Rozhodne. Ak užívate Viagru, alebo nejaké iné lieky určené na podporu erekcie, nemali by ste ich aspoň 24 hodín pred akoukoľvek operáciou užívať. Tieto lieky totiž v tele okrem erekcie ovplyvňujú aj iné procesy, ktoré by mohli pri operácii spôsobiť rôzne ťažkosti.

Lieky na podporu erekcie obsahujú oxid dusnatý, ktorý je taktiež obsiahnutý v liečivách na reguláciu krvného tlaku. Tie sú často dávané pacientom počas anestézie.

Pred operáciou NESMIETE užívať lieky na erekciu

Pred operáciou NESMIETE užívať lieky na erekciu

Kombinácia liekov na impotenciu a anestézie môže znižovať účinnosť liekov na reguláciu krvného tlaku a spôsobiť tak v tele viaceré nežiaduce účinky, medzi ktoré patria zlyhania obličiek či srdca.

Povedzte lekárom o všetkých liekoch

Pred podstúpením operácie by ste mali lekárov informovať o všetkých liekoch, ktoré užívate. Nezabudnite spomenúť aj vaše lieky na podporu erekcie. Rozprávanie o problémoch so sexuálnym životom nie je príjemné, no v tomto prípade vám môže dokonca zachrániť život.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii