Gay sex: Sexuálne praktiky homosexuálov

0

Sex homosexuálov je pre mnohých jedno veľké tajomstvo. Nie je to vôbec prekvapujúce. Gay sex je v spoločnosti často považovaný za tabu. Väčšina ľudí mimo LGBT komunity sa tejto téme buď vyhýba, alebo ju využíva len ako cieľ vtipov. Zaujíma vás, ako funguje sex medzi gaymi? Čítajte ďalej a možno nájdete odpovede na vaše otázky.

Je gay sex bezpečný?

Asi najviac diskutovanou otázkou v prípade sexu muža s mužom je prenos pohlavných chorôb, konkrétne HIV. Dôvodom je, že väčšina ľudí, ktorí boli pozitívne testovaní na tento vírus, sú práve homosexuálni muži. Avšak tvrdenie, že prenos HIV je spôsobený ich sexuálnou orientáciou, nie je pravdivé.

Gay sex môže byť rovnako bezpečný ako sex muža a ženy. Je pravdou, že análny sex je z hľadiska prenosu HIV najrizikovejší. Avšak tento typ sexu ani zďaleka nie je praktizovaný iba homosexuálmi. Dôležitá je v prvom rade ochrana, ktorá riziko prenosu ochorenia výrazne znižuje. Taktiež nie je dobré striedať sexuálnych partnerov – a tu nastáva problém.

K šíreniu HIV medzi gaymi do značnej miery prispieva to, ako je ich komunita vnímaná zvyškom spoločnosti. Homosexuáli sú často odsudzovaní a nútení svoju orientáciu utajovať. Mnohí z nich sa vyhýbajú dlhodobým vzťahom, aby nemali napríklad problémy v práci. Vyhľadávajú preto radšej jednorazový sex v baroch a iných verejných miestach.

gayovia v posteli
Vzhľadom na odsudzovanie zo strany okolia, mnohí gayovia uprednostňujú známosti na jednu noc

Predsudky z okolia ich teda do istej miery smerujú k rizikovým sexuálnym aktivitám. Ako ale bolo spomenuté vyššie, s použitím ochrany a trochou zodpovednosti je aj gay sex bezpečný. Veľký rozdiel vie urobiť aj výber sexuálnych praktík. (1, 2)

VEDELI STE, ŽE: Podľa najnovších výskumov patrí 6 % mužov medzi homosexuálov. Mnohí gayovia sa však k svojej orientácii radšej nepriznávajú, takže toto číslo môže byť podcenené. (1)

Aké praktiky patria k sexu homosexuálov?

To, že „gay sex = análny sex“ je len jeden z mnohých mýtov, ktorým veria niektorí ľudia mimo LGBT komunity. Rovnako ako heterosexuáli, aj gayovia si sex užívajú mnohými spôsobmi.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

Orálny sex

Podľa prieskumu, ktorého sa zúčastnilo 18-tisíc gayov z Európy, je orálny sex najčastejšie využívanou praktikou v tejto komunite. Môže ísť napríklad o stimuláciu penisu, mieška alebo oblasti análneho otvoru ústami.

Orálny sex je v porovnaní s análnym a vaginálnym z hľadiska rizika prenosu HIV najbezpečnejší. Prieskum teda dokazuje, že sex gayov ani zďaleka nemusí byť nebezpečný. (1, 3)

Vzájomná masturbácia

Na druhom mieste v spomínanom prieskume skončila vzájomná masturbácia. Pri jej praktizovaní je riziko prenosu pohlavných chorôb prakticky nulové. Dokonca je ešte nižšie, než pri orálnom sexe. Aj preto je stimulácia partnerovho penisu rukou medzi homosexuálmi taká populárna. (3)

riziko šírenia infekcie je pri masturbácii minimálne
Masturbácia patrí k najbezpečnejším sexuálnym praktikám

Análny sex

Prieskum zaradil análny sex až na tretie miesto medzi najpoužívanejšie praktiky pri sexe gayov. Zatiaľ čo jeden z partnerov sa uspokojuje penetráciou, u druhého je zdrojom rozkoše stimulácia prostaty.

S análnym sexom gayov sa spája veľké množstvo mýtov. Príkladom je rozdelenie homosexuálov na „mužov“ a „ženy.“ Tieto role vôbec nie sú pevne stanovené a je úplne bežné, že sa gayovia pri sexe striedajú. (3, 4)

Penis na penis

Medzi homosexuálne praktiky patrí aj vzájomná stimulácia penisov ich dotykmi a trením. Ide o nepenetratívnu formu sexu. Je efektívna najmä vďaka tomu, že pri nej dochádza k dráždeniu uzdičky penisu. Práve v tejto časti sa nachádza veľa nervových zakončení, čo je ideálne pre dosiahnutie sexuálneho uspokojenia. (3)

Sex s erotickými hračkami

Podobne ako u heterosexuálov, aj medzi gaymi sú erotické hračky obľúbenými pomôckami na ceste k zaujímavejšiemu sexu. Aj v tomto prípade platí, že každému vyhovuje niečo iné. Ponuka sexuálnych pomôcok je našťastie široká, takže aj homosexuáli majú k dispozícii široký výber. (3)

Zhrnutie

Gay sex je pre väčšinu populácie záhadou. To však neznamená, že je dôvodom na predsudky voči homosexuálom. Ide o sexuálne praktiky, ktoré boli jednoducho prispôsobené tomu, že niektorých mužov priťahuje rovnaké pohlavie a viac za tým netreba hľadať.

Zdroje:

(1) Risk of Exposure to HIV/AIDS – https://stanfordhealthcare.org/medical-conditions/sexual-and-reproductive-health/hiv-aids/causes/risk-of-exposure.html

(2) Homosexual men and women – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1114912/

(3) Gay sexual practices – https://en.wikipedia.org/wiki/Gay_sexual_practices

(4) Everything Straight People Don’t Realize About Gay Sex – https://www.thrillist.com/sex-dating/nation/gay-sex-positions-terms-orgasms-tops-bottoms-explained

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.