Pletyzmograf je nástroj, ktorý sa používa na meranie zmien v objeme jednotlivých orgánov alebo celého tela, prípadne jeho častí. Zmeny v objeme častí tela sú väčšinou spôsobené tokom krvi alebo vzduchu z/do týchto častí. Používa sa hlavne na analýzu kapacity pľúc, prekrvenia končatín, no aj správneho prúdenia krvi do penisu.

Použitie súvisiace s erektilnou dysfunkciou

V súvislosti s impotenciou sa pletyzmograf používa na zistenie toho, či do penisu prúdi dostatočné množstvo krvi potrebné na vznik erekcie. Pomocou tohto nástroja sa zistí rozdiel v objeme alebo obvode penisu pred a po navodení erekcie. Podľa nameraných hodnôt je možné zistiť, či krv správnym spôsobom prúdi do penisu.

Používajú sa viaceré techniky merania zmien vo veľkosti penisu. Niektoré z nich sú založené na meraní samotného objemu penisu, pričom iné merajú iba jeho obvod.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplnkov stravy na podporu erekcie. Najpredávanejšie sú tabletky Zerex. Najlacnejšie sú tabletky Erexan a v poslednom roku získali u mužov prudký nárast popularity tabletky eJoy.

Načo je však takéto meranie vhodné? Môže pomôcť pri analýze príčiny erektilnej dysfunkcie. Ak je zistené, že pri pokuse o navodenie erekcie prúdi do penisu dostatočné množstvo krvi, je pravdepodobné, že problémy s erekciou v intímnom živote (ak nimi muž trpí) sú spôsobené psychickými príčinami.

Obráťte sa na lekára

Ak trpíte problémami s erekciou a radi by ste ich odstránili, alebo aspoň zistili ich príčinu, obráťte sa na odborníkov. Lekári vám pomôžu so správnou diagnózou a navrhnú najlepší spôsob riešenia vášho problému.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii.