Fraktúra panvovej kosti nastáva pri silnom náraze do panvovej oblasti, hlavne pri tvrdých pádoch či iných nehodách. Takáto fraktúra môže poškodiť viaceré dôležité časti tela, pričom niektoré z nich sú zodpovedné aj za správne navodenie a udržanie erekcie.

Pri fraktúre panvovej kosti sa môžu poškodiť dôležité orgány

V panvovej oblasti ľudského tela sa okrem samotnej panvovej kosti nachádza množstvo orgánov, ako napríklad prostata, semenníky, močový mechúr, konečník či aj samotný penis. Je teda jasné, že ak sa v dôsledku fraktúry panvovej kosti poškodia aj orgány ako penis, prostata či semenníky, s najvyššou pravdepodobnosťou bude narušená aj zdravá sexuálna aktivita muža.

Okrem toho sa môžu poškodiť aj nervy, ktoré cez panvovú oblasť prechádzajú. Niektoré z týchto častí nervovej sústavy sú zodpovedné za kvalitu erekcie. Mozog a penis musia pre navodenie a udržanie erekcie komunikovať prostredníctvom nervovej sústavy, ktorej porucha môže celý proces zastaviť.

Ak nedôjde ku kritickému poškodeniu orgánov alebo nervov potrebných pre kvalitnú erekciu, tak erektilná dysfunkcia pravdepodobne po určitom čase ustúpi.

Čo môže muž v takomto prípade robiť?

Existujú viaceré spôsoby liečby erektilnej dysfunkcie. Ich účinnosť závisí na type a rozsahu poškodenia orgánov a nervov v oblasti panvovej kosti. Vo všeobecnosti je väčšinou možné nájsť aspoň jeden spôsob, ktorý mužovi pomôže aspoň do určitej miery získať späť svoje sexuálne zdravie. Prečítajte si viac o možných spôsoboch riešenia problémov s erektilnou dysfunkciou.

Samozrejmosťou je, že v prípade podozrenia z fraktúry panvovej kosti by ste okamžite mali vyhľadať lekársku starostlivosť. Lekári vám navyše vedia poradiť aj v oblasti sexuálneho zdravia.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii.