Lieky na podporu potencie sú vo všeobecnosti bezpečné. Vyskytujú sa pri nich nejaké vedľajšie účinky, avšak tým je často možné vyhnúť sa náhradou za iný liek. Zároveň však existujú skupiny ľudí, ktorí by sa ich užívaniu jednoznačne mali vyhnúť.

Jednoznačne najviac ohrozenou skupinou sú muži, ktorí užívajú lieky obsahujúce dusičnany. Tieto lieky sú väčšinou užívané mužmi s chorobami srdca, pretože rozširujú cievy a umožňujú tak lepšiemu prúdeniu krvi do jednotlivých častí tela.

Podobný účinok však majú aj všetky lieky na podporu erekcie predávané na lekársky predpis. Tie taktiež rozširujú cievy, aby sa mohla do penisu dostať krv potrebná na vznik erekcie. Keď sú tieto dva typy liekov užívané súčasne, môže to spôsobiť nebezpečný prepad krvného tlaku či bezvedomie.

Lieky na erekciu by však nemali byť užívané ani ďalšími skupinami mužov:

  • Muži s chorobami srdca
  • Muži s vysokým alebo nízkym krvným tlakom
  • Muži s chorobami obličiek
  • Muži s chorobami pečene
  • Muži s poruchami zraku
  • Muži, ktorí nedávno prekonali mozgovú mŕtvicu
Konzultácia s lekárom

Pred začatím užívania akýchkoľvek liekov sa poraďte s lekárom

Ak ste váš zdravotný stav našli v tomto zozname, ešte to automaticky neznamená, že nemôžete užívať lieky na erekciu. Prípad od prípadu sa líši a iba lekár vám bude schopný po vyšetrení povedať, či je pre vás užívanie týchto liekov bezpečné alebo nie.

Taktiež je dôležité poznamenať, že lieky na potenciu by nemali byť súčasne užívané ani s ďalšími typmi liekov. Vždy sa poraďte s lekárom a prečítajte si príbalový leták užívaných liekov.

Tento článok je súčasťou rozsiahlej zbierky odpovedí na časté otázky týkajúce sa impotencie (erektilnej dyfunkcie). Prezrite si všetky časté otázky o erektilnej dysfunkcii