Erektilná dysfunkcia je samozrejme výhradne mužskou sexuálnou poruchou a ženy ňou trpieť jednoducho nemôžu. Je však dôležité uvedomiť si, že sexualita veľmi úzko súvisí s psychikou. Práve preto dokáže porucha erekcie u muža ovplyvniť aj sexuálne zdravie jeho partnerky.

Výskum vykonaný vedcami z Taiwanu našiel spojenie medzi sexuálnym zdravím ženy a schopnosťou jej partnera dosiahnuť erekciu. Ženy mali vo všeobecnosti viac sexuálnych problémov, keď ich partneri trpeli erektilnou dysfunkciou. Ďalší výskum taktiež dokázal, že liečba impotencie mužov väčšinou prinesie aj zlepšenie sexuálneho zdravia ich partneriek.

Tento vplyv môže však samozrejme pôsobiť aj opačným smerom. Ak má žena sexuálne problémy, môže to ovplyvniť aj sexuálne zdravie jej partnera.

Sexuálne zdravie partnerky muža s impotenciou

Erektilná dysfunkcia môže ovplyvniť aj sexuálne zdravie partnerky.

Pomôcť môže komunikácia alebo navštívenie odborníkov

Čo však môžu takéto páry robiť? Základom je vždy komunikácia partnerov. O sexuálnych problémoch by ste sa mali byť schopní otvorene porozprávať a následne spoločne pracovať na ich odstránení. Myslite na to, že ide o spoločný problém, ktorého odstránenie má potenciál zlepšiť život oboch z vás.

Ak vám samotná komunikácia nepomôže, vždy sa môžete obrátiť na odborníkov. Jednou z možností je navštívenie lekára, ktorý vám môže pomôcť s odstránením samotného sexuálneho problému. Okrem toho však môžete navštíviť aj terapeuta, ktorý vám môže pomôcť odstrániť spoločné ťažkosti iným spôsobom.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii