Pri vývoji liekov proti impotencii sa postupuje rovnako, ako pri vývoji akýchkoľvek iných liečiv. Predtým, ako sú dostupné širokej verejnosti, sú rozsiahlym spôsobom testované. Je to robené nie len preto, aby sa overilo, či skutočne fungujú a pomáhajú, ale aj preto, aby bola zaistená bezpečnosť ľudí, ktorí ich budú užívať.

Počas testovacej fázy sú taktiež určené vhodné dávky pre rôznych pacientov, ako aj to, ako často by lieky mali byť užívané. Pri príliš nízkej dávke sa nemusia dostaviť žiadne výsledky, zatiaľ čo pri príliš vysokej dávke sa zvyšuje riziko nežiaducich vedľajších účinkov. Taktiež platí, že príliš časté užívanie môže spôsobiť určité ťažkosti.

TIP: Na trhu je dostupných mnoho doplnkov stravy na podporu erekcie. Najpredávanejšie sú tabletky Zerex. Najlacnejšie sú tabletky Erexan a v poslednom roku získali u mužov prudký nárast popularity tabletky eJoy.

Čo by mal muž vedieť

Pri každom lieku na podporu erekcie by mal muž vedieť:

  • Aká je bezpečná dávka.
  • Ako často môže lieky užívať.
  • Aké sú možné vedľajšie účinky.
  • Kto by nemal dané lieky užívať. Niektoré lieky na podporu erekcie nie sú vhodné pre určitú skupinu mužov. Príkladom sú napríklad muži s chorobami srdca, ktorým nie je väčšina liekov na podporu erekcie odporúčaná.
  • S akými inými liekmi by nemal byť užívaný súčasne. Lieky proti impotencii by nemali byť kvôli riziku kontraindikácie užívané súčasne s niektorými typmi liekov. Príkladom sú dusičnany používané na liečbu ochorení srdca. Užívanie týchto liekov súčasne môže spôsobiť potenciálne nebezpečný pokles krvného tlaku.
Pred užívaním akéhokoľvek lieku si najprv preštudujte príbalový leták

Pred užívaním akéhokoľvek lieku si najprv preštudujte príbalový leták

Poraďte sa s lekárom

Každý liek má svoj príbalový leták obsahujúci všetky potrebné informácie. Často je však vhodné váš stav prekonzultovať s lekárom, ktorý vám môže poradiť, ako maximalizovať ich účinky a vyhnúť sa prípadným komplikáciám.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii