak, medzi nevýhodami by sa dalo spomenúť množstvo profilov, ktoré sa vám snažia ponúknuť podozrivé služby alebo pracovné miesta. Niekomu možno nebude vyhovovať možnosť písania správy ešte pred označením vzájomného záujmu. Našťastie, fotky sa dajú posielať, až keď vám druhý profil odpíše na vašu správu. Nemusíte sa teda obávať nechcených obrázkov. (2)

Tajné Flirty

Nemáte čas na budovanie dlhodobého vzťahu, ale chýba vám aktívny sexuálny život? Zoznamka Tajné Flirty vám poskytne všetko, čo potrebujete na rýchle a jednoduché hľadanie známosti na jednu noc.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

Platforma funguje na princípe predplatených kreditov bez nutnosti platenia za prémiové členstvo. Každý kredit môžete využiť buď na odoslanie jednej správy, alebo na odoslanie „žmurknutia“. Žmurknutie na tejto zoznamke slúži ako signál, že sa vám daná osoba páči.

Prihlásenie do erotickej zoznamky Tajné Flirty
Erotická zoznamka Tajné Flirty ponúka možnosť nájsť partnera na jednu noc

Opäť je diskutabilné, či sa oplatí do zoznamky investovať peniaze. Predsa len, dnes máme aplikácie, v ktorých si môžete partnera či partnerku na sex hľadať aj zadarmo. Vďaka spoplatneniu však máte menšiu šancu, že na erotickej zoznamke Tajné Flirty stretnete podvodníkov a nebezpečných ľudí. (1, 4)

TIP: Pred stretnutím s človekom z online zoznamky povedzte niekomu známemu, kam a na ako dlho idete. Taktiež si vyberajte miesta, kde sa pohybuje veľa ľudí.

Grindr

Grindr je erotická zoznamka, ktorá je populárna najmä v komunite gayov a bisexuálov. S ohľadom na orientáciu poskytuje podmienky, aké na vyššie spomínaných zoznamkách nenájdete. Ľudia s inou než heterosexuálnou orientáciou sa dodnes stretávajú s odsudzovaním a šikanou. Grindr sa ich snaží chrániť napríklad tým, že používateľom nedáva povinnosť pridania profilovej fotky.

Zoznamka pre gayov a bisexuálov Grindr
Grindr je typ erotickej zoznamky pre gayov a bisexuálov

Ak teda chcete nájsť partnera na nezáväzný sex a nechcete sa preklikávať množstvom profilov s inou orientáciou, Grindr je vhodným riešením. Vďaka zameraniu na konkrétnu skupinu ľudí bude hľadanie rýchlejšie a pohodlnejšie. (2)

HER

HER je zoznamka, ktorá by sa dala nazvať ekvivalentom Grindru, ale pre lesbičky. Princíp je podobný ako na Tinderi. Najprv si musia obe strany prejaviť vzájomnú náklonnosť, aby si mohli začať písať. Vďaka tomu vás nebudú v chate otravovať nechcené profily.

Nevýhodou tejto zoznamky je, že profil pozostáva iba z mena a fotky. Zo začiatku teda nemáte o druhej osobe žiadne informácie a vyberáte si iba podľa vzhľadu. Na druhej strane, ak hľadáte iba nezáväzný sex na jednu noc, toto nie je veľkou prekážkou. Okrem toho sa môžete bližšie spoznať v chate.Logo lesbickej zoznamky HER

Zaujímavou funkciou, ktorú HER poskytuje, je podsúvanie otázok na prelomenie ľadov a rozprúdenie  diskusie. Keď sa už raz s niektorým profilom spojíte, ale dlhší čas si nevymeníte žiadne správy, aplikácia vám sama v chate navrhne zaujímavú tému alebo otázku. Ak vám prídu konverzácie typu „Aké je u teba počasie?“ nudné, táto funkcia môže byť nápomocná. (2)

Zhrnutie

Výber erotických zoznamiek je v dnešnej dobe naozaj široký. Partnera na jednorazové stretnutie s cieľom nezáväzného sexu si viete nájsť rýchlo a jednoducho. Ak chcete svoje šance zvýšiť, pokojne sa zaregistrujte na viacerých zoznamkách.

Zdroje:

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.