Strap-on: Všetko, čo o ňom potrebujete vedieť

0

Strap-on je zjednodušene povedané umelý pripínací penis. Nie je úplne jasné, kedy vznikol. Jeho využívanie v minulosti dokazujú predovšetkým obrazy, na ktorých je zachytený. Na jednej čínskej maľbe z 19. storočia je jasne viditeľné, ako má žena na sebe pripevnený umelý penis. Z rovnakého obdobia pochádza aj iná maľba, na ktorej sú zobrazené dve lesbičky používajúce strap-on.

Našiel sa dokonca aj starý artefakt v tvare penisu, na ktorom bolo niečo zvláštne. Na konci mal dierky, ktoré by mohli slúžiť na pripevnenie k ženskému postroju. Nemôžeme však s istotou povedať, že sa skutočne jednalo o pripínací penis. Môžeme ale povedať, že strap-on v rôznych podobách sa využíval aj v minulosti, no rozhodne nebol rozšírený tak, ako bežné dildá.

Dnes existuje celá rada strap-onov. Každý si vie vybrať ten svoj model. V tomto článku sa o strap-onoch a jeho podobách dozviete viac.

Jeho výhody

Sex bez použitia rúk

Ženy v lesbických pároch pri zasúvaní dilda do vagíny partnerky musia zvyčajne používať ruky. Strap-on však umožňuje ženám užiť si sex aj bez použitia rúk.

PREDAJ PRIPÍNACÍCH PENISOV
RužovýSlon

Väčšia intimita

Sex s pripínacím penisom je podobný klasickému sexu. Partneri sa pri tom môžu dotýkať telami. Užívajú si tak väčšie zblíženie v porovnaní s bežnými umelými penismi. 

sex dvoch žien
Strap-on využívajú najmä ženy pri lesbickom sexe

Prevzatie kontroly

Strap-on používajú najmä ženy. Vďaka nemu si môžu naplniť svoje sny, ktoré sa im kedysi zdali byť nemožné. Dostanú sa do role muža a získajú tak kontrolu nad hĺbkou a intenzitou zásunov. Strap-on sa často spája so získaním dominantnej pozície pri sexe.  

Náhrada pri erektilnej dysfunkcii

Pripínací penis využívajú aj muži. Je skvelou pomôckou najmä pre tých, ktorí majú problémy s erektilnou dysfunkciou. Strap-on im umožní prekonať problém s erekciou a uspokojiť partnerku aj tak.

Strap-on používajú aj muži s problémami s predčasnou ejakuláciou. Vďaka nemu si môžu užiť dlhší sex s partnerkou.

Druhy strap-onov

Väčšina strap-onov je v princípe umelý penis pripevnený na postroji. Existujú však rôzne modely, ktoré poskytujú odlišné vlastnosti, prvky a dizajn. Pripravili sme pre vás súhrn základných druhov strap-onu.

Strap-on dildo

Je to základný model, ktorý môže mať rôzne tvary a veľkosti, rovnako ako bežné dildo. Zámerom výrobcov je čo najvernejšie napodobniť skutočný penis. To znamená, že strap-on dildo má na sebe všetky črty skutočného penisu, akými sú žaluď, žily a semenníky. 

Strap-on dildo Pipedream King Cock
Pripínací penis Pipedream King Cock. Zdroj: ruzovyslon.sk

Vibrujúci strap-on

Vibrujúce strap-ony sa na prvý pohľad nemusia odlišovať od dilda. Ich primárnym zámerom však nie je čo najvernejšie napodobňovať vzhľad penisu, ale poskytnúť čo najintenzívnejšiu stimuláciu. Z toho dôvodu môže byť ich dizajn výrazne odlišný. Tento typ strap-onu má v sebe vložený vibračný motorček. Niektoré modely dokážu stimulovať aj ženu, ktorá má strap-on nasadený, vďaka čomu si sex užijú obaja súčasne.

Rôzne možnosti pripevnenia

Pri výbere strap-onu je potrebné myslieť aj na výber správneho spôsobu pripevnenia postroja na telo. Pre každého môže byť pohodlné niečo iné.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

Pripevnenie ramienkami

Najčastejšie sa strap-on na telo pripevňuje pomocou ramienok alebo popruhov. Jeden popruh sa pripevní okolo pásu a jeden pomedzi nohy, podobne ako dámske nohavičky. Niektoré modely sa však pripevňujú na pás a na stehná. Existujú aj také strap-ony, ktoré sú súčasťou celého korzetu. 

Špeciálne pre mužov sú určené modely, ktoré sa pripevňujú aj na semenníky, čím poskytujú väčšiu stimuláciu. Pre mužov sú určené aj duté strap-ony, do ktorých vsunú svoj penis. Tento model je vhodný aj pre mužov s erektilnou dysfunkciou.

Umelý penis s pripínacími ramienkami
Silikónový penis s pripínacími ramienkami Mitch. Zdroj: ruzovyslon.sk

Pripevnenie bez ramienok

V súčasnosti sú pomerne dosť rozšírené aj strap-ony s pripevňovaním bez použitia ramienok či popruhov. Sú to spravidla strap-ony s dvoma koncami. Jeden koniec si vsunie žena do vagíny a druhým koncom prenikne do svojej partnerky alebo partnera. Nie každý model s dvoma koncami sa takto dá využiť. Zvyčajne sú špeciálne tvarované tak, aby držali na svojom mieste aj bez ramienok. Modely s dvoma koncami sú samozrejme aj medzi tými, ktoré sa pripevňujú ramienkami.

Niektoré strap-ony na sebe nemajú pevne uchytené dildá či vibrátory. Tie je totiž možné vybrať a vymeniť za iný model, odlišného tvaru a veľkosti. Môžete si tak prispôsobiť strap-on vlastným potrebám.

Strap-on s dvoma koncami

Ako sme už spomínali, tento model dokáže poskytnúť pôžitok obom partnerom pri jeho používaní súčasne. Vnútorný koniec je zvyčajne kratší a stimuluje vagínu. Dlhší koniec je na vonkajšej strane. Je to veľmi podobné, ako obojstranné dildá. 

Druhy materiálov

Silikón

Silikón je hypoalergénny a nemá pórovitý povrch. Je odolný voči teplotným výkyvom, takže je možné ho používať v rôznom prostredí. Zároveň to uľahčuje čistenie, pretože ho môžete jednoducho sterilizovať horúcou vodou. Prenos a tvorba baktérií na silikónových strap-onoch je teda veľmi nepravdepodobná. Silikón navyše neobsahuje ftaláty a iné toxické látky. 

dildo zo silikónu
Fun factory Share Lite dildo zo silikónu. Zdroj: ruzovyslon.sk

TPR a TPE

Termoplastická guma (TPR) a termoplastický elastomér (TPE) sú lacnejšie v porovnaní s ostatnými materiálmi. Stále však dokážu poskytovať jemný a realistický pocit pri dotyku. Tiež by nemali obsahovať ftaláty, ale radšej si to vždy overte. Tieto materiály sú pórovité, a preto je ich sterilizácia zložitejšia. Ich povrch je náchylnejší k rozmnožovaniu sa baktérií. Na tieto materiály sa navyše neodporúča používať silikónové lubrikačné gély a oleje.

Guma

Guma je jedným z najdostupnejších materiálov, z ktorého sa vyrábajú aj strap-ony. Ani zďaleka však nie je tým najvhodnejším. Gumené erotické hračky často obsahujú aj latex, ktorý môže spôsobovať alergické reakcie. Guma je navyše tvrdý materiál s určitou ohybnosťou. Tento materiál je pórovitý a je veľmi obtiažne ho dôkladne sterilizovať. Z tohto dôvodu nie je hygienický.

PREDAJ PRIPÍNACÍCH PENISOV
RužovýSlon

Ďalšie materiály

Veľmi zriedka môžete naraziť aj na strap-ony vyrobené zo skla alebo z nehrdzavejúcej ocele. Tieto dva materiály sa radia medzi najbezpečnejšie pri kontakte s pokožkou, no kvôli vyššej hmotnosti a tvrdému povrchu nie sú až také obľúbené. Strap-on z týchto materiálov  sa totiž svojou váhou často sklopí k zemi a je potrebné pri manipulácií s ním používať ruky.

Nylonové strap-ony sú veľmi praktické. Jednoducho sa čistia a vydržia veľmi dlho. Nylon neobsahuje ftaláty a je hypoalergénny.

Koža je prírodný materiál, ktorý sa však veľmi zložito ošetruje a čistí. Zvyčajne sú na jeho sterilizáciu a údržbu potrebné ďalšie špeciálne prostriedky. Vyzerá však skvelo. Keď sa o kožené hračky dobre staráte, vydržia vám roky.

Ako si vybrať vhodný strap-on

Pri výbere strap-onu je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Zvážte, aké dildo vám vyhovuje najviac a ktorý typ pripevnenia preferujete. Strap-on si vyberajte podľa toho, na aký účel ho chcete používať. Pri výbere myslite na oboch partnerov. Pripravili sme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si.

Tvar

Dildá majú zvyčajne realistický tvar penisu. Existujú ale aj iné formy, ktoré poskytujú svoje výhody. Dôležitý je vzhľad, ale aj účel, na ktorý chcete strap-on používať. Napríklad análne a vaginálne strap-ony majú spravidla odlišný tvar.

análny strap-on penis
Análny umelý penis Velvet. Zdroj: ruzovyslon.sk

Dĺžka a šírka

Vo všeobecnosti sa odporúča pre začiatočníkov s pripínacími penismi siahnuť po menších rozmeroch strap-onu. Väčšie rozmery sú vhodnejšie najmä pre skúsenejšie páry.

Materiál dilda

V predchádzajúcej časti sme podrobnejšie rozobrali rôzne materiály strap-onov. Zvážte preto všetky výhody a nevýhody jednotlivých materiálov a siahnite po takom, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Odporúčame sklo a nehrdzavejúcu oceľ. Tieto materiály však nie sú veľmi bežné, a preto je najvhodnejšie vybrať si silikónový model. S ostatnými materiálmi by ste nemuseli byť úplne spokojní.

Pripevnenie

Pri výbere typu pripevnenia myslite hlavne na pohodlie a pevné držanie, ktoré je pri sexe so strap-onom veľmi dôležité. Rozdiely v cene rôznych modelov môžu byť enormné. V predchádzajúcej časti sme tieto modely popísali podrobnejšie. Postroje sú taktiež vyrábané z rôznych materiálov. Zvyčajne sú kožené, no vhodné sú aj nylonové.

Vyhnite sa poraneniam

Žena pri sexe so strap-onom necíti priamu stimuláciu s druhou osobou. Necíti teda ani to, keď je potrebné znovu doplniť lubrikant. V takomto prípade môže dôjsť k vysušeniu vagíny alebo análneho otvoru, čo môže pri intenzívnom prieniku viesť k odreninám a k poraneniu. Komunikácia oboch partnerov je preto nesmierne dôležitá.

Pri dutom strap-one je dôležité, aby muž naniesol lubrikačný gél na svoj penis, ale aj na vnútornú časť strap-onu. Ak to totiž nespraví, tak počas sexu môže taktiež dôjsť k odreninám na penise.

Odreniny môže spôsobiť aj samotný postroj. Môžete sa tomu vyhnúť tak, že vymeníte postroj za iný, ktorý vám viac sadne. Taktiež môžete použiť špeciálne podložky proti odreninám na miestach, kde sa poranenia objavujú.

Záver

Strap-on je erotická pomôcka, ktorá umožňuje ženám dostať sa do pozície muža. Dokáže toho ale omnoho viac. Prináša totiž mnoho výhod, ktoré si užívajú homosexuálne, ale aj heterosexuálne páry. V súčasnosti existuje celá rada rôznych modelov a druhov tejto erotickej hračky. Je len na vás ako a na aký účel chcete strap-on používať. Nezabúdajte pri tom najmä na dostatok lubrikantu a komunikáciu s vašou polovičkou.

4/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.