Dilatátory a sounding: Ako funguje stimulácia močovej rúry?

0

Močová trubica nie je pre väčšinu ľudí orgán, ktorý by sa priamo spájal so sexuálnym uspokojením. Metóda známa ako sounding však nevznikla náhodou. Práve počas soundingu sa využívajú dilatátory – pomôcky prebraté zo sveta medicíny. Umožňujú stimuláciu močovej trubice z jej vnútornej strany, čo priaznivcom tejto sexuálnej praktiky prináša netradične silné orgazmy. Ako so soundingom začať, na čo si dať pozor a na akom princípe vlastne funguje? Čítajte ďalej a postupne sa všetko dozviete.

Ako funguje sounding?

Pomyslenie na zasúvanie akéhokoľvek predmetu do močovej trubice je pre mnohých ľudí presným opakom sexuálnej fantázie. S takým nastavením mysle nie je šanca, aby ste si podobné praktiky niekedy mohli užiť. Poďme sa teda pozrieť na niekoľko dôvodov, prečo sounding dokáže poskytovať sexuálne uspokojenie.

Z hľadiska anatómie

Močová rúra prechádza oblasťou genitálií, ku ktorým patria rôzne ďalšie orgány s veľkým množstvom nervových zakončení. U žien ide o klitoris či stenu vagíny a u mužov o žaluď a prostatu. Zavedením dilatátoru do močovej trubice viete tieto citlivé miesta stimulovať úplne novým spôsobom. Vďaka soundingu je možné dosiahnuť jedinečné orgazmy, ktoré s použitím tradičných sexuálnych praktík nedosiahnete.

Z psychologického hľadiska

Sounding a stimulácia močovej rúry sú vo všeobecnosti pomerne tabuizované témy. Pre mnohých je vzrušujúci už samotný fakt, že je to menej známa sexuálna praktika, ktorú môžu sami objavovať. Taktiež v nej môžete nájsť viaceré prvky patriace do kategórie BDSM, čo láka priaznivcov rozdelenia dominantnej a submisívnej roly počas sexu. (1)

PREDAJ DILATÁTOROV
RužovýSlon

Typy dilatátorov

Dilatátory pôvodne pochádzajú z oblasti medicíny, kde ich urológovia a gynekológovia využívajú na spriechodnenie močovej rúry. (1)

Ako sa však začali využívať s cieľom sexuálneho uspokojenia, postupne sa prispôsobovali tomuto účelu. Začali sa vyrábať z rôznych materiálov, v rôznych tvaroch a dokonca s rôznymi funkciami.

Materiál

Najčastejšie sa stretnete s kovovými dilatátormi, keďže tento typ sa používa aj v medicíne. Dnes už však dostanete kúpiť aj silikónové dilatátory, ktoré sú mnohým na dotyk príjemnejšie. Dôležité je, aby bol materiál na povrchu hladký a aby sa nedal v močovej trubici zlomiť. (2)

4 silikónové dilatátory
Sada 4 silikónových dilatátorov. Zdroj: www.ruzovyslon.sk

Tvar

Pri výbere podľa tvaru sa dá spomenúť jednak textúra povrchu dilatátoru, ale aj jeho zakrivenie. Často sa môžete stretnúť s vrúbkovaním, ktoré prispieva k stimulácii močovej rúry. Pri pevných kovových dilatátoroch sa rozlišujú tieto druhy:

 • Hegar – najpopulárnejšie dilatátory, ktoré sú hladké a iba veľmi jemne zakrivené.
 • Rosebud – tenký dilatátor s rozšíreným zakončením. Hrubšia časť sa stará o intenzívnejšiu stimuláciu močovej trubice a priľahlých orgánov.
 • Hank – ide o typ dilatátoru odporúčaný pre pokročilých používateľov. Na povrchu je vrúbkovaný, takže močová rúra musí byť dostatočne flexibilná, aby nedošlo k jej poškodeniu.
 • Van Burden – dilatátory so zakrivením do tvaru J na konci, ktoré zodpovedá prirodzenému tvaru močovej trubice. Ideálne na intenzívnu stimuláciu prostaty, avšak sú potrebné predošlé skúsenosti.
 • Pratt – dvojité zakrivenie do tvaru S. Taktiež odporúčané pre pokročilých používateľov.
 • Guyon – ešte výraznejšie zakrivenie, ako pri Van Burden dilatátoroch. Poskytujú extrémne intenzívnu stimuláciu. (3)

Funkcie

V dnešnej dobe sú na trhu dostupné už aj dilatátory s rôznymi funkciami. Pri niektorých dilatátoroch si môžete po zavedení užívať vibrácie generované zariadením, ktoré zostáva mimo močovej rúry. S vibračným dilatátorom býva orgazmus ešte intenzívnejší. Pre priaznivcov elektrošokov existujú aj kovové dilatátory stimulujúce vnútro močovej trubice jemnými elektrickými impulzmi. (2)

VEDELI STE, ŽE: Dĺžka močovej rúry u mužov sa pohybuje v priemere okolo 20 centimetrov. U žien je to iba 4 – 5 centimetrov. (2)
Močová rúra u mužov a žien
Muži majú podstatne dlhšiu močovú rúru ako ženy

Mužský vs. ženský sounding

Vzhľadom na rozdiely medzi anatómiou mužských a ženských pohlavných orgánov je technika soundingu odlišná. Hlavný rozdiel, čiže dĺžka močovej trubice, udáva dĺžku dilatátoru. Ak by žena chcela použiť dilatátor určený pre mužov, pokojne by si mohla poraniť stenu močového mechúra. So zavedením dilatátoru až do močového mechúra výrazne rastie aj riziko vyvolania jeho zápalu.

Okrem toho, že ženská močová rúra je kratšia, býva aj užšia. Ženy by si preto mali dopriať viac času a neunáhliť zavedenie dilatátora či prechod k pomôckam s väčším priemerom. Veľmi nápomocné je aj vyvolanie sexuálneho vzrušenia, prípadne dosiahnutie orgazmu ešte pred použitím dilatátora. Vtedy sa ženám močová rúra prirodzene uvoľní a roztiahne.

Muži by dilatátor mali zavádzať ešte pred dosiahnutím plného vzrušenia. Ideálny čas je v stave čiastočnej erekcie. Dôvodom je, že pri plnom prekrvení penisu sa močová trubica môže zúžiť, čo dokáže zavádzanie dilatátoru zbytočne skomplikovať. (1, 4)

Aké sú riziká soundingu?

Pri zavádzaní dilatátorov do močovej rúry najčastejšie vznikajú problémy s malými poraneniami jej steny. Pri nedostatočnom množstve lubrikačného gélu je toto riziko ešte väčšie. Lubrikačný gél by preto medzi pomôckami na sounding rozhodne nemal chýbať. Drobné poškodenia močovej trubice sú bežné najmä u začiatočníkov, ktorí nie sú dostatočné jemní a opatrní. Keď však postupom času získate prax, budú stále zriedkavejšie.

Ďalším rizikom, ktorému sa pri soundingu vystavujete, je zápal močovej rúry. Ak sa mu chcete vyhnúť, dilatátory treba poctivo dezinfikovať, pred použitím si umývať ruky a podľa možnosti minimalizovať počet poranení močovej trubice. Malé škrabance sú v kombinácii s baktériami z povrchu dilatátoru ideálnou príležitosťou na vyvolanie zápalu.

Tretím často spomínaným rizikom je uviaznutie dilatátoru v močovej rúre. Tomuto problému sa však vyhnete vďaka dostatočnému množstvu lubrikantu a jemnému narábaniu s pomôckami. Pri zavádzaní a vyťahovaní dilatátoru sa neponáhľajte – vtedy tento problém nastáva najčastejšie. Taktiež si dávajte pozor, aby ste kratší dilatátor nevsunuli príliš hlboko, čím by ste ho stratili z dosahu. (1, 2)

Rady pre začiatočníkov

Sounding je pre mnohých neznámou oblasťou. Ak ho nechcete objavovať úplne od základov, tu je niekoľko tipov. Nebudete sa tak musieť učiť na vlastných chybách a vyhnete sa nepríjemným príhodám.

 • Veľa lubrikačného gélu – pri soundingu ho nikdy nie je dosť. Majte preto dostatočné množstvo v zásobe. Aplikujte ho na samotný dilatátor, ale aj na ústie močovej trubice. (1)
 • Neponáhľajte sa – nikdy sa nesnažte dilatátor zasúvať násilím alebo cez bolesť. Radšej ho vyberte, naneste viac lubrikantu a skúste to znovu alebo sounding odložte na iný deň. (4)
 • Začnite s menším dilatátorom – aj keď si kúpite sadu dilatátorov s rôznymi priemermi a ústie vašej močovej trubice vyzerá, že zvládne väčšie veľkosti, začnite od najmenších. Znížite tým riziko poranenia a vyhnete sa nepríjemným skúsenostiam. (1)
 • Nepríjemné pocity sú bežné – rovnako ako vagína či análny otvor, aj močová trubica si na zasúvaný predmet musí zvyknúť. Prvé pokusy preto môžu vyvolať nepríjemné pocity. Ak ale pretrvávajú dlhodobo alebo cítite bolesť, niečo nie je v poriadku. (4)
 • Močenie po skončení – po vytiahnutí dilatátoru a skončení soundingu by ste mali čo najskôr ísť močiť. Možno budete cítiť silnejší pocit pálenia v močovej trubici, no ide o prevenciu vzniku zápalu. (4)
lubrikačný gél
Pri soundingu je potrebné aplikovať dostatok lubrikačného gélu tak na dilatátor ako i močovú trubicu

Zhrnutie

Ak hľadáte spôsob, ako si spestriť sexuálny život a objavovať nové pocity, sounding je jedným z riešení. Keď sa vám táto praktika zapáči, nebojte sa experimentovať s rôznymi druhmi dilatátorov, ktoré vám predstavia nové druhy rozkoše. Pamätajte tiež na to, že v prípade akýchkoľvek vážnejších problémov je potrebné čo najskôr vyhľadať lekára.

PREDAJ DILATÁTOROV
RužovýSlon

Zdroje:

(1) Everything You Need to Know About Urethral Sounding – https://www.healthline.com/health/urethral-sounding#potential-benefits

(2) Everything you need to know about urethral sex toys – https://www.netdoctor.co.uk/healthy-living/sex-life/a26597978/urethral-sounding-sex-toys/

(3) Name of Different Urethral Dilators Types – https://www.thechaingang.com/blog/name-of-different-urethral-dilators-types/

(4) Is Female Sounding Safe? – https://www.thechaingang.com/blog/female-sounding-safe/

5/5 - (1 vote)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.