Erektilná dysfunkcia je po biologickej stránke iba mužská záležitosť. Vo veľkej miere však ovplyvňuje aj ženy, ktoré sú vo vzťahu s mužmi, ktorí ňou trpia. Sexualita je dôležitou súčasťou každého vzťahu a problémy s ňou postihujú oboch ľudí v ňom. Niekedy ich môže partnerka po psychickej stránke prežívať horšie ako samotný muž s problémami s erekciou.

Partnerky mužov trpiacich erektilnou dysfunkciou môžu prežívať:

  • Strach – Partnerky sa obávajú, že ich muž podvádza alebo v ich vzťahu nastal nejaký iný problém, kvôli ktorému sa znížila jeho sexuálna výkonnosť.
  • Úzkosť – Kvôli problémom s erekciou sa partnerky začínajú obávať, či za to všetko nie sú zodpovedné práve ony.
  • Depresiu – V obzvlášť vážnych prípadoch môže partnerka (ale aj samotný muž) upadnúť do depresie.
  • Smútok – Partnerky sú smutné, že ich vzťah s partnerom už nie je taký, ako kedysi.
  • Zmätenie – Táto emócia prichádza väčšinou ako prvá a týka sa aj samotného muža. Keď sa problémy s erekciou dostavia po prvý krát, vytvárajú zmätok, pretože ide o niečo nové, čo mohlo ľudí vážne prekvapiť či zaskočiť.

TOP produkt nášho hodnotenia

Komunikácia je nesmierne dôležitá

Pri problémoch vo vzťahu je nesmierne dôležité, aby partneri spolu komunikovali a rozprávali sa o ich problémoch. Pre mnohé páry je sexualita citlivou témou, ktorú rozoberajú neradi, no problém v podobe erektilnej dysfunkcie sa rieši lepšie vo dvojici.

V každom prípade je dobré, aby muž navštívil odborníka a zistil, čo jeho problémy s erekciou spôsobuje a ako ich môže odstrániť. Čo sa týka partnerskej situácie, v niektorých prípadoch je dobrým riešením vyhľadanie pomoci v podobe partnerskej terapie.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii