Štítna žľaza sa nachádza v krku a produkuje množstvo hormónov dôležitých pre správny priebeh mnohých procesov v ľudskom tele. Tieto hormóny ovplyvňujú metabolizmus, regulujú telesnú teplotu, tep srdca, krvný tlak, atď.

Medzi mužmi s problémami so štítnou žľazou je erektilná dysfunkcia relatívne častá, rozhodne častejšia ako u mužov bez týchto problémov.

Štítna žľaza ovplyvňuje množstvo procesov v organizme

Štítna žľaza ovplyvňuje množstvo procesov v organizme

Hypotyreóza a hypertyreóza

Hypotyreóza a hypertyreóza sú dve základné kategórie problémov so štítnou žľazou. Pri hypotyreóze je aktivita štítnej žľazy znížená, kvôli čomu nie je produkované dostatočné množstvo hormónov. Pri hypertyreóze je to naopak a štítna žľaza produkuje nadmerné množstvo hormónov.

Pri mužoch sa častejšie vyskytuje hypertyreóza. Hypotyreóza je typická skôr pre osoby ženského pohlavia. Obe poruchy sa však môžu vyskytovať u mužov a obe môžu svojim spôsobom prispievať k erektilnej dysfunkcii a znižovať kvalitu erekcie.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplnkov stravy na podporu erekcie. Najpredávanejšie sú tabletky Zerex. Najlacnejšie sú tabletky Erexan a v poslednom roku získali u mužov prudký nárast popularity tabletky eJoy.

Liečba problémov so štítnou žľazou môže pomôcť zlepšiť erekciu

Pre mužov, ktorým problémy so štítnou žľazou spôsobili aj impotenciu, je tu však jedna dobrá správa. Liečba problémov s produkciou hormónov štítnou žľazou často odstráni alebo aspoň zjemní aj problémy s erekciou.

Nedostatočná produkcia hormónov štítnou žľazou, hypotyreóza, je riešiteľná liekmi. Pri hypertyreóze to však nemusí byť tak jednoduché. Niektoré prípady je možné liečiť liekmi, no v častejších prípadoch je nutný rozsiahlejší zásah do organizmu. Celá štítna žľaza môže byť chirurgicky odstránená alebo zničená pomocou rádioaktívneho jódu.

V prípade odstránenia alebo zničenia štítnej žľazy sa v tele úplne prestávajú produkovať niektoré dôležité hormóny, ktoré je nutné po takýchto zákrokoch doživotne nahradzovať pomocou hormonálnych liečiv.

Lekár vám poradí najlepšie

Ak pociťujete problémy s erekciou alebo sa obávate, že vaša štítna žľaza nepracuje správnym spôsobom, tak  vám odporúčam navštíviť lekára. Odborník vám pomôže so správnou diagnózou a v prípade potreby navrhne vhodný spôsob liečby.

Pamätajte, že problémy s erekciou a štítnou žľazou môžu spolu úzko súvisieť. Návrat funkcie štítnej žľazy na správnu úroveň môže skvalitniť aj váš sexuálny život.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii.