Lieky na srdce majú nepriaznivý vplyv na sexuálny život. Najčastejšie ho ovplyvňujú jednoducho tým, že znižujú chuť na sex. Tento efekt je individuálny a pacientom môže pomôcť prechod na iné liečivá. Určite by ste však mali vždy uprednostniť vplyv liekov na srdce pred tým, ako ovplyvňujú váš sexuálny život.

Lieky s dusičnanmi

Dusičnany sú typickým obsahom mnohých liekov na srdce. Ak užívate dusičnany, rozhodne by ste nemali užívať perorálne lieky na erekciu, ako je napríklad Viagra s aktívnou látkou sildenafil. Súčasné užívanie liekov na srdce a liekov na podporu erekcie by vám totiž mohlo spôsobiť veľmi nebezpečné zdravotné problémy, hlavne nebezpečný pokles krvného tlaku.

Muži s poruchami srdca by nemali užívať lieky na erekciu

Muži s poruchami srdca by nemali užívať lieky na erekciu

Vyskúšajte iné alternatívy

V prípade, že nemôžete užívať perorálne lieky na podporu erekcie, ktoré sú jednoznačne najpoužívanejším spôsobom liečby impotencie, vždy môžete vyskúšať ďalšie alternatívy. Prečítajte si o nich viac v článku Čo mám robiť, keď nemôžem užívať tabletky na podporu erekcie?

Poraďte sa s lekárom

Ak užívate lieky na srdce a máte problémy s erekciou, s ktorými by ste radi niečo urobili, rozhodne to nenechávajte na náhodu a navštívte vášho lekára. Kvôli nebezpečným kontraindikáciám by ste sa mali pred každým rozhodnutím riadne informovať o všetkých možnostiach, ich výhodách a nevýhodách.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii.