Ako dosiahnuť vynikajúci sex v sprche + 4 polohy na sex v sprche

0

Sex v sprche je niečo, po čom všetci túžime, a to obzvlášť vtedy, keď použijeme niektorú zo správnych polôh. Tečúca voda dráždi vaše zmysly a vzrušenie rýchlo narastá s tým, ako sa v stiesnenom, teplom a vlhkom prostredí na seba pozeráte a dotýkate svojich nahých tiel. So sexom v sprche sa však môžu spájať rôzne otázky, ktoré v tomto článku rozoberieme.

Príprava na sex v sprche

Ešte predtým, než sa naučíte ako dosiahnuť skvelý sex v sprche, pozrite sa na niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu užiť si ho čo najviac. Mnohí sa totiž po prvýkrát nepripravia správne, čo vedie k zlým skúsenostiam, a potom sa už k sexu v sprche nevrátia. S nasledujúcimi tipmi sa tomu dá predísť.

  • Predtým, než vleziete do sprchy sa odlíčte. Ak to nespravíte, môžete vyzerať ako strašidlo, keď sa vám roztečie make-up po tvári. Môže sa to stať, aj keď používate vodeodolný make-up.
  • Vzájomné namydlenie si intímnych partií je zábavné a vzrušujúce a aj sa to odporúča. Nezabudnite však mydlo a penu z tela opláchnuť skôr, než do vás partner vnikne. Sex a pena z mydla, či iného prípravku na sprchovanie sa k sebe nehodia. Môžu dokonca spôsobiť vaginálnu infekciu.
  • Striedajte sa na koho smeruje prúd vody zo sprchy. Ak nemáte sprchu s dvoma hlavicami, tak voda bude tiecť len na jedného z vás. Keď je telo vlhké a stojí mimo prúdu teplej vody, začne vám byť po čase zima, čo nie je vôbec príjemné a môže to utlmiť vzrušenie.
  • Jedna vec pri sexe v sprche je obzvlášť vzrušujúca. V takmer každej kúpeľni je totiž zrkadlo. Sledujte v odraze, ako sa vaše telá dotýkajú. Môžete použiť aj prísavky na stenu alebo iný kreatívny spôsob pre uloženie zrkadla priamo do sprchy.
  • Nenaťahujte sex v sprche príliš dlho. Je celkom vyčerpávajúce podávať vášnivý výkon v stoji v takom malom priestore. Sprcha je skvelým miestom pre rýchlovky alebo ako predohra pred finále v kúpeľni, spálni alebo ktorejkoľvek inej izbe v domácnosti.
bozkávanie pod tečúcou vodou
Bozkávanie a dotyky pod tečúcou vodou môžu byť vzrušujúcou predohrou

Úprava prostredia kúpeľne

Myslíte si, že prostredie vo vašej kúpeľni nie je romantické? To nie je pravda. Skúste použiť sviečky, ideálne vonné a položte ich na okraj vane. Riziku požiaru sa môžete vyhnúť použitím LED sviečok. Môžete použiť aj vonné tyčinky.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

Pustite si hudbu. Vyberte si playlist s romantickou hudbou alebo hudbou vhodnou pre sex. Niektoré telefóny a reproduktory sú vodeodolné, takže si ich môžete zobrať priamo do sprchy. Pokojne hudbu pustite aj mimo sprchy tak, aby ste ju počuli v pozadí.

Čistá sprcha je jednoznačne príťažlivejšia ako špinavá, takže nepodceňujte upratovanie. Špina vás môže odradiť od niektorých činností, ktoré si dokážete užiť len v čistom prostredí.

Potrebujete lubrikačný gél

Možno si myslíte, že voda pôsobí ako lubrikant, pretože ste z nej vlhkí. Nie je to však tá správna vlhkosť potrebná pre sex. Voda v skutočnosti len zmýva vaše prirodzené lubrikanty [1, 2].

Lubrikant je kľúčový pre dobrý sex v sprche

Použite lubrikant, ale len ten silikónový. Lubrikant založený na vode sa v sprche veľmi rýchlo odplaví. Silikónové lubrikanty sa vo vode nerozpúšťajú [3, 4] a vydržia podstatne dlhšie. Aj preto sú silikónové lubrikanty skvelé pre análny sex. Ak v sprche nepoužijete lubrikant, tak sex nebude stáť za veľa a tomu sa chceme vyhnúť. Platí to pre sex kdekoľvek vo vode.

PREDAJ LUBRIKAČNÝCH OLEJOV
RužovýSlon

Ako zaistiť, aby bol sex v sprche bezpečný

Jednou z najdôležitejších súčastí kvalitného sexu v sprche je naučiť sa, ako si ho užiť bezpečne. Je dôležité predísť pošmyknutiu, ideálne používaním polôh v stoji. Je vhodné použiť aj podložku do sprchy, ale postačí vám aj obyčajný uterák. Taktiež sa vyhnite častému striedaniu polôh. Najlepšie je vybrať si len jednu a znížiť tak pravdepodobnosť pošmyknutia a pádu.

Používajte držadlá v sprche

Poznáte tie držadlá, ktoré si ľudia montujú do sprchy kvôli bezpečnosti? Nemusia slúžiť len pri vchádzaní a vychádzaní zo sprchy. Sú aj skvelým pomocníkom pri sexe v sprche. Uistite sa však, že držadlá sú dostatočne pevné, aby udržali vašu hmotnosť. Poslednú vec, ktorú by ste v strede užívania si chceli, je spadnúť a udrieť si hlavu o tvrdé obkladové dlaždice.

držadlá namontované v sprche
Jednou z pomôcok, ako si užiť sex v sprche môžu byť aj držadlá

Používajte stoličku do sprchy

Stoličku v sprche môžete využiť pri pseudo-lotosovej polohe, keď si sadnete do partnerovho lona. Na stoličku sa môžete aj postaviť v prípade, že ste výrazne nižšia ako váš partner. Keď stojíte na stoličke, poriadne sa niečoho držte.

Investujte do kvalitných prísavkových držiakov do sprchy

Neopierajte sa o kohútiky alebo iné časti sprchy, ktoré nie sú určené na udržanie vašej hmotnosti, inak môžete utrpieť úraz a ani si neužijete. Opýtajte sa v obchodoch s domácimi potrebami vo vašom okolí, či nemajú prísavkové držiaky do kúpeľne.

Použite protišmykové podložky

Keď použijete protišmykové podložky do sprchy, budete sa cítiť omnoho pohodlnejšie a stabilnejšie [5, 6]. Niektoré z nich sa dajú na dno sprchy aj prilepiť a zostanú tam nastálo.

Nepoužívajte mydlo ako lubrikant

Keď sa mydlo dostane do močovej trubice, môže to spôsobiť pálenie. Majú s tým skúsenosti hlavne mladí muži, pri prvých pokusoch s masturbáciou. Mydlo môže narušiť pH rovnováhu vo vagíne [7] a aromatizované mydlá môžu viesť k bakteriálnej infekcii [8] (známej ako bakteriálna vaginóza [9, 10]) alebo ku kvasinkovej infekcii [11].

Týmto problémom sa rozhodne oplatí vyhnúť dobrou prípravou. Pre istotu majte v sprche pripravený silikónový lubrikant, aby ste ho mali vždy po ruke, keď na vás príde chuť.

Ak sa vám pri sexe v sprche stane nehoda a zraníte sa, nikdy neváhajte vyhľadať zdravotnú pomoc, aj keby to znamenalo, že musíte volať záchranku. Nemajte obavy, že vás záchranári uvidia nahých s partnerom. Sú na to zvyknutí, videli už oveľa horšie veci a sú pripravení vám pomôcť. Pri vážnych úrazoch sa nepokúšajte obliecť lebo to môžete ešte zhoršiť.

Ako mať chránený sex v sprche

Sex v sprche je často spontánny, ale to ešte neznamená, že sa pri ňom nemáte chrániť. Hormonálna antikoncepcia môže pomôcť predísť otehotneniu [12, 13, 14], ak ju ale neužívate, tak je kondóm jednoznačnou voľbou.

PREDAJ ANTIKONCEPCIE
RužovýSlon

Aj v sprche sa dá použiť kondóm, ale musíte na to ísť s rozumom. Zvyčajne je kondóm najlepšie nasadiť, keď váš partner ešte nemá plnú erekciu. Ideálne pred pustením vody a mimo sprchy, aby sa do kondómu nedostala žiadna voda alebo vzduch (pri nasadzovaní kondómu stlačte jeho koniec [15, 16]). Kondóm sa môže pri sexe zošmyknúť alebo pretrhnúť, ak to neurobíte správne.

použitie kondómu v sprche
Kondóm si snažte nasadiť ešte pred použitím sprchy, aby sa vám do neho nedostala voda

Aj keď dodržíte tieto tipy, tak pri sexe vo vode sa môže kondóm aj tak zošmyknúť alebo napustiť vodou [1]. Niektoré sprchové prípravky môžu kondóm aj poškodiť [17].

Je teda zrejmé, že sex v sprche a používanie kondómu pri tom si vyžadujú určité znalosti a skúsenosti. Ak je kondóm jediný spôsob, ktorý používate na ochranu, tak sex v sprche nemusí byť pre vás to najvhodnejšie.

Ako na orálny sex v sprche?

Nezabúdajme na orálny sex. Muži ho milujú a platí to aj v sprche. Keď ste spolu v sprche kľaknite si pred neho. Môžete počkať nech sa najprv umyje, ale uistite sa, že mydlo alebo sprchový gél sú dokonale opláchnuté. Váš partner nech stojí chrbtom k prúdu vody zo sprchy, aby vám netiekla voda priamo do tváre.

Práve teraz sa vám zíde sprchová podložka alebo uterák, aby ste sa nepošmykli. Pri orálnom sexe vám voda pomôže, pretože vďaka nej ostane všetko vlhké. Vyfajčite ho tak, ako to robíte bežne. Môžete pri tom používať jazyk aj ruky. Predstavte si, že jeho penis je zmrzlina, ktorú si vychutnávate. Existuje mnoho techník fajčenia a ktorákoľvek z nich je v sprche jedinečná.

orálny sex pod tečúcou vodou
Muži milujú orálny sex v sprche

Intimita vzájomného umývania sa

Keď ste so svojím partnerom v sprche úplne nahí a navzájom sa sprchovou hubkou umývate, zažívate úplne novú formu intímneho zblíženia sa. Nemusíte mať ani nevyhnutne sex v sprche. Pre skvelý pocit úplne stačí, keď sa navzájom dotýkate telami, a to platí, aj keď ste mimo sprchy oblečení. Keď je po dlhom dni váš partner s vami v sprche a starostlivo sa o vás zaujíma, je to úžasný pocit. Táto starostlivosť a vzájomné šantenie v sprche môže viesť k vynikajúcemu sexu, až zo sprchy vyleziete.

Existujú dokonca aj jedlé sprchové gély, ktoré môžete namydliť na partnerovo telo, a potom to z neho zlízať.

Niekto preferuje po sexe v sprche sa ešte poriadne umyť, čo je úplne v poriadku. Sex v sprche je skvelý, ale nie vždy sa nám pri ňom podarí dokonale sa osprchovať alebo oholiť si nohy.

použi kód "ZLAVA10" a získaj zľavu 10 %

Sprchová hlavica

Pravdepodobne viete, čo dokáže ručná sprchová hlavica pri masturbácii. Prečo ju teda nepoužiť aj pri sexe v sprche pre lepšiu stimuláciu?

Počas sexu – váš partner vás môže chytiť zozadu ako váš ochranca, zatiaľ čo vy nasmerujete prúd vody na vašu vagínu.

Hrajte sa pred partnerom – môžete masturbovať so sprchovou hlavicou a váš partner vás bude pri tom sledovať    

Berte, prosím, na vedomie, že existuje malé riziko vniknutia vzduchu do vašej vagíny spolu s prúdom vody, čo môže viesť k embólii [18]. Vždy smerujte prúd vody len na vonkajšie časti tela.

sprchová hlavica s prúdom vody
Pocit vzrušenia môže umocniť aj prúd vody zo sprchovej hlavice

Najlepšie polohy pri sexe v sprche

Ak chcete mať ten najlepší pôžitok zo sexu v sprche, praktizujte tie najvhodnejšie polohy. Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov na inšpiráciu:

Stojíte otočení k sebe

Táto poloha je veľmi dobrá pri sexe v sprche. Je vhodná hlavne pre páry s podobnou výškou, prípadne, keď je váš partner od vás o trochu nižší. 

Pri tejto polohe môžete partnerovi pomôcť tým, že sa postavíte na špičky a jednu nohu si opriete o jeho bok. Partner pri tom chytí vaše stehno jednou alebo oboma rukami a pridrží ho v tejto polohe. Ak ste dostatočne flexibilná, môžete ho nohou obopnúť aj okolo celého pásu. Pri tejto polohe je dôležité, aby si vás partner pritlačil k stene a mohol sa tak dobre zaprieť.

Nie každý však má predpoklady pre túto sexuálnu polohu, ale to vôbec nevadí. Je to skvelá poloha aj pre stimuláciu rukami. Pre muža je veľmi príjemné, keď ho v sprche spravíte vašou vlhkou a klzkou rukou, zatiaľ čo on môže stimulovať váš klitoris alebo do vás zasúvať prsty.

Ste k nemu otočená chrbtom

Ak prechádzajúca poloha nie je pre vás vhodná, tak rozhodne skúste túto. Nemusíte sa obávať neporiadku po mokrom orgazme, pretože v sprche to ide rýchlo upratať.

Váš partner nech sa postaví chrbtom k prúdu vody, aby vám obom netiekla voda do tváre. Je to takto aj pohodlnejšie, pretože sa môžete oprieť o stenu, keď do vás partner vniká odzadu. Polohu, samozrejme, prispôsobte vašej konkrétnej sprche, ale základ je prehnúť sa a niečoho sa chytiť.

Partner by mal stáť pevne na zemi a držať vás za boky. Ak v sprche máte namontovaný sedák alebo sprchovú stoličku, tak sa jej môžete taktiež pridržať pre lepšiu stabilitu. Môžete si na ňu aj vyložiť jednu nohu a pokrčiť v kolene pre spríjemnenie polohy.

poloha v sprche
V sprche môžete vyskúšať viacero polôh, v závislosti od toho, čo vám je najpríjemnejšie

Sadnite si na stoličku

Využite vašu sprchovú stoličku (táto poloha je vhodná aj na sex vo vani so schodíkmi alebo s okrajom na sedenie). Táto poloha je bezpečnejšia, pretože ste bližšie k podlahe v stabilnejšej pozícii. Jednou z možností je, že si váš partner sadne na stoličku a vy sa rozkročíte a sadnete si na neho. Môžete sa k partnerovi otočiť aj chrbtom, pri čom si môže kľaknúť a užijete si tak aj análny sex. Polôh pri sexe v sprche v sede je veľa a je len na vás, ktorá vám najviac vyhovuje.

Poloha na psíka (doggy style)

Poloha na psíka je pri sexe v sprche veľmi vhodná z viacerých dôvodov. Je to pohodlnejšie v prípade, že je medzi vami a partnerom výškový rozdiel. Okrem toho ženy túto polohu milujú kvôli stimulácii bodu G a partner vás pri nej môže držať za vlasy, ak máte rada tvrdší sex. Môžete si tak užiť vaginálny aj análny sex. Obaja sa pri tom môžete venovať vášmu klitorisu a môžete si do sprchy zobrať aj vašu obľúbenú erotickú pomôcku.

Ak máte malý sprchový kút, ktorý je určený len na státie, tak táto poloha doň nie je vhodná.

V sprche môžete experimentovať a skúšať rôzne sexuálne polohy. Skúste pri tom využiť špecifiká vašej kúpeľne, keď máte veľkú sprchu alebo vaňu so schodíkmi.

Vynikajúci sex v sprche aj vďaka erotickým pomôckam

V sprche môžete používať aj vaše obľúbené erotické pomôcky. Nezabudnite ale, že nie každú erotickú pomôcku je bezpečné používať v sprche.

Vibrátory, análne kolíky a iné pomôcky bez motorčeka by mali byť v sprche bezpečne použiteľné. Ak ale máte pomôcky s motorčekom, ako napríklad niektoré vibrátory, tak ich používanie v sprche nemusí byť bezpečné. Všímajte si na erotických pomôckach nápisy od výrobcov. Ak uvádzajú, že sú vodeodolné alebo vodovzdorné, tak zvyčajne ich v sprche môžete použiť, ale nemali by ste ich celkom ponoriť do vody. Ak výrobca uvádza, že produkt je vodotesný, tak ho môžete aj ponoriť do vody vo vani [19].

Vo všeobecnosti platí, že všetky erotické pomôcky, ktoré sa zapájajú do elektrickej zásuvky, nie je bezpečné používať v sprche.

Erotické pomôcky sú vyrábané z rôznych materiálov a je dobré zvážiť, aké si vezmete do sprchy. V sprche odporúčame používať silikónový lubrikant, vďaka ktorému bude povrch pomôcky klzký a príjemný. Takýto povrch sa vám ale môže zle držať a pomôcka sa vám môže z ruky vyšmyknúť. Z toho dôvodu neodporúčame používať v sprche sklenené a keramické pomôcky. Pri jednom pošmyknutí by sa mohli rozbiť. Silikónový lubrikant taktiež nemusí byť vhodný na všetky silikónové pomôcky. Naneste preto malý kúsok lubrikantu na okrajovú časť pomôcky a po dobu piatich až desiatich minút po tom mieste silno šúchajte. Ak to miesto bude veľmi suché alebo lepkavé, tak na pomôcku radšej lubrikant nenanášajte.

V sprche už možno sexuálne pomôcky máte

Veľa žien pri masturbácii používa sprchovú hlavicu alebo vodovodnú batériu. Môžete to využiť aj pri sexe v sprche. Ručná sprchová hlavica je na to ideálna, pretože môžete nasmerovať prúd vody priamo na váš klitoris. Ak ju doma nemáte, tak si ju väčšinou jednoducho dokážete kúpiť aj namontovať bez potreby špeciálnych nástrojov či znalostí.

Časté otázky

Je to v poriadku ak nemám rada sex v sprche?

Samozrejme, že je to v poriadku. Sex v sprche určite stojí za vyskúšanie, ale je úplne normálne, keď sa niekomu nepáči. V skutočnosti majú ľudia na na sex v sprche rozdielne a pestré názory, čo môžete vidieť aj v rôznych internetových diskusiách, či fórach.

Sex v sprche môže priniesť veľa pozitív, ale na druhej strane je mnoho ľudí, ktorí pri tom spadli, pošmykli sa, zranili sa, omylom došli k análnemu zásunu, majú problém s erekciou, napili sa vody alebo sa obliali ľadovou či horúcou vodou.

Čo potrebujeme na sex v sprche?

Sú tri veci, vďaka ktorým je sex v sprche jednoduchší. Vhodná sprcha, lubrikant a malý výškový rozdiel medzi vami a partnerom.

Keď je medzi vami veľký výškový rozdiel, tak niektoré polohy v stoji môžu byť nepríjemné alebo nemožné, a to aj mimo sprchy. Navyše ak nemáte vaňu alebo vhodný sprchový kút, tak nemôžete použiť polohy ani na kolenách ani v sede.

Sprcha s hlavicou namontovanou na strope sprchového kútu zabezpečí, že na vás oboch potečie voda rovnomerne. Nepotečie vám voda priamo do tváre a nebude vám ani zima.

Nezabudnite ani na lubrikačný gél. Možno si myslíte, že voda zo sprchy vás udrží vlhkú. Nie je to ale tá správna vlhkosť pre sex a práve voda z vás zmyje váš prirodzený lubrikant. Môže to viesť k bolestivému a nepríjemnému sexu. Používajte radšej lubrikanty na silikónovom základe, ktoré odolajú vode a zabezpečia vám pocit príjemného kĺzania.

Dá sa niečo spraviť pri veľkom výškovom rozdiele s partnerom?

Skúste sexuálne polohy na kolenách, ale odporúčame použiť aj sprchovú stoličku. Niektoré sprchové kúty majú aj vstavané sedáky, ktoré môžete tiež použiť.

milovanie v sprche
Sex v sprche má svoje čaro, avšak v prvom rade netreba zabúdať na bezpečnosť

Zabraňuje sex v sprche otehotneniu?

Vždy, keď muž pri ejakulácii vypustí semeno do vagíny, existuje pravdepodobnosť otehotnenia. Keď stojíte, určitá časť spermií vytečie, ale keď chcete predísť otehotneniu, používajte kondóm alebo si kontrolujte plodné dni.

Je sex v sprche nebezpečný?

Môže byť. Je pri ňom vysoké riziko pošmyknutia sa. Ak sa pošmykne jeden, druhý pravdepodobne spadne tiež. Pri páde si môžete udrieť hlavu alebo inú časť tela a taktiež môžete spadnúť aj na seba.

Niektorí ľudia sa držia kohútikov, batérií alebo držiakov na mydlo. Častokrát tieto veci nie sú určené na udržanie hmotnosti vášho tela a môžu sa rýchlo odlomiť, čo povedie k pádu a poškodeniu vášho sprchového kútu. Nedržte sa ani za sprchové závesy, ktoré sú zvyčajne pripevnené len na slabých držiakoch.

Existujú kvalitné prísavkové držiaky na ruky aj nohy, ktoré upevníte na rôzne povrchy v sprche a umožnia vám bezpečnejší a príjemnejší sexuálny zážitok.

Záver

Nebuďte sklamaní, ak máte len malú sprchu alebo vaňu, kde sú vaše možnosti obmedzené. Polohy, ktoré v nej nezvládnete, si odložte na inokedy, napríklad, keď budete na hoteli alebo na dlhšej návšteve u známych, kde budú mať väčšiu sprchu. Vo verejných sprchách, na kúpaliskách a podobne, by ste sa sexu mali vyhýbať. Jednak preto, že sa to nesmie a zároveň by ste nevedomky mohli šíriť rôzne infekcie [20].

Keď sa naučíte, ako správne na sex v sprche, tak s vašou polovičkou budete mať ďalšie možnosti, ako si spestriť váš sexuálny život. Teplá voda na vašich nahých telách vytvorí celkom nový vzrušujúci zážitok. Ak teda s partnerom chcete skúsiť niečo nové mimo vašej spálne, tak teraz už viete ako na to.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.