Erekčné krúžky sa používajú na predĺženie doby trvania erekcie. Erekcia nastáva vtedy, keď je penis naplnený krvou, vďaka čomu stvrdne. Aby však erekcia pretrvávala aj naďalej, je potrebné, aby krv z penisu neunikla. Práve na to sa používajú erekčné krúžky, ktoré sa umiestňujú na začiatok penisu a tak zabraňujú unikaniu krvi z penisu späť do ostatných častí tela.

Samozrejme, telo má svoje vlastné spôsoby uchovávania krvi v penise. Cievy, ktorými krv vchádza do penisu, sa počas erekcie stiahnu, vďaka čomu krv neuniká. Pri určitých typoch porúch erekcie však sťahovanie týchto ciev neprebieha tak, ako by malo, kvôli čomu nie je muž schopný udržať svoju erekciu. Erekčné krúžky sú určené práve na to, aby pomohli mužom s takýmito poruchami.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplnkov stravy na podporu erekcie. Najpredávanejšie sú tabletky Zerex. Najlacnejšie sú tabletky Erexan a v poslednom roku získali u mužov prudký nárast popularity tabletky eJoy.

Erekčné krúžky sa najčastejšie používajú v spojení s vákuovými pumpami, pomocou ktorých je krv „natiahnutá“ do penisu. Následne je naň umiestnený erekčný krúžok, ktorého účelom je zabrániť „natiahnutej“ krvi vrátiť sa späť do ďalších častí tela.

Nesprávne použitie môže byť nebezpečné

Keďže na svete existujú penisy rôznych veľkostí, aj erekčné krúžky na penis sa vo veľkosti líšia. Každý muž by si mal vybrať taký krúžok, ktorý je pre veľkosť jeho penisu najvhodnejší. Krúžok by mal byť dostatočne tesný na to, aby krv udržal v penise, no zároveň nie príliš tesný, aby nebolo jeho použitie pre muža bolestivé.

Erekčné krúžky by taktiež nemali byť používané príliš dlho. Je potrebné myslieť na to, že krv slúži aj na transport kyslíka, ktorý je nevyhnutný pre správne fungovanie každej bunky v ľudskom tele. Ak je krúžok na penise pridlho a zabraňuje prívodu „novej“ krvi do penisu, môže dokonca dôjsť k odumretiu buniek penisu. V takomto prípade musí byť penis amputovaný.

Používajte erekčné krúžky bezpečne a v prípade problémov sa obráťte na lekárov

Pri použití erekčných krúžkov by ste mali myslieť primárne na vašu bezpečnosť. Nenechávajte ich na penise príliš dlho a ak budete pociťovať akékoľvek problémy, urýchlene vyhľadajte lekársku pomoc. Čím skôr v takomto prípade zakročíte, tým vyššie budú vaše šance na plné zotavenie.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii.